Saspringta izvērtās sestdiena Bauskā, Ošu ielā 24. Ārā plosoties spēcīgam rietumu vējam, jau priekšpusdienā vietējie daudzdzīvokļu namā mītošie pamanīja, ka līdzās esošās privātpersonai piederošās gravas malā augošais prāvais osis bīstami sasvēries mājas virzienā.
Dienas gaitā, redzot, ka osis arvien vairāk tuvojas zemei, iedzīvotāji, kuriem koka krišanas trajektorijā atradās automašīnas, atbrīvoja stāvvietu. Taču bažas radīja arī tas, ka, kokam krītot tieši uz māju, iespējams, tiktu skarti dzīvokļu logi vai arī sabojāts apkures dūmvads.
Mājas iemītnieks Kaspars ap pieciem vakarā sākotnēji zvanīja mājas apsaimniekotājai SIA «Vides serviss», kur informēja, ka ar koku nozāģēšanu nenodarbojas. Tad Kaspars sazinājās ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, kas norādīja, ka jāsazinās ar pašvaldības policiju un tikai tad, ja tā ziņos par bīstamību, glābēji rīkosies. Pašvaldības policija sazvanīta paziņoja, ka ieradīsies tikai pēc pusotras stundas, jo tajā brīdī nebija ekipāžas, kas varētu apsekot koku.
Kad ap septiņiem vakarā policija atbrauca un apskatīja koku, ieteikums bija rakstīt iesniegumu Bauskas novada pašvaldībai, kura tad varētu lemt par tālāko rīcību, jo, tā kā koks atrodas uz privātas zemes, to vienkārši nozāģēt nevar.
Bauskas pašvaldības policijas priekšnieks Broņislavs Ostrovskis informēja «Bauskas Dzīvi», ka policijas darbinieki, apskatot konkrēto koku, nekonstatēja bīstamību, tāpēc arī netika veikti nekādi tālākie pasākumi. Parasti situācijās, kad bīstamība konstatēta, teritorijā izvieto brīdinājuma zīmes vai norobežojumus.
Tomēr «nebīstamais» koks nogāzās. Par laimi, koka zari īpašus postījumus mājai nenodarīja, nevienu garāmejošo netraumēja un automašīnu nesabojāja. Taču vieta, kur koks nokrita, ir publiski pieejama jebkuram Bauskas iedzīvotājam, kurš tikpat labi varēja pat nenojaust par bīstamo situāciju vai arī stāvvietā varēja iebraukt mājas iemītniekiem nepiederoša automašīna.
Šajā gadījumā koks nenogāzās pēkšņi. Par radušos situāciju laikus tika ziņots atbildīgajiem dienestiem. Taču vieta netika norobežota, atstājot situāciju likteņa varā. Ap astoņiem vakarā osis nogāzās. Pirmdien no rīta uzņēmuma «Vides serviss» darbinieki nogāzušos koku sazāģēja un teritoriju atbrīvoja.
Jāpiezīmē, ka līdzās kokam, kurš nogāzās, ir vēl viens stiprajos vējos bīstami sasvēries osis, kurš arī jebkurā brīdī var apgāzties.
Bauskas pilsētas nodaļas vadītāja Dace Šķiliņa baušķeniekiem, redzot bīstamus kokus, vispirms iesaka sazināties ar koku īpašnieku. Ja tas nav zināms, tad saukt pašvaldības policiju, kura ieradīsies koku apsekot un tad sazināsies ar īpašnieku, un aicinās viņu novērst apdraudējumu.
Es tak sen teic, ka Bauske čuhņe! Tev te bomis gāzīsies virsū un jāgaid kamēr tas tev uzgāzēsies un nobliezīs gar zemi, tad varbūt kāds reaģēs…
Nu tās atrunas-jāsauc pašvaldības policija-pašvaldības policiju jau izsauca, un viņi kostatēja, ka koks nav bīstams, bet pēc laika koks nogāzās.
PP bija taisnība, ne kādam virsū uzkrita, ne māju sagāza, ne mašīnu salauza, mierīgi pats nogāzās, sazāģēja, novāca, nekā tur vispār bīstama! 😀
Jā, tiešām, uz katra koka ir rakstīts īpašnieka telefona numurs.
Pie b/d,,Pasaulìte”saluzušais koks jau gadu metàjas!Kapèc Vid Servis,nenovàc?Tagad saprotu,uz koka nav iegràvèts ípašnieka tel.n.
Kāds sakars policijai ar veciem kokiem? Policijā ir koku eksperti vai zāģētāju blice???
Tāpēc jau tā ir Ošu iela.
te kā uz delnas redzama pašvaldības iestāžu varēšana, to cilvēku un iestāžu “varēšana”, kuras mēs laipni uzturam no saviem nodokļiem, neprasot, vai šie nav bīstami vairumam iedzīvotāju?
Par ko tad te satraucaties ?
Nepaies ne gads ,kad būs izveidota kārtējā komisija ,ja nepietiks ,izveidos vēl kādu papildus komisiju ,izstrādās plānu ,tad izsludinās konkursu ,kurš zāģēs ,tā kā pacietību un vēlreiz pacietību ,un pēc gada nozāģēs, ja nebūs jau kaut kur uzkritis ,bet tas jau tad būs cits stāsts un citas komisijas ,mums tak naudas pietiek.
Dižozolu bez visàdam atĺaujam nozaĝèja!!
Atbildīgajiem dienestiem nav laika – viņiem jāizraksta rēķini par pakalpojumu (ne) sniegšanu.
Tad kad būs lielā kapitālsabiedrība , tad gan būs hiperoperatīva un proaktīva rīcība koku krišanas gadījumā
Kurš nestu atbildību, ja koks tiešām būtu uzkritis uz mašīnas, cilvēkiem?
Un kā lai zina, kas un kam pieder?
Kur meklēt saimnieku, jo pilna grava ar šadiem bīstamiem kokiem?
Pilna Bauska ar tādiem koki kuri ir jāzāgē nost jo negaisa laikā var nolūst vinu galotnes