Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

«Mēmeles sports» Jelgavā – otrie

Ar trešo posmu Jelgavā noslēdzies Latvijas ūdensmotosporta federācijas rīkotais Latvijas atklātais čempionāts. Bauskas novada komandu «Mēmeles sports» šajā posmā pārstāvēja septiņi sportisti un kopvērtējumā komanda ieguva otro vietu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensībās, kas notika 2. septembrī, kopā piedalījās 37 ātrumlaivu piloti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, informē komandas «Mēmeles sports» pārstāve Laura Lakoviča-Lakovica. Vislielākā konkurence bija GT15 un F4 laivu klasēs, kur arī startēja lielākā daļa Bauskas novada pilotu.

«Spītējot vēja brāzmām un negaidītajiem lietus brīžiem, mūsu braucēji veiksmīgi pārstāvēja komandu un pierādīja savu meistarību citiem sāncenšiem,» tā kopējo sacensību gaitu novērtē L. Lakoviča-Lakovica.

Ar debiju var apsveikt Rebeku Zaharčenoku, kas JT250N/GT15N apvienotajā klasē ierindojās godalgotajā trešajā vietā. Jāatzīmē, ka otrajā braucienā R. Zaharčenoka bija ātrākā starp dalībniekiem, bet izšķirošajā trešajā braucienā veiksmes pietrūka un tāpēc trešā vieta. Jāatzīmē, ka šeit ar JT-250N klases laivu brauca arī Rinalds Latūns – viņam pēdējā braucienā otrā vieta un otrais arī kopvērtējumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Spēcīgākajā F2 laivu klasē šoreiz otrā vieta Uvim Slakterim.

Cīņā par medaļām. Ralfs Zaharčenoks (no kreisās) un Ardis Slakteris. Foto no komandas «Mēmeles sports» albuma.

Kā jau minēts, sīvākā konkurence bija GT15 laivu klasē, kur piedalījās deviņi sportisti. Stabili pirmos divus braucienus aizvadīja Ralfs Zaharčenoks, kas viņam ļāva pēc piektās vietas pēdējā braucienā vienalga izcīnīt bronzas godalgu. Pēc ļoti neveiksmīga pirmā brauciena pēdējā braucienā Ardis Slakteris bija pat trešais, bet ar to bija par maz, lai iegūtu medaļas – noslēgumā A. Slakterim ceturtā vieta. Otrajā vietā Reinis Stūris no «Motosport 77» vienības, uzvarēja Igaunijas pārstāvis Ričards Pauls Laurs.

Par otro debitantu kļuva Niklāvs Rimeicāns, kas pirmo reizi sacensībās piedalījās F4 laivu klasē. Pārsteigums bija izcīnītā pirmā vieta – pirmajā braucienā trešais, otrajā otrais un izšķirošajā braucienā pirmais, kas nodrošināja pirmo vietu kopvērtējumā. Šeit viņš par pirmo vietu cīnījās ar vēl vienu baušķenieku Nilu Slakteri, un tieši pēdējais brauciens noteica vietu sadalījumu – N. Slakteris otrais un arī kopvērtējumā otrais. Kopā brauca seši piloti, starptautisko sacensību veiksminieks Nikita Lijcs šoreiz tikai trešais.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc komandas pārstāvju provizoriskā aprēķina – Jelgavā iegūtā otrā vieta visdrīzāk arī nodrošinājusi otro vietu komandai sezonas kopvērtējumā. Tomēr oficiālo informāciju par izcīnītajām vietām kopvērtējumā vēl publicēs.

Šogad gan Latvijas čempionāts iznācis salīdzinoši īss – trīs posmi, no kuriem viens bija Baltijas čempionāta posms Tallinā. Situāciju skaidro Latvijas Ūdens motosporta federācijas prezidents Atis Slakteris.

«Nevar teikt, ka tas būtu maz. Trīs posmi vienalga ir vairāk, nekā tas ir Igaunijas čempionātā. Jāapzinās, ka sportisti tagad daudz piedalās starptautiskajās sacensībās un reizē arī jauniešiem notiek «Formula Future» laivu sacensības Latvijā. Kopumā sacensību ir daudz,» skaidro A. Slakteris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš norāda, ka starptautisko sacensību dēļ Latvijas čempionātus var rīkot tikai konkrētos datumos – ja kaut kas notiek, pārlikt ir gandrīz neiespējami. Nav jēga rīkot vietējo čempionāta posmu, ja daudzi pašu piloti ir ārzemēs. Attiecīgi šogad Liepājā notika būvniecība kanālā un tāpēc posms izkrita, lai arī pilsētas vadība sola, ka nākamgad sacensības būs. Līdzīga situācija bija Aizkrauklē, kad konkrētajos datumos sacensības rīkot nevarēja, un pēc tam pārlikt uz citu datumu nebija liela jēga. Arī tur pilsētas vadība solīja, ka nākamgad varēs sarīkot Baltijas čempionātu Aizkrauklē.

«Šogad esam izbraukājuši pasauli. Sacensību slodze aktīvākajiem sportistiem bija pietiekami liela,» atzīst A. Slakteris.

Titulattēlā – Komandas «Mēmeles sports» jaunā paaudze – Rinalds Latūns (no kreisās), Rebeka Zaharčenoka, Nils Slakteris, Ralfs Zaharčenoks, Niklāvs Rimeicāns un Ardis Slakteris. Foto no komandas «Mēmeles sports» albuma.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.