Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Mediķu arodbiedrība rīko brīdinājuma streiku un protesta akciju; Bauskas slimnīcas mediķi nestreikos

Šodien un rīt, 28.septembrī, notiks Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) rīkotais brīdinājuma streiks un protesta akcija, portālu informēja arodbiedrības darba koordinētāja Inga Rudzīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA «Bauskas slimnīca» valdes locekle Margarita Epermane atklāja, ka neviens no Bauskas slimnīcas medicīnas darbiniekiem brīdinājuma streikā nepiedalīsies un medicīnas iestādes darbība netiks iespaidota. Bauskas mediķi brīdinājuma streiku atbalsta, apliecināja slimnīcas arodbiedrības vadītājas vietniece Iveta Kārkliņa.

Bauskas slimnīcas vadītāja M. Epermane norādīja, ka mediķu algu pieaugumam ir jābūt skaidram ilgtermiņā, taču pašlaik no jaunā atalgojuma modeļa ir izņemts atalgojuma pieauguma grafiks un «pārcelts» uz nākamo valdību.

«Šāds precedents jau ir bijis, kas rezultējās ar likuma normu neievērošanu. Pašlaik ir aktuāls jautājums par ilgtermiņa pieauguma grafiku vairākus gadus uz priekšu, nevis tikai īstermiņā – vienam nākamajam gadam. Šāda prakse nerada ticību un pārliecību par konkurētspējīga atalgojuma veidošanu valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanā iesaistītajam medicīnas personālam,» teic M. Epermane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LVSADA pārstāve uzsvēra, ka ar Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa valdības rīcību, šī gada 20. septembrī apstiprinot jaunu darba samaksas modeli, ārstniecības personai ārstam 2023. gadā tiks atņemti 3696 eiro, māsai – 2208 eiro, māsas palīgam – 2544 eiro no tā, ko valdība rakstiski apsolījusi 2017. gadā. Tie neesot visi jaunā modeļa trūkumi.

LVSDA ieskatā, īpaši netaisnīgs jaunais modelis būs pret zemāk atalgotajiem mediķiem, jo paredz māsu palīgu un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta sanitārā autotransporta vadītāju mēneša vidējās darba samaksas attiecību pret ārsta vidējo darba samaksu pazemināt no 40% līdz 29%.

Pret jauno modeli iebilda gan LVSADA, gan Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība, gan arī Latvijas Slimnīcu biedrība – darba devēju organizācija, kas pārstāvēta Eiropas veselības aprūpes sektora darba devēju organizācijā HOSPEEM. Tomēr valdība to ignorēja un pieņēma lēmumu, kas dod nopietnu triecienu valsts apmaksātai veselības aprūpei, vājinot tās cilvēkresursus, norāda arodbiedrības.

LVDADA priekšsēdētājs Valdis Keris pauž: «LVSADA nekad nav atbalstījusi Veselības ministrijas sabrūvēto brāķi un neplāno piedalīties sarunās par brāķa ieviešanu nozarē. Ja kāds ir izlēmis notraipīt rokas un sirdsapziņu, palīdzot pasliktināt kolēģu darba tiesības, tā ir personīga izvēle. Turpretī LVSADA nekad nav bijusi un nebūs ne streiklauzis, ne kolaborants.»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.