Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novads Malinas pašvaldībai ziedos divus malkas apkures katlus

Bauskas novada domes deputāti ceturtdien, 27. janvārī, vienbalsīgi lēma Bauskas novada sadraudzības pašvaldībai Ukrainā, Malinas pašvaldībai, ziedot divus malkas apkures katlus, portālu informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domē paskaidroja, ka līdz šim apkures katli atradās Bauskas novada pašvaldības iestādē „Bauskas muzejs”, bet muzejā tie vairs netiek izmantoti, ir labā tehniskā stāvoklī un lietošanai derīgi. Tiklīdz tas būs iespējams, ar biedrības „Tavi Draugi” starpniecību, ziedojums tiks nogādāts Ukrainā.

Malinas pašvaldības vadītājs Oleksandrs Sitailo vēstulē Bauskas novada pašvaldībai norādījis, ka, turpinoties karam Ukrainā, šobrīd ar esošajiem resursiem nodrošināt vietējo iestāžu darbu un pakalpojumu pieejamību ir sarežģīti. Pašvaldības budžeta līdzekļi maksimāli tiek novirzīti steidzīgu problēmu risināšanai, tai skaitā apkures un elektroapgādes nodrošināšanai. Ziemas sezonā apkures jautājums ir īpaši aktuāls, tādēļ Malinas pašvaldība lūdza Bauskas novada pašvaldības palīdzību konkrētā jautājuma risināšanā.

Janvāra sākumā Malina saņēma prāvu ziedojumu no Billerbekas  pašvaldības Vācijā- jaudīgu 70 kW dīzeļģeneratoru ar pilnu bāku (190 l dīzeļdegvielas ), kas paredzēts vietējai slimnīcai, trīs mazākas jaudas ģeneratorus, kurus izmantos izglītības iestādēs, akumulatora tipa lādētājus (power bank), rotaļlietas un citu humāno palīdzību. O. Sitailo atklāja, ka draudzīgas attiecības ar Vācijas pašvaldību nodibinātas, atrodoties vizītē Bauskā.

Atgādināsim, ka Iecavas novada pašvaldība 2017. gadā noslēdza sadraudzības līgumu ar Billerbekas pašvaldību Vācijā. Pēc administratīvi teritoriālās reformas līgumus nācās pārslēgt. Bauskas novada dome pagājušā gadā atjaunoja sadraudzības un sadarbības līgumus ar 14 pašvaldībām, tostarp ar Billerberku. Malinas pilsēta ir vienīgā pašvaldība, ar kuru pērn sākta sadraudzība.

Kopumā šajā laikā vācu draugi ziedojuši palīdzību Malinas pašvaldībai gandrīz 2 miljonu Ukrainas grivnu vērtībā. Foto: no O. Sitailo albuma

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (13)

 1. Būtu ļoti patīkami,kad visi deputāti savas algas ziedoti ukraiņiem…bet te ziedo kas nav viņu personīgie katli vai nodokļu naudu Latvijas..

  12
  4
 2. būtu ļoti patīkami, kad klusētu tie zābaki, kas nekad un neko nevienam nav ziedojuši

  9
  11
 3. būtu klusējuši ,tie kas atbalsta visu ukraiņiem,bet savējiem neko.Ja gribi atbalsti no savas kabatas,bet ne no nodokļu naudas.

  15
  3
 4. Redz, ar to nodokļu naudu ir tā, ka tās izlietojumam jāatbilst sabiedrības vairākuma interesēm. Ja mēs šeit diskusijā 3 esam par un 2 pret, tad mums 3 ir teikšana par mūsu kopīgo naudu. Tāda ir demokrātija. Tavas iespējas ir izdarīt izvēli vēlēšanās, jo tas arī būtībā nosaka to kā tiks izlietota kopīgā nauda. Es piemēram atbalstu un esmu par.

  7
  5
 5. ar to demokrātiju un teikšanu tavā izpratnē nav tik vienkārši, tad jau Krievijā arī pašlaik valda demokrātija, jo tur ne tikai 3 ir pret 2, bet tautas lielākā daļa ir par karu un tā turpināšanu. Es personīgi esmu par ziedošanu Ukrainai, bet šādi un līdzīgi pašvaldību “izgājieni” vairāk izskatās pēc lēta populisma.

  5
  6
 6. Gan nodokļus maksājam, gan no savas naudas ziedojam, ar to mūs bizznessidio nepārsteigs. Kategoriski pret naudas šķērdēšanu tiem, kam nekad nepietiek, strādāt negrib, toties smalki pārzina, cik pabalsti viņiem pienākas un kā pareizi jāsadala citu nodokļu maksātāju nauda.

 7. Tam vēlēšanām nav nozīmes,tagad ukraiņi,pirms tā kovid vakcīnas.Kur tad tie bēgļi,kas no Baltkrievijas nāca???Tagad komanda ukraiņi.Žēl Ukraiņu puišus,dēļus,brāļus,tēvus vīriešus,kad piespiedu kārtā jākaro no 18-60 gadiem.Kurus no ukrainas nelaiž ārā.600 dolāri par to maksā,lai aizbēgtu no Ukrainas.Protams izdzēsīs šo rakstu.

  3
  6
 8. Es kategoriski pret ziedojumiem ukrainai tādiem katliem un nezin kam.Ukraiņi parastie iedzīvotāji nesaņem to.Kāpēc rada,kādos sliktos apstākļos dzīvo ukraiņi,pēc tiem miljardiem,ziedojumiem….Ka viens paziņa teica,paņemšu,ko vajag no tiem ziedojumiem pārējo atdošu…..

  6
  3
 9. Var jau saprast no kuras puses tiek uzkūdīti ukraiņu nīdēji, austrumu kaimiņš nesnauž! Toties vaimanātājiem par nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu jāiesaka izlasīt pats raksts, kur skaidri un gaiši teikts, ka šie apkures katli jau gadiem netika izmantoti. To bilances vērtība ir apaļa nulle. Mums tie nav vajadzīgi, bet Ukrainā šādā smagā situācijā tie noderēs.

  7
  4
 10. iesākumā, pirms ko darām tāpat vien, bet lielākoties sava mundiera spodrināšanai, vajadzētu vismaz painteresēties, ko, kā un cik ziedot, tieši kas patreiz ir aktuālākā Ukrainas vajadzība un, izskatās, ka centrālapkures katli nebūs tā īstā, pieprasītākā, jo ar humāno palīdzību tur neesot lielu problēmu. Problēmas ir citā un citur, te pat Latvijā, kur mēs nekādīgi nevarējām savākt pat vienu piekto daļu no kaujas dronam vajadzīgā. Tas nav tas pats, kas algas tūkstošus saņēmējiem no noliktavas paņemt nelikvīdu un ar lielu pompu aizsūtīt karojošai valstij. Nebūs tiem vajadzīgo ieroču, nebūs arī kam sildīties, ja arī izrādīsies, ka katli noliktavā nav jau izrūsējuši.

  1
  2
 11. Kāpēc jūs Bauskas dzīve dzešat komentārus,tas ka krievu pušiem nogriež orgānus ukraiņi.. viss ir labi.

  3
  1
 12. Protams, ka ir korupcija Ukrainā, diemžēl no tā nevar izvairīties, arī Latvija ir gājusi cauri lielam korupcijas līmenim. Lēnām tas mazinās.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.