Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Marķētie atkritumu maisi būs pieejami visā Bauskas novadā

Iecavas apvienībā jau vairākus gadus ir pieejams tāds atkritumu savākšanas pakalpojums kā marķētie atkritumu maisi. Bauskas novada pašvaldības izpilddirektors Ivars Romānovs informēja, ka šāds pakalpojums šogad būs pieejams arī visā Bauskas novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašlaik «Bauskas novada komunālservisa» mājaslapā informācija par šo pakalpojumu nav atrodama, bet uzņēmuma pārstāvji sola, ka tas novadā būs pieejams. Līdz šim tas darbojās Iecavas apvienības teritorijā – iedzīvotāji nopērk speciāli marķētu atkritumu maisu, šādā veidā samaksājot par atkritumu izvešanu. Pēc tam paši maisu aizved un noliek pie atkritumu kastēm. «Bauskas novada komunālservisa» pārstāvis Uģis Saukums informēja, ka šos maisus Iecavas apvienības teritorijā var nopirkt.

Ivars Romānovs norāda, ka marķētie maisi ir atkritumu nozares komponente ar mazu ietekmi. «Pašlaik globālo gan valstij, gan pašvaldībai izvirzīto mērķu un uzdevumu atkritumu apsaimniekošanas jomā kontekstā pašvaldība ir atvērusi saistošos noteikumus par atkritumu apsaimniekošanu, kur līdzās tādām sadaļām kā atkritumu šķirošanas uzlabošana, veicināšana, kompostēšanas jautājumi darba kārtībā ir arī atkritumu maisu pilnveidošanas mehānisms. Ir noslēgts līgums par marķēto maisu piegādi. Detalizētu informāciju par saistošajiem noteikumiem varēsim publiskot un rīkosim arī publicitātes pasākumus pēc noteikumu virzīšanas vides attīstības komitejas un domes sēdē. Kad būsim izgājuši visu apspriešanas sietu, tad noteikti pie tā varēsim atgriezties un informēt sabiedrību par marķēto maisu izmantošanu un iesaisti atkritumu apsaimniekošanas procesā,» informē I. Romānovs.

Izpilddirektors atzīst, ka pakalpojums vēsturiski izveidojās Iecavā, kur tas bija pieprasīts. «Pārējā pašvaldības teritorijā nebija iedzīvotāju vēlmes iesaistīties atkritumu savākšanā, izmantojot šos maisus,» tā I. Romānovs. Viņš stāsta, ka vēl aizvien notiek apspriešana par to, kur varēs marķētos maisus iegādāties. Viena no idejām ir slēgt līgumus ar tirdzniecības tīkliem. U. Saukums norādīja, ka apspriež arī to, kur šos marķētos maisus varēs atstāt.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. ja tur bus ieksaa kas smarzigi kardinosh, apetligs, noteikti dzivnieki atplesis, un varbut netikai, arii divkajainie klistošie-, ))

  2. Šādus marķētus maisus vajag ikvienam iedzīvotājam un pēc tiem arī aprēķināt maksu par atkritumu izvešanu. Privātie saved savus atkritumus pie daudzdzīvokļu mājām, bet mēs maksājam nenormālas summas. Es dzīvoju viena, bet man jāmaksā turpat 9 euro.

    3
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.