Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

LU noslēdz sadarbības līgumus ar Bauskas un Jelgavas novada pašvaldību

Trešdien, 1. jūnijā, Latvijas Universitāte (LU) noslēdza sadarbības līgumus ar Bauskas un Jelgavas novada pašvaldību izglītības attīstības pamatnostādnēs 2021.– 2027. gadam noteiktajos rīcības virzienos. Parakstot sadarbības līgumu, LU rektors profesors Indriķis Muižnieks uzsvēra Universitātes nozīmi visai Latvijai, ne tikai Rīgai, kā arī akcentēja sniegto ieguldījumu gan augstskolas, gan novadu attīstībai dažādās reģionam būtiskās nozarēs – studiju, mūžizglītības, zinātnes un attīstības projektu veidā, portālu informēja LU Komunikācijas departamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, slēdzot līgumu, ar prieku un gandarījumu atzīmēja LU un Bauskas filiāles nozīmi novada izglītības sistēmā, piedāvājot novada iedzīvotājiem studijas un mūžizglītības iespējas tepat, Bauskā. Domes priekšsēdētājs uzsvēra nepieciešamību turpināt attīstīt jaunas, pieprasītas studiju programmas.

LU rektors Indriķis Muižnieks un Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. Foto: A.Dulbe

Līguma slēgšanas svinīgajā pasākumā LU Bauskas filiālē piedalījās Bauskas novada Izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta vadītāja Antra Ozoliņa, Jelgavas novada pašvaldības priekšsēdētājs Madars Lasmanis, izglītības pārvaldes vadītāja Ginta Avotiņa, LU Reģionālā centra direktore docente Gunta Kraģe un Bauskas filiāles vadītāja Velga Gūtmane.

Kopbildē (no kreisās): LU Bauskas filiāles vadītāja Velga Gūtmane, Bauskas novada Izglītības kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta vadītāja Antra Ozoliņa, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, LU rektors Indriķis Muižnieks, Jelgavas novada pašvaldības priekšsēdētājs Madars Lasmanis, LU reģionālā centra vadītāja Gunta Kraģe, Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Ginta Avotiņa. Foto: A. Dulbe

Sadarbības līgums paredz LU Bauskas filiālē vai Rīgā studējošiem Bauskas novada un Jelgavas novada iedzīvotājiem piedāvāt prakses iespējas pašvaldības padotības iestādēs un uzņēmumos, sadarbojoties ar minētajām pašvaldībām augstākās izglītības programmu izstrādē un īstenošanā LU Bauskas filiālē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas novada pašvaldības priekšsēdētājs Madars Lasmanis tikšanās laikā izteica cerību par stipru sadarbību, kur Jelgavas novada pašvaldība, Latvijas Universitāte un LU Bauskas filiāle apņemas strādāt roku rokā jaunu pedagogu sagatavošanā, jaunu programmu īstenošanā, sadarbību zinātnes jomā, kā arī atbalstot jaunos speciālistus.

LU Reģionālā centra direktore G. Kraģe aktualizēja augstskolas un pašvaldības sadarbības nepieciešamību, kas ir nozīmīga abām pusēm, piesaistot nepieciešamos profesionāļus novadā. Un tie ir ne tikai skolotāji, bet arī atbalsta personāla speciālisti, medicīnas personāls, telpiskās attīstības plānotāji un citi speciālisti, kādās LU piedāvā studiju programmas.

Savukārt Bauskas novada Izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta vadītāja A. Ozoliņa, domājot par turpmāko sadarbību, akcentēja, ka skolās trūkst sociālie pedagogi, jo bērni ar uzvedības traucējumiem kļūst arvien vairāk, un skolās sociālais pedagogs ir definēts kā atbalsta personāls.

LU tuvākajā laikā sadarbības līguma slēgšana ir paredzēta arī ar Jelgavas valstspilsētas pašvaldību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.