Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Mežotnes baznīcu atvērs apmeklētājiem; nosaka telpu izmantošanas izcenojumus

Bauskas novada domes sēdē 25. augustā deputāti apstiprināja Mežotnes baznīcas telpu izmantošanas cenrāžus apmeklējumiem un pasākumiem. Plānots, ka būs objekta atklāšanas sarīkojums un septembrī Mežotnes baznīca tiks atvērta apmeklētājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Mežotnes atjaunotajā baznīcā lieliskā akustikā pirmais koncerts izskanēja 14. augustā. Tā kā tas bija pirmais šāds sarīkojums jaunajās telpās, tad klasicisma laika mūzikas koncertu «Scintilla» jeb «Dzirkstele» varēja klausīties bez maksas, uzstājās Nīderlandes stīgu kvartets «Butter Quartet». Ar 1. septembri gan stāsies spēkā šo telpu izmantošanas izcenojumi. Foto – S. Ikerte.

«Kultūrtelpa «Mežotnes baznīca» ir nodota ekspluatācijā. Nepieciešams noteikt samaksu, lai var formēt apmeklētāju grupas, individuālos apmeklētājus laist objektā ekspozīcijas apskatei un sākt atpelnīt ieguldītos līdzekļus šajā objektā,» iepriekš finanšu komitejas sēdē, kas notika 18. augustā, informēja Rundāles apvienības vadītājs Aigars Sietiņš.

Ģimenēm, studentiem un bērniem cenas plānotas mazākas, bet parastā ieejas biļete paredzēta trīs eiro vērtībā. Tā iekļauj arī ieeju tornī un tur izvietotās ekspozīcijas iepazīšanu. «Jau tagad iedzīvotāji šeit vēlas rīkot kāzas, citus pasākumus – seminārus un tamlīdzīgi. Kāzu ceremonija izmaksās simts eiro. Par citiem pasākumiem – koncerti, teātra izrādes un citi – būs 200 eiro. Semināri un konferences – 120 eiro par telpas izmantošanu. Notiks pasākumi, dos iespēju tirgoties, būs noteiktas cenas par tirdzniecības vietām. Ar elektroenerģijas un bez elektroenerģijas izmantošanas,» informēja A. Sietiņš.

Bauskas novada domes sēdē 25. augustā deputāti nobalsoja par plānotajiem izcenojumiem. Lēmums sāksies spēkā ar 1. septembri.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (30)

 1. diez, ar ko šolaiku “komunistu” domas un darbi atšķiras no padomju laiku komunistu domām un darbiem. Vien, ar to, kad tolaik baznīcu ēkās izvietojot graudus, lopus un remontējot traktorus, tās vairs nedēvēja par baznīcām. Šolaiku “komunistiem” cits funktieris, lai pēc iespējas “svarīgāk” pamatotu budžeta miljonu izlietošanu, kā te rakstīts, ne vien kultūras pasākumu rīkošanai, bet arī tirdzniecības vietu ierīkošanai, šīs telpas arī turpmāk nolemts saukt par baznīcu. Vai tā nav tā pati zaimošana, kādu redzējām okupācijas laikā? Iespējams, pasaule mainījusies, jo redzot Romas pāvesta “locīšanos” Krievijas agresijas sakarā, mēģinot notiekošo Ukrainā mīkstināt, tad savulaik naudas mijēju izdzīšana no svētajām telpām ir bijusi velta rīcība….

  22
  5
 2. Klasiskās mūzikas koncerti, kāzas, iespēja iepazīties ar baznīcas vēsturi īpašā ekspozīcijā – jā.
  Semināri, konferences, teātri, tirdzniecības vietas – aplamība.
  Baznīcai tomēr ir sava īpašā vēstures vibrācija un aura, ko pēdējie, manuprat, nomāc. Saprotu, ka tagad trendīgi pielāgot mūsdienu vajadzībām un katrai iespējai pelnīt, bat man tomēr gribētos arī, ka saglabā zināmu pietāti pret baznīcu.

