Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Mežaparka Lielajā estrādē notiks koncertuzvedums “Dziesma dejo. Deja skan”; piedalīsies arī pieci kolektīvi no Bauskas novada

Mežaparka Lielajā estrādē šodien un sestdien, 6.augustā, norisināsies koncertuzvedums “Dziesma dejo. Deja skan”, kas kopā pulcēs 6000 dalībnieku no Latvijas un ārvalstīm, informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Dagnija Dižbite-Svarinska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa pavēstīja, ka dalībnieki demonstrēs gan labi pazīstamu repertuāru, gan speciāli šim notikumam veidotu jaunradi, kurai muzikālās daļas autors ir komponists Uģis Prauliņš un horeogrāfs Agris Daņiļevičs.

Dižbite-Svarinska atzīmēja, ka koncertuzveduma nosaukums “Dziesma dejo. Deja skan” ir arī formas apzīmējums, jo dejotāji dejos un dziedās un arī koristi dejos un dziedās.

Repertuāru veido labi zināmiem koru un deju pasaules numuri, kā arī jaunrades, tādēļ komponists un muzikālās daļas vadītājs Prauliņš ir izveidojis vienotu skaņas dizainu visam koncertuzvedumam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mežaparka Lielajā estrādē to izpildīs 14 mūziķu sastāvs, 63 kori un 105 deju kolektīvi no visas Latvijas, kā arī desmit ārzemju koru un deju kolektīvi. Tas paredz, ka arī koris pārvietosies vienā laukumā ar dejotājiem.

Uzvedumā piedalīsies arī kolektīvi no Bauskas novada. Bauskas novada izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta vadītāja Antra Ozoliņa precizēja, ka no Bauskas novada koncertuzvedumā iekļausies pieci kolektīvi – Īslīces jauktais koris «Četri vēji», Īslīces kultūras nama vidējās paaudzes deju kopa «Līdums», jauniešu deju kolektīvs «Līdums», Vecsaules pagasta sieviešu koris «Skalve», kā arī jauktais koris «Iecava».

Skatītāji koncertuzvedumā sēdēs atjaunotās Mežaparka Lielās estrādes korim paredzētās vietās un dalībnieki dejos laukumā, kur parasti atrodas skatītāju soli. Lai skatītājiem nodotu emocionālo vēstījumu, viss uzvedums būs dzīvajā izpildījumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dižbite-Svarinska norādīja, ka režisoriskā vadlīnija ir šūpoles, kas šūpo latvieti starp pagātni un tagadni, zemi un debesīm, pļāvām un mežu galotnēm, šo un to sauli, ziemu un vasaru, bērnību un vecumdienām, starp Latviju un svešumu – starp deju un dziesmu. Par latvieti, kas dzied un dejo – godos, skumjās, darot darbu, iemīlējies un ejot dabā.

Koncertuzvedumā tiks izmantoti vairāku horeogrāfu un komponistu darbi, piemēram, Ulda Žagatas, Aijas Baumanes, Ulda Šteina, Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Emila Melngaiļa, Imanta Kalniņa, Jāzepa Vītola un citu.

Koncertuzveduma radošo komandu veido idejas autors, producents Edžus Arums, komponists, muzikālās daļas vadītājs Prauliņš, mākslinieciskais vadītājs, virsdiriģents Mārtiņš Klišāns, mākslinieciskais vadītājs, horeogrāfs, virsvadītājs Daņiļevičs, režisore Ilze Jakubovska, scenogrāfs Aigars Ozoliņš, gaismu režisors Oskars Pauliņš, virsdiriģents Ints Teterovskis, virsvadītāji Taiga Ludborža, Ilze Mažāne, Indra Ozoliņa, Ilmārs Dreļs, Diāna Gavare, Baiba Ķestere un Kaspars Brauns.

Biļetes uz koncertuzvedumu pieejamas visās “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā “bilesuparadize.lv”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.