Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

LU skolu balvu saņems Bauskas 2. vidusskola

Studiju festivāla “L-Universs” laikā piektdien, 23.februārī, Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā centra Zinātņu mājā norisināsies LU Skolu balvu pasniegšanas ceremonija, portālu informēja LU Komunikācijas departamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apbalvojumu piešķirs katrai Latvijas reģiona skolai, kura iepriekšējā gadā devusi vislielāko ieguldījumu LU studentu saimes papildināšanā. Šogad balvu Zemgales reģionā saņems arī Bauskas 2. vidusskola.

LU pārstāve Amanda Boka paskaidroja, ka balvu pasniedz pēc relatīvā vērtējumā skolai, kuras skolēni visvairāk iestājušies Latvijas Universitātē attiecībā pret kopējo attiecīgās skolas nobeiguma klašu skolēnu skaitu attiecīgajā gadā. “No precīzu skaitļu nosaukšanas mēs atturamies, jo būtiska ir tieši šī proporcija, dažādām skolām skaitliskā izteiksme ir atšķirīga. Savukārt specialitātes mēs neskatām vispār, tāpēc arī par to sīkāk šajā kontekstā nekomentējam,” paziņo A. Boka.

Viņa precizē, ka LU Skolu balvu saņems arī Rīgas Kultūru vidusskola, Baldones vidusskola, Madlienas vidusskola, Rugāju vidusskola un Talsu Valsts ģimnāzija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

45 citām Latvijas skolām par sekmīgu skolēnu sagatavošanu studijām augstākās izglītības iestādē tiks pasniegti LU rektora profesora Indriķa Muižnieka pateicības raksti. LU Skolu balvas tradīcija iedibināta 2016.gadā.

Lai dotu iespēju skolu pārstāvjiem un skolēniem piedalīties svinīgajā balvu pasniegšanā, kā arī iesaistīties citās festivāla “L-Universs” aktivitātēs, skolām, kas saņems Skolu balvu, LU nodrošinās transportu uz festivālu un atpakaļ. Visas skolas apliecinājušas, ka ieradīsies kuplā skaitā – gan skolēni, gan skolotāji, gan atbalstītāji.

Balvu pasniegšanas ceremoniju bagātinās īpaša erudīcijas spēle. Dalībai tajā universitāte aicinājusi skolas izvirzīt vienu skolēnu un vienu skolotāju, kas, pierādot savu zināšanu asumu, par uzvaru saņems īpašas LU sagatavotas balvas. Ceremoniju noslēgs Latvijā pazīstamā mūziķa “RAUM” koncerts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivāls “L-Universs” ir LU alternatīva ierastajai izstādei “Skola”, kas katru gadu notiek Ķīpsalas izstāžu kompleksā. Tā mērķis ir topošajiem studentiem un viņu atbalstītājiem sniegt iespējami pilnīgu informāciju par patiesi daudzveidīgajām studiju un ārpusstudiju iespējām LU. 2024.gadā festivāls notiks 23. un 24.februārī no plkst.9 līdz 18 LU Akadēmiskā centra Zinātņu mājā Rīgā, Jelgavas ielā 3.

Foto:ReTv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (28)

 1. Slavinājums miljonu saņēmājiem,kauns…mēs arī gribam..tad arī sauksin Tv…daudzās skolās arī Tv bijis.
  Labi,ka dod miljonus…
  Riebjas…

  9
  9
 2. Vadītājam ar godu jāiet pensijā!65 un viss
  Rumba,Veriņa,Sveta,Birura,Linute gatavojas…piedodiet….atā.

  19
  5
 3. Bauskas 2. vidusskola pēdējo desmitgades laikā ir pierādijusi kā no “krievu” skolas var kļūt par progresīvu uz attīstību vērsta latviešu skola. Investīciju piesaisti un attīstību nevarētu veikt, ja direktore nevarētu veikt savus darba pienākumus. Kārtējo reizi pieradās, ka sliktos komentārus raksta skauģi, nevīžas un visi citi divānos pirdēju nevarīši. Bauskas dzīve, vai tiešām domājāt, ka komentāru sadaļa ir demokrātijas un objektīvu viedokļu paušanas rīks. Cik daudz spējīgu un izglītotu cilvēku neizvēlas iet stradāt pašvaldībā tieši tā iemesla pēc, ka pastāv šis laikraksts. Bauskas dzīve, jūs graujat mūsu Bauskas attīstību un nākotni – jūsu primārais mērķis ir klikšķi un slikti komentāri, kauns, kauns, kauns! Cilvēki nevēlas jums pat vairāk sniegt intervijas un viņiem ir bail, ka viņu vārds parādās jūsu laikraksta interneta versija kaut vai pat kulinārijas, darza un rokdarbu tēmā, jo nav zināms , vai kāds slimais atkal kaut ko neiekomentēs par personīgām tēmām.

  37
  17
 4. Uzsvērts, ka specialitātes nav svarīgas. LU pēdējā laikā esot daudz pasniedzēju ar kreizī uzskatiem. Rezultātā var būt, ka izskalot smadzenes LU ir pat Latvijai kaitīgi.