  31
  1
 3. Nu gan,jo tālāk ,jo trakāk,atkaal tirgošanās.Piekrītu komentētājaam,ka,ja reiz tā ir baznīca,tai ir pavisam cita funkcija.

  31
  1
 4. Pirmkārt, ideja, ka ieņēmumi dos iespēju atmaksāt ieguldījumus, ir pilnīgas fantāzijas. Ja jums izdosies nosegt tekošās izmaksas (aprīkojuma nomu, algas + nodokļus, elektrību, telefonus, degvielu, apsardzi u.tml.), tas jau būs brīnums, tā ka nevajag novada iedzīvotājiem “karināt makaronus uz ausīm”. Neviens jums arī neprasa šos ieguldījumus atpelnīt. Strādājiet kā tūrisma operatori un piedāvājiet kvalitatīvus kultūras pasākumus! Ar to arī pietiks.
  Otrkārt, baznīca, kaut bijusī, noteikti nav īstā vieta, kur rīkot konferences un seminārus, nemaz nerunājot par kaut kādām tirdzniecības vietām. Nu, attopieties, taču! Vai tad valsts un pašvaldības iestāžu rīkotām konferencēm un semināriem mums novadā vietu trūkst? Bet, ja tas iecerēts kā biznesa piedāvājums, tad tā ir tīrā konkurences kropļošana, par ko es attiecīgās jomas komersantu vietā momentā grieztos Konkurences padomē.

  27
  1
 5. pašvaldības bilancē parādījies ieraksts- Mežotnes baznīca, vai domes plānprātiņiem neienāca prātā vismaz kādreizējo baznīcas ēku vismaz pārkristīt- par kultūras “templi” vai kādā citā vārdā? Laikam, nekas cits neienāca prātā, lai vismaz līdzi nedomājošu cilvēku acīs attaisnotu vairāku miljonu iztērēšanu bezcerīgam pasākumam, kas nekad nesīs peļņu, vai vismaz segs tekošos tēriņus, bet savulaik Rundāles “sektai” tas bija objekts, kur nauda “spīdēja”, kam?

  10
  2
 6. Baznīca un reliģija ir pati ļaunākā, neželīgākā, krāpnieciskākā, pazemojošākā un neiecietīgākā vieta un nodarbe. Tās ieviešana ir prasījusi upurus, lidzīgi kā šobrīd Putina atbrīvotāji Ukrainā. Tā ievāc ziedojumus no pensionāriem, kuriem pēc tam pat īsti uz pēdējām dienām pirms pensijas nesanāk maizei, bet mācītaji braukā ar krutiem džipiem un zeltos nokārušies. Šīs vietas liek noticēt, ka Dieva žēlastībai ir maģiskas spējas ārstēt, bet cilveks beigās vēl smagākā stadijā nonāk slimnīcā, jo paļāvies uz Dievu. Lielakoties šajās sektās ir veci lēticīgi cilvēki un cilvēki ar nopietnām atkarību problēmām un to ģimenes, kuras ir visai viegli ietekmēt. Ja, kāds to visu var attaisnot un kaut ko murgot par zaimošanām un vietas svētumu, tad ir pēdējais laiks arī saprast, ka ticēšana visām muļķībām par Dievu ir plānprātība( tvaika iela), jo zinatne jau labu laiku ir pieradijusi, ka tas neeksistē, lidzīgi kā zeme ir apaļa un nevis plakana.

  8
  11
 7. Ko tad jums, cienītais, konkrēti tā baznīca un reliģija ir pāri nodarījusi? Un, ja labāk padomāsiet, vai tikai vislielākās nelietības vēl tagad pasaulē netiek sadarītas t.s. laicīgās varas un grēcīgu kārdinājumu dēļ?

