Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Mežotnes pilskalnu novada svētkos pieskandinās bungu un dūdu grupa “Auļi”

Bauskas novada svētkos, kas šogad ieplānoti 13. maijā Mežotnes pilskalnā, uzstāsies bungu un dūdu grupa “Auļi”, portālu informēja Bauskas novada domē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bungu un dūdu mūzikas grupa “Auļi” dibināta 2003. gadā, lai aktīvi koptu un attīstītu dūdu un bungu mūziku Latvijā., vēstīts grupas tīmekļa vietnē auli.lv.

“Auļi” ir dūdu un bungu mūzikas grupa, kurā spēlē 10 mūziķi – deviņi puiši no Latvijas un viena meitene no Igaunijas: seši dūdinieki, kontrabasists un trīs bundzinieki. Grupas izveides iecere bija apvienot dūdas ar sitaminstrumentiem, izkopjot šādu mūziku Latvijā. Praktisku liecību par bungu un dūdu spēles tradīcijām senatnē ir saglabājies samērā maz, tomēr šo instrumentu spēlēšana atsevišķi un kopā ir minēta latviešu folkloras materiālos diezgan bieži. “Auļi” ir plaši pazīstami arī ārvalstīs, taču savas radošās darbības pamatā nezaudē saikni ar latviešu tautas mūziku.

“Auļi” spēlē galvenokārt instrumentālu mūziku, un grupas repertuāru veido oriģinālkompozīcijas, latviešu danču un dūdu melodiju aranžējumi, citu Eiropas tautu melodijas, kā arī kompozīcijas sitaminstrumentiem. Grupa arī izpilda tautasdziesmu aranžējumus. “Auļu” mūzikā izpaužas dalībnieku jaunrade un mūsdienīgs skatījums uz tradicionālo kultūru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzstāšanās reizēs var dzirdēt īpatnēju tikai Latvijā fiksētu dūdu spēles tehniku – elkoņošanu, kā arī dažādus sitaminstrumentus – vara bungas, pašu gatavotas celma bungas (vienas no tām ir lielākās Baltijā), gongus un citus.

Iepriekš Bauskas novada domē skaidroja, ka katru gadu novada svētki notiks citā vietā un laikā, tādējādi ikviens to dalībnieks un viesis tiks iepazīstināts ar vērtīgākajām Bauskas novada kultūras tradīcijām, vēsturi, cilvēkiem un vietām. Šogad tas ir Mežotnes pilskalns Rundāles pusē, bet 2024. gadā svētki notiks Bauskā un būs veltīti pilsētas 415. jubilejai, un tā turpinās savu ceļu, ik gadu piestājot citur, lai izstāstītu kādu jaunu stāstu.

Bauskas novada svētkos Mežotnes pilskalnā šogad plānotas bezmaksas izklaides visai ģimenei, seno amatu un cīņu paraugdemonstrējumi,  muzikāli priekšnesumi un Vīna kalna rituālu iedarbināšana.

Atgādināsim, ka pirmie apvienotā novada svētki ar jaunu vienotības zīmi un moto “Zem zelta ozola zariem” norisinājās pagājušā gada 4. jūnijā. 2022. gada Bauskas novada svētku izmaksas bija 53 264 eiro, kuras sastādīja dalībnieku ēdināšana, skatuves uzstādīšana un noformēšana, gaismošana, apskaņošana, mākslinieku honorāri, mediķi un citi ar pasākuma organizēšanu saistītie izdevumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

  1. Vēljoprojām, kā ar tām Taste biļetēm( kur to izcenojums tika apstiprināts) un pašvaldības darbinieku papildu attalgojumus?

  2. Kas tur tos svētkos rīko? Lilita nav pat Svētku rīkotaju grupā un jaunais un laikam jau bijušais pārvaldnieciņš arī krāmē koferus, un mūk prom no tās bēdu ielejas, izmisīgi meklējot kādu savā vietā?

  3. Es ļoti bieži turp dodos…kad atmiņu smagums sāk sevi spiest…ļoti laba aura tur ir….uz satikšanos…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.