  2
  4
 5. Tas nav novērtējums..
  LU izvēlējās studēt lielākā daļa absolventy(ņem vērā iepriekš.mācību gadu) Un naudai nav nekāda sakara. Skola ir tikai pierādījusi to, ka spēj sagatavot skolniekus augstā līmenī. Lielākā daļa ir izturējuši konkursus un tikuši budžetā, lai varētu turpināt mācības vienā no LU fakultātēm.

  p. s. Nevienam direktoram nav liegts cīnīties par savas skolas labklājību. Liels paldies šīs skolas direktorei, ka spēj vadīt un jaunināt, modernizēt, pielāgot skolu mūsdienu standartiem 👏👏👏

  22
  3
 6. Piedodiet!Strādāju kādreiz 2.vidusskolā!
  Autoritārisms un cita mentalitāte.
  Diemžēl!

  15
  6
 7. Ja kādam jādod atzinība par projektiem,tad tā ir Vāverniece.
  Te viss ir blefs.Vienas skolas slaināšana par pašvaldības naudu!

  6
  6
 8. Autoritārisms ir efektīva, bet ļoti slidena lieta. Bardaks nav efektīvs, bet tikpat bīstams.

  5
  1
 9. Fizikai
  2.vsk.visi pa diegu staigā.Tie kas aiziet…oi..oi..ko runā..bet super..visi klausa
  Krievu gaisotne jūtama,daudz vecu darbinieku,jauno nv.

  11
  4
 10. Piekrītu …
  Piekrītu komentētājam … ! Varbūt Bauskas Dzīve varētu dzīvot demokrātiski un komentārus pieņemt tikai no autorizētiem lietotājiem vai vispār nepieņemt nekādus komentārus. Ļoti bieži ir tā – par kādu tēmu ļaujas 90 komentāriem, bet par kādu tēmu vispār noliegti komentāri. Pēc kādiem principiem tas notiek? Jā , arī es slēpjos zem” nika”, kāpēc gan nē, ja ir tādas iespējas?

  5
  1
 11. Tad būs tāds pats liktenis kāds ir citiem saitiem pēc komentāru aizliegšanas nav vairs aktuāli un vai komentē caur Facebook no turienes ieliktos linkus!

 12. 2.vsk.ielikti milzu līdzekļi no projektiem,ko paši netaisa un pašvaldības naudas.Protams super!Skaisti!Tikai nevajag vadībai aizmirst,ka tas nav privātīpašums!!!
  Vedekla juriste .Visus lēmumus sagatavo,arī rīkojumus!Kuram vadītājam vēl tā ir?Nauda sadota,ērti,vai ne.
  Mākslas skolas bērni,kuri ir arī 2.vsk.bērni nedrīkst atrasties koridoros uz jaunām mēbelēm.
  Gribējām sarunāt telpas semināram darbiniekiem no novada 2.vsk.atteica,teica#ka BVĢ esot metodiskais centrs,lai šie atļauj.Gribējām izmantot brīvdienās sporta laukumu-neļāva.
  TAD KAM TAS VISSS….KAM…KAM…LAI ZĪMĒTOS
  VAI CILVĒKIEM???????

  22
  3
 13. Bet tas ir apbrīnojams fakts, ka visi mēs kurnam, īgņojamies par vienas direktores ambīcijām
  – dusmām, pārākumu, visatļautību, nekaunību, -bet pretī nevaram pateikt neko….Jo tas ir tā nostādīts/pamēģini tik ko iebilst. Un tie skolotāji un tehniskie-tie Taču ir kā nozombēti un iebaidīti….

  15
  3
 14. Ja RTU un LLU iedos līdzīgu apbalvojumu, tad tiešām būs pamats priekiem. Sabiedriskās attiecības, politologi, psihologi un citas nulles ir tikai nulles ekonomikas kontekstā.

 15. Nekas jau slikts nav pateikts!Neviens nav noķengāts.Šādā cienījamā vecumā varētu mācīt kādu stundiņu,bet vadīt pietiek!
  Lai veiksme un veselība!Laiks jaunajiem!

  19
 16. Skaists nobeigums – viss atjaunots un sakārtots. Milzu darbs paveikts. Neizdzēšams. Par to paldies! Pašvaldība varētu prasties un izvirzīt kādam valsts apbalvojumam.
  Var, protams, pagaidīt līdz radīsies kāds paaudžu konflikts. “Indrāni” jau allaž aktuāli. Tad atvadas būs citas.

  10
  1
 17. Cik var zākāties? Vai tiešām nevar kaut ko labu pateikt arī tie, kam viss slikti? Priecājamies par savu Bausku, par saviem cilvēkiem! Veidojam savu dzīvi labāku! Lai piepildās visas ieceres!

  4
  3
 18. Intam
  Neviens jau nezākājas,bet varētu arī pamatskolu un citas novada skolas sākt sakārtot.Mums ir attīstības un plānošanas nodaļa,lai piesaista projektus,lai strādā.
  Visiem protams veiksmi.
  Bauskas ģimnāzija arī laba saremontēta skola.Tā tam jābūt.
  Pārējās gaida rindā.

 19. Es uzceltu pieminekli Birutai Grantiņai.
  Spēks,izturība,tolerance,enerģija.
  Baseinu izkaroja,sporta halli izkaroja.Lai veselība un enerģija.Fantastiska sieviete!Izturību,veiksmi,labu veselību!
  Autoritāte!Paldies,ka pazīstu jūs!
  Lai Dievs svētī!

  2
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.