  13
  3
 8. ” Mežotnes baznīcai ” ar baznīcu kā tādu tās patiesajā nozīmē nu nav nekāda sakara.Šeit tas tikai figurē kā telpas nosaukums un viss , tādēļ pieļaujams ir viss, un domāta tā tikai tiem, kam ir mašīnas. Mēs remontējam un atjaunojam nu visu ko visur. lai tikai neko nevajadzētu darīt Bauskā. Remontējām Grenctāli, naudu ieguldījām, bet mode uz Grenctāli pārgāja, tagad visu koncentrējam ap Rundāli ( jo Okmanis taču) , bet Bauskai kā nesanāk, tā nesanāk. Nav taču to līdzekļu. Bauskai jau arī nav sava aizstāvja- pārstāvja, tik vien kā novada nosaukums, varbūt pārdēvēt par Rundāles novadu. Un ja jau padomju laikos baznīcās bija graudu noliktavas un vēl trakāk, tad kāda vaina veikalam vai koncertam.Kam mums Rātsnams, var laulāties arī Mažotnes baznīcā.

  8
  2
 9. vai vispirms nevajadzēja “pakustināt smadzenes”, pirms vispārināt reliģijas tēmu? Reliģija ir kas līdzīgs cilvēku prātu un darbu “ievirzīšanai’ zināmās normās un kanonos, kas cilvēku domas un rīcību novirzītu tādā virzienā, kad tie nekaitētu ne pašiem, ne citam, līdzīgi, kā tagad dažādi likumu krājumi, kā civillikumi un krimināllikumi. Ja slinkums iedziļināties, tad vismaz izlasi tos “Desmit baušļus”, pēc kuriem cilvēce ir vadījusies gadu tūkstošiem. Bet tāda ir cilvēka daba, gribas visu pamēģināt un baušļus, kā arī vēlāk- likumus pārkāpt, ar visām no tā izrietošajām sekām. Padomā, cik nav radušās reliģiju novirzienu, un vēl vairāk sektu ar attiecīgiem, sev vēlamiem lietu skaidrojumiem? Tas ir tāpat, kā pašreiz ar likumiem, tos arī mēdz pārkāpt pat visaugstāk stāvošie tiesneši un arī ne mazums no viņiem staigā arī ar zeltu nokārušies…. Vien cilvēka prātam ir dota spēja atšķirt, kas ir kas, bet ne visiem.

 10. Nav labi nosaukumā baznīca,varētu būt,piemēram,Mežotnes kultūrtelpa vai izsludināt konkursu par īpašo nosaukumu.Citādi tā necienīgi pret tiem,kuri tur kristīti,laulāti un viņu pēctečiem.

  3
  4
 11. Bauskas morgu laikam nojauca. Varēja piešķirt jaunu elpu, varēja ierīkot kaut vai desu bodi. Pēc analoģijas ar veco jauno baznīcu. Ja ignorēsim vārdu, jēdzienu, principu jēgu, tad nonāksim vispirms morālā haosā pēc tam arī fiziskā haosā.

  4
  1
 12. Daudzas baznīcas ir kalpojušas kultūras funkcijai, kaut vai tas pat Rīgas Doms un Rīgas Svētā Pētera baznīca, un cilvēki tās vienmēr saukuši par Doma un Pētera baznīcām. Kas jums lēcies, cilvēki? Ko ņematies? Ja sakām “Mežotnes baznīca”, tad vismaz uzreiz ir skaidrs, par kādu ēku iet runa, bet kaut kādu Rundāles “kultūrtelpu” neviens pat atrast lāga nevarēs.

  10
  2
 13. Nav dzirdēts, ka Doma baznīcā notiktu tirdzniecība vai saviesīgi pasākumi. Iecavā ir uzcelta relatīvi jauna baznīca. Vai tur arī notiek tirdzniecība un saviesīgi pasākumi?
  Vai domes ēkas zālē arī drīzumā būs humpalu tirgus? Ja nē, tad tomēr jāturas zināmo principu rāmjos.

