Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Floristi strādās piecas dienas, lai Mežotnes baznīcā uzburtu ziedu paradīzi; vasaras saulgriežos te gaidāms īpašs pasākums

Piektdien, 21. jūnijā, no plkst. 18 kultūrtelpā «Mežotnes baznīca» ikviens aicināts izjust «vēl nebijušas vasaras ziedu smaržu, krāsu un skaņu kaislības».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kultūrtelpa «Mežotnes baznīca» būs atvērta apmeklētājiem, lai izbaudītu krāšņu ziedu pasaku, par ko būs parūpējušies Bulduru tehnikuma floristi un māksliniece Karine Paronjanca ar košajiem «Ziedu vainagiem» gleznās, bet plkst. 19 sāksies «Muzikālo pārmaiņu kvarteta» koncerts.

«Līdzīgi kā Ropažu un Tukuma baznīcā, Bulduru tehnikuma floristi strādās piecas dienas, lai izrotātu kultūrtelpu «Mežotnes baznīca» ar ziediem un zaļumiem, radot ziedu paradīzi,» vairāk pastāsta pasākuma organizatore Lilita Lauskiniece, «kultūrtelpā tiks arī izvietotas tieši šim pasākumam radītas mākslinieces Karines Paronjancas gleznas. Sarīkojumā uzstāsies arī brīnišķīgais «Muzikālo pārmaiņu kvartets», kas izspēlēs dienvidnieciskas kaislības starp skaistajiem ziediem.»

Karine Paronjanca (Karine Paronyanc), kuras gleznas būs skatāmas Mežotnes baznīcā, ir ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas monumentālās glezniecības nodaļā. Papildus izglītojusies afresco un sgraffito  glezniecības tehnikās Florences Mākslas institūtā Itālijā, līdz tam ar izcilību pabeidza Jāņa Rozentāla Rīgas mākslas skolu. 2007. gadā māksliniece saņēmusi godalgoto pirmo vietu prestižajā profesora Induļa Zariņa mākslas konkursā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

K. Paronjanca sarīkojusi vairāk kā divdesmit personālizstādes Latvijā un ārzemēs. Regulāri piedalās grupu izstādēs Latvijā, kā arī starptautiskās nozīmes mākslas projektos. Darbi atrodami privātajās kolekcijās Latvijā, Vācijā, Šveicē, Beļģijā, ASV. Viņas daiļrades galvenās tēmas: Kosmoss, Absolūtais, dabas likumi un ritmi, Saule, auglība.

Gleznotājas pašreizējā darbnīca iekārtota vienā no Rīgas Botāniskā dārza vēsturiskajām muižas ēkām – blakus tai atrodas eksotisko augu paviljoni, zinātniskās laboratorijas, vecas muižas ēkas un vecais Latvijas Universitātes lektorijs.

Karine darbi bieži ir gleznoti uz veciem galdautiem ar tautisku ornamentu, uz izšūtiem audumiem vai grezniem palagiem.  Īpaša, sena recepte gruntij, kurā iejaukti pelni un medus pārvērš vecu audumu lieliskā, profesionālā, eļļas glezniecībai piemērotā audeklā.  Mazliet grubuļainā grunts ir gluži kā metafora atdzimšanai no pelniem, mūžīgai atjaunotnei un nemirstībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt «Muzikālo pārmaiņu kvarteta» sastāvā muzicēs Jeļena Kovaļenko-Bebriša (alta saksofons), Arnita Akmentiņa (baritona saksofons), Andrejs Pogrebņaks (trompete) un Emīls Gāgans (trombons). Programmā būs gan tango karaļa Astora Pjacollas kaislīgās melodijas, gan populārākās 21. gadsimta dziesmu aranžijas.

L. Lauskiniece pastāsta, ka ideja par šādu pasākumu radusies jau sen, taču organizatoriskais darbs bijis ļoti sarežģīts un laikietilpīgs – Bulduru tehnikuma floristi ieradušies apskatīt kultūrtelpu jau agrāk, lai plānotu ūdens sistēmas ziediem, apskatītu iespējas telpas rotāšanai un piekļūšanu pie baznīcas kupola. Pasākuma ilgā organizēšana un iesaistīto pušu iespaidīgais darbs kulminēsies gaidāmajā pasākumā 21. jūnijā. L. Lauskiniece atklāj, ka apskatīt krāšņās dzīvo ziedu kompozīcijas, samaksājot trīs eiro, būs iespējams arī nākamajā dienā – 22. jūnijā.

Ieejas maksa pasākumā piektdien ir desmit eiro.

Foto: Ļena Brazjule

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

 1. labi, ka novadam vēl ir nauda šādu kultūrtelpu uzturēšanai un viesmākslinieku algošanai, labi, ka neesam vēl nonākuši pie kultūrtelpas pārdošanas vai iznomāšanas, ja ne servisa vai noliktavas ierīkošanai, bet baznīcas vārdu zaimojošu darbību veikšanai.

  6
  5
 2. Būs krāšņi! Rundālē neko nevajag pārdot. Te viss notiek! Rundāles ir sava, ne novada nauda.

  5
  3
 3. Rundālē neko nevajag tirgot, ne arī ražot, tā itin labi var pārtikt no novadā ievāktajiem nodokļiem, jeb to veiksmīgu “pārdali”

  5
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.