Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ministrs Plešs otrdien apmeklēs Rundāles VPVKAC

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs, turpinot reģionālo vizīšu ciklu, otrdien, 12.jūlijā, apmeklēs Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru (VPVKAC) Bauskas novada Rundāles pagastā, lai ar iestādes vadību pārrunātu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) aktualitātes pakalpojumu pieejamības un kvalitātes jomā, tostarp pašvaldību reformas kontekstā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat paredzēts informēt interesentus par ministrijas izstrādātajām atbalsta programmām iedzīvotājiem fosilā kurināmā nomaiņai mājsaimniecībās, gatavojoties gaidāmajai apkures sezonai, portālu informēja Ministra padomnieks komunikācijas jautājumos Miks Strazdiņš.

Jau iepriekš vēstīts, ka plānots paplašināt teritoriālo VPVKAC pieejamību līdz katram pagastam un pilsētai, tostarp bibliotēkās, lai iedzīvotājam būtu iespēja atbilstoši aprīkotās telpās ar apmācītu darbinieku palīdzību vai patstāvīgi pieteikt visus valsts un pašvaldības pakalpojumus. Centru tīkla attīstībai VARAM atvēlējusi 6 miljonus eiro, kas ļaus ne vien vairot centru sasniedzamību, bet arī celt piedāvāto pakalpojumu kvalitāti.

Tāpat ministrija sadarbībā ar Latvijas Vides investīciju fonda (LVIF) pārstāvjiem turpina informēt sabiedrību par iedzīvotājiem pieejamajiem atbalsta instrumentiem atjaunojamo energoresursu izmantošanai mājsaimniecībās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Programma paredz atbalsu fosilā kurināmā (piemēram, dabasgāzes, dīzeļdegvielas, akmeņogļu) iekārtu nomaiņai pret jaunām atjaunojamos energoresursus izmantojošām iekārtām (biomasas granulu katli, siltumsūkņi, saules kolektori) vai pieslēgšanos centralizētai siltumapgādes sistēmai, kā arī elektroenerģijas ražošanai no atjaunojamajiem energoresursiem (saules paneļi, vēja ģeneratori) mājsaimniecības pašpatēriņa vajadzībām.

VARAM ir izstrādājusi šo atbalsta programmu iedzīvotājiem pieaugušo energoresursu cenu samazināšanai un to kompensēšanai. Šis lēmums ir arī solis uz priekšu mūsu enerģētiskās neatkarības veicināšanā, kas ir īpaši svarīgi, reaģējot uz Krievijas izvērsto karadarbību Ukrainā. Tas ļaus mums kāpināt atjaunojamo energoresursu jaudas un sniegs iedzīvotājiem nepieciešamo atbalstu, lai ilgtermiņā samazinātu rēķinus par elektroenerģijas un siltumenerģijas patēriņu. Līdz šim programmas ietvaros atbalstīti vairāk nekā 800 projekti visā Latvijas teritorijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

 1. Vai ministram līdzi būs tulks? Cik ir dzirdēts un redzēts TV, ministrs nespēj izteikties īsi, konkrēti un par tēmu. Ir vārdu plūdi par neko, izņemot azartspēles. Līdz ar to ministrs neuzņemas atbildību par saviem vārdiem un tā diskreditē ministra augsto un atbildīgo amatu. Varbūt tāpēc revolucionārā ( tautai nesaprotamā) partija ir izvirzījusi par ministru.

  19
  1
 2. Vēlēšanas tuvojas,puika sāk meklēt muļķīšus! Un tā kā startē Zemgales reģionā, tad tagad tieši visas “darba” vizītes sakritīs Zemgalē!

  26
 3. un kā pēc tiem pakalpojumiem uz šo, miljonus vērto centru tiek tie, kam nav ne mašīnas, ne kājām tas sasniedzams? Tie, kam tie pakalpojumi varētu būt visvairāk vajadzīgi? Cik iedzīvotāju dienā apmeklē šo centu?

  15
 4. ministrs varētu apmeklēt restaurēto baznīcu, iepazīties ar draudzes “ganu”, parunāt ar draudzes locekļiem, vai no baznīcas atjaunošanā ieguldītajiem miljoniem vietējiem iedzīvotājiem arī kas tiek, vai tas viss tikai draudzes vajadzībām?

  9
  2
 5. Lai ministrs brauc no Rīgas uz Rundāli pa apvedceļu ko solīja Bauskai pirms vēlēšanām!

  19
 6. Visi gaida apdrošināšanas polises,štrunts par ministru apmeklējumu.
  Jābūt no 1.jūlija.Kur ir?
  Kas te notiek?
  Iepriekš bija viss laicīgi!Kur polises helo.??

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.