Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Matemātikas eksāmens divpadsmitajiem liek uztraukties

Piektdiena, 20. maijs, bija liela diena visiem 12. klases skolēniem, jo bija jākārto matemātikas eksāmens. Skolēni pirms pārbaudījuma pauda satraukumu, taču pēc eksāmena atzina, ka jūtas atviegloti, jo pārvarēts pēdējais lielais vidusskolas posms.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eksāmena licējiem skolā bija jāierodas plkst. 9.30, un plkst. 10. sākās matemātikas eksāmena pirmā daļa, kam bija dotas 50 minūtes un beigās desmit minūtes iegūto atbilžu sarakstīšanai atbilžu lapā. No plkst. 11 līdz 13 turpinājās eksāmens, kurā skolēniem bija jāpilda otrā un trešā pārbaudījuma daļa. Starpbrīžu matemātikas eksāmenā nebija.

«Eksāmens nebija grūts, pirmā daļa salīdzinoši ar citiem gadiem bija vieglāka, vienīgi otrās daļas pēdējie uzdevumi lika palauzīt galvu,» stāsta Bauskas 2. vidusskolas skolniece Denisija Šteinberga, «trešā daļa kā jau trešā daļa, bet, protams, kaut ko varēja izdomāt un nebija tik sarežģīti, kā no sākuma likās, ka būs.» Meitene atzīst, ka eksāmenam cītīgi gatavojās kopā ar visu klasi, apmeklējot konsultācijas, un uzskata, ka pārbaudījumam bijusi labi sagatavota. Viņa norādīja, ka pats grūtākais eksāmenā bija koncentrēties un nesteigties ar uzdevumu izpildi.

Foto: Daiga Bergmane

«Domāju, ka attālinātais process ietekmēja, jo daudzas tēmas, kuras tika ņemtas attālināti, bija sarežģītāk apgūt, turklāt nācās vairāk piestrādāt nekā pie tam tēmām, kuras izņēmām klasē kopā ar skolotāju,» atzīst Denisija, «pirms eksāmena bija stress un mazliet bail, bet, izejot no klases un satiekot audzinātāju, viss bija kārtībā, jo skolotāja uzmundrināja un vienmēr teica, ka mēs visu varam, ir tikai jāsaņemas.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iecavas vidusskolas matemātikas skolotāja Māra Slapiņa uzskata, ka skolēni matemātikas eksāmenam noteikti bija daļēji gatavi. «Ļoti liels mīnuss bija attālinātā mācīšanās un arī iepriekšējais gads, īpaši 11. klase, tas ir liels trieciens zināšanām,» uzskata M. Slapiņa, «neliels uztraukums skolēniem bija jūtams. Līdz eksāmenam vēl ne tik daudz, bet, satiekot skolēnus, jutu viņos tomēr nelielu uztraukumu.» Lai gan eksāmenu skolotājai M. Slapiņai vēl nebija iespējas redzēt, tāpēc par tā sarežģītību komentēt viņa nevar, tomēr ir noskaņota pozitīvi un cer, ka visiem matemātikas eksāmenu nokārtot būs izdevies.

«Eksāmeni, manuprāt, šogad bija ļoti savdabīgi, jo tie nebija sarežģīti, bet vajadzēja kārtīgi padomāt, lai varētu izprast, ko no manis vēlas uzdevuma atrisinājumā,» stāsta Bauskas Valsts ģimnāzijas skolniece Patrīcija Rācenāja, «visgrūtākais bija matemātikas eksāmens, jo tiešām bija pagrūts, bet nevis zināšanu trūkuma dēļ, bet gan uzdevumu formulēšanas ziņā.» Arī Patrīcija pirms eksāmena kopā ar klasi cītīgi apmeklēja konsultācijas, kā arī pati pildīja uzdevumus vietnē «uzdevumi.lv», kas esot palīdzējis atkārtot zināšanas. Tajā, ka nejutās pietiekami gatava eksāmenam, Patrīcija vaino savu slinkumu, kas arī ietekmējis meitenes pārliecinātību par savu gatavību.

«Tas ir atkarīgs, manuprāt, no katra individuāli. Mani tas ietekmēja, jo kļuvu daudz slinkāka, trūka motivācijas un enerģijas sēdēt skolā un mācīties dienu no dienas, tas arī ir atstājis manāmas sekas zināšanās,» attālinātā mācību procesa ietekmi vērtē Patrīcija. Pirms eksāmena meitene esot izjutusi lielu uztraukumu un bailes par to, kā tiks nokārtots pārbaudījums, taču pēc eksāmena jutusies atvieglota, jo sapratusi, ka «vidusskola ir aiz muguras».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Esmu pārliecināta, ka minimālo procentu skaitu noteikti esmu ieguvusi un tagad ar mieru varu gatavoties izlaidumam,» priecīgi stāsta Patrīcija, «esmu laimīga un saviļņota, jo 12 gadus ilgais, ne tik vieglais, bet piedzīvojumiem bagātais ceļš ir aiz muguras.»

Izglītības nodaļas vadītāja Vija Ieleja informē «Bauskas Dzīvi», ka piektdien matemātikas eksāmenu kārtoja 152 Bauskas novada skolēni.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

  1. Stagnātiskā sistēma.Nu ko tu dzīvē darīsi ar tiem diferenciālvienādojumiem?Šādus eksāmenus vajag tiem kas paredzējuši studēt tālāk inženierzinības vai tamlīdzīgi.Vairumam šī eksekūcija nav nepieciešama.

    5
    1
  2. Diferenciālvienādojumi nekad nav bijuši vidusskolas matemātikas eksāmenā. Tur ir pavisam vienkāršas lietas, priekš cilvēkiem, kuri paši izteikuši vēlmi iegūt vidējo izglītību, kura par laimi nav obligāta. Bet, ja kāds to vēlas, jāmācās ir!
    Kā teica nesen kādas Rīgas skolas direktore: “Ja mācās skolā, tad pārbaudes darbi būs.”‘

  3. Nu izmācījos vidusskolu un to matemātiku. Jo pats tā gribēju. Bet Dieva goda vārds nekur un nekad dzīvē tāl;āk man tādas zināšanas dzīvē nav ne prasītas, ne bijušas vajadzīgas. Profesionālā izglītība – jā ! Ko tu vispār proti reāli darīt. Bet ne šādi murgi …

    1
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.