Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Mežotnes baznīcā par 27 485 eiro uzstādīts interaktīvs stends

Šomēnes atjaunotajā Mežotnes baznīcā uzstādīts bezkontakta multimediju interaktīvais stends, ļaujot apmeklētājiem iepazīt Mežotnes pilskalna stāstu, portālu informēja Bauskas novada pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stendā izvietota informācija par Mežotnes baznīcas vēsturi un atjaunošanu, par Mežotnes pilskalna vēsturi – stāsts par seno zemgaļu varenību, 1220.gada notikumi Mežotnes pilskalnā, informācija par arheoloģiskajiem izrakumiem, par zemgaļu ostu. Vairāki stāsti papildināti ar animētiem video, kurus ilustrējis vjetnamiešu mākslinieks Kao Vjets Ngujens.

Mežotnes pilskalna kompleksa apsaimniekotājs Kristaps Zēbergs atklāja, ka apmeklētāji ar interesi izmanto izmēģina jauno stendu. „Lielākoties tiek izmantota iespēja skatīties video. Liela daļa apmeklētāju informāciju stendā meklē pēc torņa apskates, lai apmierinātu savu interesi par kādu konkrēto tēmu vai jautājumu, kas radies tornī izvietotās ekspozīcijas apskates laikā,” novērojumos dalās K. Zēbergs.

Viņš ievērojis, ka jaunieši un bērni drošāk dodas klāt, vidējā paaudze – ar piesardzību, bet seniori ar skepsi skatās digitālo izziņas rīku.

„Ņemot vērā, ka bezkontakta risinājumi ir salīdzinoši jauni un maz izmantoti Latvijā, tad šī stenda lietošana ir pārsteigums arī jauniešiem un bērniem. Mēģinājums bezkontakta risinājuma lietošanā nereti izraisa smieklus pašu vidū, jo stenda vadība notiek kustinot rokas tam nepieskaroties – gluži kā fantastikas filmā,” tā K. Zēbergs. Šāda inovatīva tehnoloģija īpašu aktualitāti ieguvusi COVID 19 pandēmijas laikā – bezkontakta risinājums ļauj izvairīties apmeklētājam pieskarties ekrāna virsmai un mazina risku inficēties.

Pašvaldībā precizēja, ka stends iegādāts pārrobežu projekta „Izzini Baltus” ietvaros. Tā izgatavošana un ierīkošana saskaņā ar iepirkuma procedūru tika uzticēta SIA „REVERIE Trading Group” par kopējo summu 27 485,92 eiro, ieskaitot PVN.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar šīs iekārtas izgatavošanu un uzstādīšanu ir noslēgusies INTERREG V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020. gadam projekta „Starptautiskā kultūras tūrisma maršruta „Baltu ceļš” atpazīstamības veicināšana” aktivitāšu īstenošana.

Foto: Bauskas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (15)

 1. te naudas ir tik, cik nekad agrāk nav bijis, bet jau pēc mirkļa ir tik maz, cik maz agrāk nekad nav bijis. Vien nevienam tur, domē pat prātā neienāk, kam un cik tā līdz šim bijusi izlietota. Izskatās, šī gandrīz 30 tūkstošu vērtā “uzparikte” nonāks turpat, kur trīs reizes “lētākais” interaktīvais sols pie Iecavas autoostas, pirms uz tā būtu apsēdušies tie 10 tūkstoši iedzīvotāju, pirms “baznīcu” apmeklēs tie 30 tūkstoši tūristu, jo tie novada iedzīvotāji, kam “baznīca” likās interesanta, to jau apmeklējuši un diez vai stenda dēļ to darīs atkārtoti

  16
  1
 2. ūdens ir ūdens, tas plūst un mainās, ne kabatā, ne bankas kontā to nenoturēsi, bet taustāmi 30 tūkstoši, tā pavisam cita “lieta”…

  12
  1
 3. Sakiet ko gribat bet nu nav labi ar to mūsu pašu valdību! Jau kurais bēzjēdzīgais naudas izmetiens īsā laikā!

  18
  2
 4. met cik gribi, ne kas gaisā karājoties nepaliek, vienkārši krīt tur, kur paredzēts, kādam, vai kādiem bankas kontā. Nesauksim to par uzmetienu, bet gan par kārtējo iešņaucienu, jo cel algu cik vien gribi, tāpat par maz izliksies….

  12
  1
 5. vai tik tai jūsmīgajai novadniecei vārdiņš nav Lauriņa un uzvārdiņš nesākas ar Ā?

  13
  1
 6. pēc tagadējās novada pašvaldības darbiem, var secināt, ka novadu pārvalda tās pašas “trupas aktieri”, kuri ar līdzīgām darbībām izcēlās savā, savulaik par Rundāles novadu” dēvētajā teritorijā. Ar milzu darbiem Mežotnes pilskalna teritorijas “sakārtošanā”, kur paveiktajam jau pēc dažiem ziemas mēnešiem bija nulles vērtība. Kā arī, kur tagad ir par tūkstošiem iegādātā laiva ar visu motoru un drons maluzvejnieku ķeršanai, kā arī cik ir noķerto ar šo “līdzekļu” palīdzību un cik pašvaldības policists protokolus savulaik ir sastādījis noķertajiem likuma pārkāpējiem. Pārkāpējiem, kuru dēl pašvaldības pirkumā tika tērēti desmiti tūkstoši pašvaldības naudas.Kā arī, vai šis interaktīvais stends neatgādina tos, par desmitiem tūkstošus pirms gadiem iepirktos, no kuriem viens RIMI lielveikalā rādija novadā sasniegto? Bet, tas jau bija sen, un pēc amatpersonu domām neesot taisnība, viss novadā ir “čikiniekā”, tikai kuriem?

  9
  1
 7. Patiesībā nekas vairāk par datoru un monitoru ar kaut kādu programmu tur nav. Un 30000? Nu vēl kaut kāds statīvs. Kurā bodē ir tādas datortehnikas cenas?

 8. Interaktīvs ekrāns SMART Board MX065-V3 65″ (sērija MX) ar iQ funkcionalitāt un izglītības programmatūru kas pēc izmēra izskatās uz pusi lielàks un atbalsta žestu vadību maksā 3145€.

 9. tagad to var, dažu simtu vērtu štruntu “uzcenot” daudzu tūkstošu vērtībā, jo domē un institūcijās, kam šādas “darbības” būtu jāapkaro- tie tagad visi vienā koalīcijā. Nav pat domē sava “Sašiņa”, kurš gan tolaik tika dēvēts daudz nievājošākos vārdos

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.