  11
 14. tu meklē to tautiešus, kuri savulaik okupantu pavadā pārvērta par ‘kultūrtelpu” gan Doma, gan Svētā Pētera baznīcas, nemaz nerunājot par citām, tajā skaitā arī Mežotnes baznīcu? Tad paveries tepat novada domē, pat bez okupantu klātbūtnes tādu ir cik uziet, tautiešu.

  3
  1
 15. Neviens jau nenoliedz, ka minētās baznīcas pārtapa “kultūrtelpās” padomju okupācijas laikā, taču kāds tam tagad sakars ar konkrēto jautājumu? Skaidrs, ka kaut kāda tirgošanās Mežotnes baznīcā ir pilnīgi garām, taču draudze šo celtni atjaunot nespēja un, visticamāk, pat nevēlējās. Priecāsimies, ka drupu vietā tagad atkal paceļas skaista ēka. Par ko cepiens?

  6
  1
 16. Tik un tā biznescentrs tur nesanāks, pat ar visu cenrādi. Pabrauciet pa to ceļu dubļu periodā un putekļu periodā. Turklāt lielākajai daļai cilvēku baznīca neasociējas ar biznescentru. Interesanti, ka draudzei laikam nav iebildumu pret biznescentru. Interesanti, ko pēc trijiem gadiem lems jaunie tautas kalpi par šo ēku.

 17. Varbūt kads no atbildīgajiem, tomēr varētu sniegt normālu paskaidrojumu un normālu vietas nāktones stāstu, vismaz par to tirgošanos, jo cik sapratu, tad tā nav domāta lete telpās ar koka karotēm un apdrukātām krūzītēm, bet gan āra tirdzniecība blakus baznīcai(ne kapos), lielu pasākumu laikā? Varneviča raksti kā parasti murgaini ar vienu vienīgu jautājumu, vai speciāli tik pavirši rakstīja, lai būtu par ko pacepties, vai, tomēr vnk nohaltūrēja. BDz galevenajai redaktorei ieteiktu pasekot līdzi šī raksta autora gala un gara darbiem! Ideju par Kultūrtelpu atbalstu, tirgošanās laukumā blakus baznīcai arī, par semināriem nezinu, bet ari kurš tur kaut ko tādu gribēs rīkot, ja zinām, ka tualete ir arā- lieks cepiens vien ir sanācis- Paldies, Varnevič, ka tauta varēja ralstiski izlādēties!

  7
  1
 18. Tā ārente tak galīgi galvu saspiedusi.!!!. okmans arī laikam durvīs trāpījis. Kaut kāds NONSENSS!!! Kā kaut ko tādu var piedāvāt???!!!

  5
  2
 19. apbrīnoju tos cilvēkus, kas redz vienā šaurā leņķī, tajā, kas pašam izdevīgs un pieņemams. Bet, vai tas skatījums un pamatojums ir pieņemams tiem, kas visu redz plašāk, iedziļinās lietu būtībā? Ne viens nepārmetīs, ja par novada līdzekļiem atjaunos kaut pamestu ēku, kas kādreiz bija baznīca, ja, pirms ieguldot tajā miljonus, pamatotu ieguldījuma mērķus, nākotnes izredzes, lai vismaz lielākā daļa no ieguldījuma atgrieztos budžetā. Bet ne jau visu notiekošo pamatot- mēs atjaunojam baznīcu, un tiesa, atradās daudzi nelgas, kuri tam noticēja, ka tieši baznīca tiks atjaunota, bet baznīcu nevar atjaunot vien restaurējot ēku, baznīcai kā tādai ir pavisam cita nozīme, neatkarīgi kādā ēkā tā atrodas, kaut vai bijušajā kūtī. Bet tagadējo “kūti”, kaut tā atrodas bijušās baznīcas atjaunotajās telpās, vairs nevar saukt par baznīcu, un to inteliģenti, kulturāli cilvēki sapratīs…

  1
  3
 20. Pirmā baznīca Latvijā, ja nemaldos, kur prasa naudu par ieiešanu baznīcā.

