Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Mācību gadu sāk Latvijas Universitātes Bauskas filiāle; studētgribētāji vēl var pieteikties

Mācības atsākušās Latvijas Universitātes Bauskas filiālē, kurā šogad izglītosies ap 200 studentu divās programmās – sociālais darbs un pirmsskolas pedagogi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svinīgajā pasākumā, kas notika 9. septembrī, studentus sveica filiāles vadītāja Velga Gūtmane, Bauskas novada izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta vadītāja Antra Ozoliņa un vairāki Latvijas Universitātes pārstāvji.

Jaunums šogad Bauskas filiālē ir programma «Sociālais darbs». Tāpēc uz svinīgo pasākumu bija ieradusies Bauskas novada sociālā dienesta vadītāja Dina Romanovska, kura atgādināja, ka ir iespējas strādāt sociālajā dienestā un mācīties, kā arī gūt zināmu atbalstu šim mācību procesam.

«Esmu lepna par jums, studentiem, kas mācīsies sociālajā jomā. Mēs daudz darām klientu labā. Šis ir ļoti dvēselisks darbs, un vislabāk to var darīt tie, kas gājuši cauri sarežģītiem dzīves procesiem vai bijuši tuvu tiem. Jau divi no studentiem ir sākuši darba attiecības sociālajā dienestā, gaidīšu arī citus. Ja ne tiešās darba attiecībās, tad prakses procesos, specializācijā. Būsim atvērti sarunām. Paldies Latvijas Universitātei un filiāles vadītājai, kas šo ilgstošo procesu ir īstenojušas, un ir programma «Sociālais darbs»,» sanākušos uzrunāja D. Romanovska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Jaunos studentus uzrunāja Bauskas novada sociālā dienesta vadītāja Dina Romanovska. Foto: Uldis Varnevičs

Endija Rezgale-Straidoma, sociālās programmas vadītāja, pastāstīja, ka pirmo reizi ir Bauskas filiālē. «Atceros to laiku, kad sākām programmas izveidi. Tas bija grūts ceļš. Un es teicu, ka braukšu uz pilsētām. Es gribu, lai šī programma ir pieejama studentiem ārpus Rīgas,» tā E. Rezgale-Straidoma.

Vairāk par programmu E. Rezgale-Straidoma pastāstīja «Bauskas Dzīvei»: «Krīzes laikā sociālā darba apmācībai budžeta vietas samazināja. Latvijas Universitātē Sociālā darba programmu slēdza. Atvērt no jauna nebija viegls ceļš, bet programma strādā. Pirmie, kas sāka, bija Alūksnē un Cēsīs jau 2017. gadā. Šogad pirmais kurss ir Cēsīs un arī Kuldīgā, tagad arī Bauskā.»

Programmas vadītāja atzīst, ka sabiedrībā reizēm šo darbu diskreditē. «Bieži nav izpratnes par to, kas ir sociālais darbs, tāpēc ir arī zems prestižs. Visiem ir priekšstats, ka tas ir tikai cilvēks, kas izsniedz pabalstus un neko citu nedara. Bet tā ir viena no noderīgākajām profesijām un arī misijas darbs. Ir cilvēki ar dažādām problēmām, un jebkurš var nonākt neparedzētā, negaidītā dzīves situācijā, kur vajadzīga palīdzība. Vai tas ir jaunietis, seniors vai cilvēks darbspējīgā vecumā, kad viņam nepieciešams meklēt atbalstu un palīdzību, tad palīdz sociālais darbinieks,» pauž E. Rezgale-Straidoma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Mācībām vēl var pieteikties septembrī. Foto: Uldis Varnevičs

Bauskas filiālē šogad Sociālā darba programmā pagaidām ir 13 studentu, bet V. Gūtmane atgādina – ja kādam vēl ir vēlēšanās studēt, septembrī var pieteikties.

Nākamgad izlaidums būs sākumskolas un pirmsskolas skolotāju grupai – šīs programmas vairs nebūs. Pabeigs arī pirmsskolas pedagogu grupa – 38 studētāji. Arī šogad, neskatoties uz krīzi, studentu skaits audzis – pirmsskolas pedagogu grupā ir 35 studenti.

Skolotājus uzrunāja pasniedzēja Aiga Meņģelsone: «Mēs, docētāji, gribam palīdzēt mācīties un iegūt zināšanas arī novados. Vēlos apsveikt tos, kas izvēlējušies skolotāja profesiju.» Filiāles vadītāja V. Gūtmane atzina, ka pasniedzēji no Universitātes savā ziņā pilda misijas darbu, strādājot nedēļas nogalēs filiālēs.

«Bauska un Tukums ir salīdzinoši tuvas filiāles. Ir jābrauc arī uz Cēsīm, Kuldīgu un pat Alūksni. Jāceļas ļoti agri, lai pagūtu aizbraukt. Docētājiem arī tā ir sava veida misija,» vērtē V. Gūtmane. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.