Situāciju, kad Rīgas lielās slimnīcas ir pārpildītas, varētu uzlabot, ja reģionālajās medicīnas iestādēs paplašinātu pakalpojumu klāstu, uzskata mediķi. Tas mazinātu rindas, un pacientiem būtu pieejamāka palīdzība tuvāk dzīvesvietai. Pārmaiņas ieviest sākušas Zemgales medicīnas iestādes, ziņo Zemgales reģionālā televīzija.
Bauskas novadā iedzīvotāju skaits ir aptuveni 42 tūkstoši, Jelgavas novadā – 32. Meklējot medicīnas pakalpojumu iespējas, nereti iedzīvotāji dodas uz Rīgu, noslogojot galvaspilsētas slimnīcas, kuras ir pārpildītas.
“Arī uz maksas pakalpojumiem pieraksta rindā tikai uz nākamo gadu, jo vienkārši nav speciālistu, kas ārstēšanu nodrošina. Arī valsts [apmaksāto pakalpojumu] pieejamība būtiski samazinās,” norādīja Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs. Viens no risinājumiem ir zemāka līmeņa medicīnas pakalpojumu paplašināšana reģionālajās iestādēs
“Arī zemāka līmeņa slimnīcas var specializēties atbilstoši tai kompetencei, kāda ir attīstīta, nevis pacientam jāpaliek universitātes slimnīcā, tādā veidā to noslogojot. Šajā laikā darba spējīgais cilvēks zaudē laiku un finanses, lai tiktu uz pakalpojumu,” norādīja Bauskas slimnīcas valdes locekle Margarita Epermane.
“Rīgā ir jābūt augstas raudzes ārstiem, kas ir specializējušies šaurās specialitātēs ar ļoti augstām tehnoloģijām,” uzskata Jelgavas poliklīnikas neiroķirurgs Renārs Putniņš, norādot, ka ikdienas operācijas varētu veikt reģionos.
Lai veicinātu medicīnas pakalpojumu pieejamību tuvāk iedzīvotāju mājām, Bauskas slimnīca Vecumniekos un Iecavā atvērusi filiāles, savukārt Jelgavas poliklīnika veikusi ķirurģijas bloka renovāciju.
“Te ir izremontēti 168 kvadrātmetri un ieguldīti 250 tūkstoši eiro. Plānojam ginekoloģiju, plānojam vieglās LOR operācijas. Ir uzrunāti vairāki speciālisti, kas jau plāno braukt apskatīties mūsu jaunās telpas un sniegt pakalpojumus,” stāstīja Jelgavas poliklīnikas valdes locekle Kintija Barloti.
Gan Bauskas slimnīcas filiālēs Vecumniekos un Iecavā, gan arī Jelgavas poliklīnikā tagad pacientiem ir pieejami vairāk valsts apmaksāti pakalpojumi, tāpat daudzas operācijas tiek nodrošinātas par maksu.
No sākuma visu sabeidza, tagad centīsies atjaunot. Tāpat kā ar rajoniem.
ja vien “pakalpojuma meklēšana” pie vietējā speciālista reģionos nenozīmētu nopietnu kaitējumu savai veselībai. Daudz mums to “speciālistu”, kuri iesaka, ja nelīdzēs šīs zālītes, izrakstīsim citas.
Ja Rīgā “vienkārši nav speciālistu, kas ārstēšanu nodrošina”, tad jau viņi arī Bauskā pēkšņi no mākoņiem nenokritīs. Liksiet pie darba tos “speciālistus”, kuri atpeldējuši pāri Vidusjūrai no Āfrikas?
Kā, atjaunot slimnīcu?! Izsauksim lindašku ar viņas Omonu. Kā toreiz!
Nu riebīgi lasīt! Pie reizes vajadzētu atklāti pateikt, ka ārstiem, speciālistiem NVD (!!!) u.c. labdari Finanšu jomā, noliek priekšā, cik drīkst pieņemt par valsts naudu un cik ir obligātie naudas pacienti nedēļā, mēnesī utml. Tā kā variet taisīt filiāles un turpināt ākstīties, bez naudas nekas nebūs. Klusi un nemanāmi mēs esam ielikti maksas medicīnas zārkā.