  Tas par to atpelnīšanu – pilnības aplamības, pareizi te rakstīja, būs brīnums, ja nosegs tekošās izmaksas.

  5
  2
 21. Stulbie lauķi nav apmeklējuši ne Rīgas Doma baznīcu, ne Pēterbaznīcu, arī laikam nav bijuši nevienā koncertā tepat Bauskas luterāņu baznīcā. Ja būtu izbāžuši savu degunu no savas sūdu bedres, tad zinātu, ka par velti ir tikai siers slazdā.

  3
  4
 22. Nebūs semināru, nebūs draudzes, varbūt var piekopt veco praksi- virzīt uz lauksaimniecisku izmantošanu. Bizness ir bizness, kāda starpība. Ja nopietni, tad šis objekts demonstrē mazspēju.Draudze nevar un negrib, pašvaldība it kā grib, bet arī laikam nevar, valsts iestādēm ir vienalga, kaut gan naudu iedeva. “”Lauķi” negrib baznīcas apgānīšanu, bet nezina kā neapgānīt. Iedomīgie ekonomisti – pilsētnieki grib baznīcu apgānīt, bet neredz peļņu apgānot. Ko nu?

 23. Vienīgā mazspēja ir konstatējama komentētāju prātos. Nekas nekad nav labi, palasa kompleksainā kovboja raksteļus, piepūš vaigus un tik drukā, ka viss ir slikti.

  3
  3
 24. Cilvēki, kas ir tālu no ticības, domā, ka katra telpa darbojas kā baznīca, bet, lai tā būtu baznīca, tai jābūt iesvētītai un tur jābūt sakramentiem, bez visa iepriekšminētā tā ir tikai ēka, kas kādreiz ir bijusi baznīca. Mežotnes baznīca -tā to kādreiz sauca , tagad- bijusī Mežotnes baznīca. Ne tur ir priesteris, ne tur ir draudze, vispār vai zināt kāda konfesija tur bija? Patreiz tā ir tikai atremontēta telpa , ko var izmantot koncertiem un citiem pasākumiem. Ja kādai draudzei tā būtu bijusi vajadzīga, tad tā to atremontētu, bet pretendentu taču nav, nevar ieguldīt līdzekļus un neizmantot. un maksa par telpām ir pilnīgi normāli, protestēt var tikai tie, kas grib ” na haļavu” , pat baznīcā prasa ziedojumus, jo kā lai citādāk to visu uztura. Nevajag jaukt visu vienā biezputrā un diskutēt par to , par ko nav sajēgas.

  1
  1
 25. Veltas cerības. Ja ir runa par atpelnīšanu, tad būs tikai mīnusi. Mazmežotnes muiža kaimiņos ar skaisto apkārtni, visām ērtībām, viesnīcu un restorānu, zāli ar labo akustiku, daudzkārt pārspēj “baznīcu”, bet arī tur nemana cilvēku masas un vasarās ir ne pārāk daudz pasākumu, toties ir kvalitāte. Atliek gādāt sakramentu un iesvētīt “baznīcu” vai to izmantot apmēram kā LVM skatutorni, bez īpaša personāla.

  3
  1
 26. nav viss slikti, kā kāds te teica, bet šis objekts būs kārtējais resursu tērētājs. Un ne mazs.

 27. ja tev pašam tāda būtu, tad vismaz vārdu “baznīca”, sakarā ar tagadējo Mežotnes “baznīcas” ēku, būtu vismaz pēdiņās ielicis

 28. Ja jau reiz tā nepildīs baznīcas funkcijas,un tai baznīcai nebūs ne draudzes,ne priestera,tad varbūt nevajadzēja atjaunot to baznīcs torni,un tad varēja nosaukt kā vien grib,bet tagad……

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.