Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Mēmeles JSK” pārstāves izcīna medaļas

Šovasar dažādu veidu sacensībās piedalās «Mēmeles jāšanas sporta kluba» pārstāves. Tikko no Latvijas čempionāta konkūrā atvesta sudraba un bronzas medaļa, pirms mēneša Latvijas kausa izcīņas posmā izcīnīta zelta godalga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Mēmeles jāšanas sporta klubs» šogad ir vienīgais Bauskas novada pārstāvis Latvijas Jāšanas federācijas rīkotajā Latvijas čempionātā vai Latvijas kausa izcīņā. Klubu poniju grupā pārstāv Monta Garā un Patrīcija Lataite.

Latvijas čempionātā konkūrā, kas notika 28. – 30. jūnijā Kleistu sporta bāzē, startēja abas meitenes – Patrīcija Lataite ar Kursu un Monta Garā ar mūspusē zināmā mērā leģendāro Džoniju, piedaloties pirmās grupas poniju konkurencē.

Pirmajā dienā bija jāpārvar 65 centimetrus augsti šķēršļi. M. Garā ar Džoniju izcīnīja trešo vietu, savukārt P. Lataite ar Kursu bija septītā. Otrajā dienā ar 70 centimetru šķēršļiem P. Lataite ar Kursu ieguva piekto vietu, bet M. Garā ar Džoniju bija sestie. Trešajā dienā bija 75 centimetru šķēršļi, un šoreiz M. Garā ar Džoniju ieguva trešo vietu, P. Lataite ar Kursu – piektajā vietā. Jāatzīmē, ka godalgas saņem seši labāko rezultātu īpašnieki. Trīs sacensību kopvērtējumā M. Garā ar Džoniju ieguva otro vietu un sudraba medaļu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Visas dienas mums izdevās maršrutus veikt bez soda punktiem. Startējot sešos maršrutos, iegūtas piecas godalgas. Uz zāles laukuma poniji jutās labi, bet lielākas grūtības sagādāja asi pagriezieni. Pēdējā dienā, kad šķēršļu augstums bija liels, galvenais uzdevums bija maršrutu veikt bez soda punktiem, kas abām meitenēm arī izdevās. Šis bija līdz šim skaistākais un visrezultatīvākais Latvijas čempionāts. Paldies visiem atbalstītājiem!» priecājas sportistu trenere Velga Račevska.

Latvijas kausa izcīņā konkūrā aizvadīti divi posmi. Pirmajā posmā 12. maijā M. Garā ar Džoniju ieguva ceturto vietu, un P. Lataite ar Kursu – sesto vietu. Savukārt 26. maijā Kleistu sporta bāzē trasē ar 70 centimetru šķēršļiem M. Garā ar Džoniju izcīnīja uzvaru.

«Šogad Latvijas čempionāts notika neierasti agri. Bijām nedaudz satraukušies, vai paspēsim sagatavoties šāda līmeņa sacensībām. Parasti čempionāts notika augustā, kad sportisti jau vairāk «ielekušies» lielākos augstumos. Pirms sacensībām bažas izraisīja zāles segums, jo ikdienā treniņi un sacensības notiek uz smilts seguma. Federācija deva iespēju laukumu izmēģināt jau ceturtdienas vakarā, ko mēs arī izmantojām. Mums šis ir vēsturisks notikums, jo šādus panākumus Latvijas čempionātā līdz šim nebija izdevies sasniegt nekad. Konkurence bija ļoti spēcīga, daudzi sportiskie pāri spēja veikt maršrutu bez soda punktiem, par izšķirošo faktoru izvirzot ātrumu. Pagājušajā gadā, kad abi sportiskie pāri izmēģināja šāda līmeņa sacensības, bija skaidrs, – ja gribam tikt kopvērtējumā, ir ļoti smagi jāstrādā. Gada laikā paveicām neticamo un droši varam teikt, ka viss ir iespējams. Mūsu sportā, lai sasniegtu augstus rezultātus, svarīgi ir gan jātniekam, gan ponijam gribēt un censties uzvarēt. Džonijs ir «spridzeklis» pēc dabas, ar kuru ir jāiemācās sadarboties. Kursa savukārt ir ar tādu raksturu, ka tad, ja kontakta ar jātnieku nebūs, pat mazus maršrutus izlēkt nav iespējams,» par treniņu un sacensību īpatnībām stāsta V. Račevska. 

Foto: Laura Skuja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.