No otrdienas, 2. maija, SIA “Bauskas slimnīca” laboratorija darba dienās sāks strādāt no pulksten 6.30, portālu informēja Bauskas slimnīcas vadītāja Margarita Epermane.
Viņa pastāstīja, ka darba laika izmaiņas testētas kopš 27. marta. Jāmin, ka martā un aprīlī laboratorija agrā rīta stundā darbu sāka tikai pirmdienās, taču izvērtējot pieprasījumu un plānojot pakalpojumu nodrošināšanu, nolemts pacientiem analīžu nodošanu no pulksten sešiem rītā nodrošināt arī pārējās darba dienās.
“Esam pārliecināti, ka tādejādi laboratorijas izmeklējumu pieejamība būs vēl labāka un Bauskas novada iedzīvotājiem labvēlīgāka. Izprotot, ka liela daļa analīžu nododama tukšā dūšā, agrais rīts sniegs lielākas iespējas iedzīvotājiem, kuri strādā ārpus Bauskas un ir jāmēro ilgāks laiks ceļā uz darbu, kā arī iedzīvotājiem, kuriem ir grūtāk tikt uz laboratoriju darba laikā. Tālab aktualizēta laboratorijas pieejamība ārpus regulārā darba laika,” teic M. Epermane.
Bauskas slimnīcas apkopotie dati par pagājušo gadu liecina, ka vidēji laboratorijā tiek apkalpoti 75 pacientu. Kopā pērn Bauskas slimnīcas laboratorijā pakalpojumi sniegti 1571 personai. M. Epermane atklāja, ka lielākais pacientu skaits ir rīta stundās, kas ir skaidrojams ar analīžu nodošanas prasībām.
“Salīdzinot ar iepriekšējā gada līdzvērtīgo periodu, šogad pacientu skaits pieaudzis par 2%, neraugoties uz to, ka konkurence laboratorijas pakalpojumu sniegšanā ar pagājušo gadu kļuvusi lielāka. Esam pateicīgi iedzīvotājiem par uzticību un Bauskas slimnīcas laboratorijas pakalpojumu izmantošanu. Mūsu laboratorija ir akreditēta un pagājušajā gadā tika izieta ikgadējā pārbaude. Tādēļ esam pārliecināti, ka sniedzam kvalitatīvus un ticamus laboratorijas pakalpojumus, par kuru kvalitātes uzraudzību tur rūpi mūsu laboratorijas vadītāja Diāna Amerika-Ļebedjkova,” norāda M. Epermane.
Bauskas slimnīcas laboratorijā strādā pieci darbinieki – laboratorijas vadītāja, kura ir arī laboratorijas ārste, divi laboranti, procedūru māsa un reģistrators. M. Epermane atzīmēja, ka uz vietas laboratorijā tiek veiktas 95% no nodotajām analīzēm.
“Analīzes, kuras ir retas uz vietas neveicam, jo tas būtu dārgi un neefektīvi. Šādi testi ir vidēji līdz 5% no kopējā testu apjoma, kuru veikšanai tiek saņemti materiāli analīžu nodrošināšanai. Pie šādiem testiem pieder: onkomarķieri, daži hormoni -fertilitāte, alergēni, vīrusi- citomegalovīrusa (CMV) infekcija , herpes, Epšteina-Barra (EPB), encefalīts, citoloģija, bakterioloģiskie un molekulārie izmeklējumi.
Taču pacientu ērtības labad tiek nodrošinātas visas nepieciešamās analīzes ar vienu asins nodošanas reizi. Analīzes pieejamas gan valsts apmaksātas (ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu), gan par maksu,” stāsta M. Epermane.
Viņa prognozē, ka jauninājumi laboratorijas darbā noteikti gaidāmi arī turpmāk.