Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Misā iedzīvotājiem skaidros Bauskas novada pašvaldības kapitālsabiedrību reorganizācijas procesu

Šodien, 30. martā, Misas tautas namā tiek rīkota pašvaldības pārstāvju tikšanās ar iedzīvotājiem, kuras laikā tiks skaidrots Bauskas novada pašvaldības kapitālsabiedrību reorganizācijas process, portālu informēja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paredzēts, ka ar klātesošajiem iedzīvotājiem tiksies Bauskas novada domes izpilddirektors Ivars Romānovs, audita un kapitālsabiedrību uzraudzības nodaļas vadītājs Dainis Rijkuris un pašvaldības kapitālsabiedrību reorganizācijas procesa koordinators Dzintars Cāzers.

“No Misas ciema iedzīvotājiem pašvaldība saņēmusi kolektīvi parakstītu vēstuli, jautājumu ir daudz, tāpēc tikšanās nozīmēta no pulksten 18,” skaidroja Bauskas novada domē.

Vaicājot, vai vēl kādā Bauskas novada apdzīvotā vietā ir plānota līdzīga tikšanās, Bauskas novada domē norādīja, ka citas tikšanās nav iecerētas. Lai iedzīvotāji varētu rast atbildes un uzzināt aktuālo, par visām kapitālsabiedrību reorganizācijas darba grupas sanāksmēm, tajās diskutēto un procesa virzību pašvaldība sniedz informāciju pašvaldības informācijas kanālos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piemēram, Bauskas novada pašvaldības kapitālsabiedrību reorganizācijas darba grupas tikšanās šonedēļ 28. martā noritēja Bauskā, vēstīts pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē bauska.lv.

Šajā reizē SIA „Bauskas siltums” valdes loceklis Ilmārs Rūsis iepazīstināja ar siltuma nozares darbības redzējumu jaunveidojamā kapitālsabiedrībā. Viņš atzina, ka, pētot nozares darbību, ir pārliecinājies, ka siltumapgādes nozare jānodala no citiem sniegtajiem pakalpojumiem.

I. Rūsis klātesošajiem prezentēja papildinātu iepriekš izstrādāto nozares struktūru. Izvērtējot jaudu un darbu apjomu, viņš rosināja nozarei veidot divas brigādes, kuru bāzēšanās vieta būtu Bauskā un Iecavā, bet darbības zona aptvertu visu novadu. Brigādē strādātu četri atslēdznieki, elektriķis -automātiķis un siltumskaitītāju speciālists. I.Rūsis secināja, ka šīm brigādēm darba noslodze būs pietiekama. Katrā bāzēšanās vietā darbus vadīs siltumtehnikas inženieris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darba grupas dalībnieki diskutēja, vai siltuma nozares brigādes būtu sadalāmas pa bāzēšanās vietām, vai arī visi speciālisti atrastos Bauskā. Atbalstu guva modelis, kurā brigādes atrastos Iecavā un Bauskā. Tāds tas būs vismaz sākuma periodā, lai nodrošinātu pakalpojuma pārklājumu, atklāja Bauskas novada domē.

Jaunveidojamās kapitālsabiedrības ūdenssaimniecības pakalpojumu nozares pārvaldība un jaunā redzējuma veidošana ir kapitālsabiedrību reorganizācijas procesa koordinatora Dz. Cāzera pārziņā. Viņš norādīja, ka ūdenssaimniecības pakalpojumu tīkls ir ļoti apjomīgs un dažāds. Viņaprāt, jaunajā kapitālsabiedrībā ūdenssaimniecības pakalpojumu nepārtrauktību nodrošinātu astoņas brigādes. Katrā divi speciālisti. „Pašreiz ar pašreiz esošajiem speciālistiem nepietiks,” sacīja Dz. Cāzers.

Trešā nozare jaunveidotajā kapitālsabiedrībā ir apsaimniekošana – ēku, dzīvokļu, teritorijas apsaimniekošana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par nozares redzējumu vēstīja SIA „Vides serviss” valdes loceklis Uģis Saukums. Nozare sadalīta divos sektoros- servisa daļa un pārvaldes daļa. Pārvaldes daļā darbosies namu pārziņi, kas koordinē namu sētniekus un iekštelpu apkopējus. Bauskā ir divi namu pārziņi – Iecavā viens. Bauskā ir veikta sētnieku kopjamo teritoriju inspekcija, Iecavā tas vēl jādara. Šajā sektorā darbotos arī projektu vadītājs – energoefektivitātes projektu speciālists. Vēl jāapkopo Rundāles un Vecumnieku iesūtītie dati.  Servisa daļā strādātu remontstrādnieki un avārijas brigādes.

Remontbrigāžu noslodze atkarīga no apsaimniekojamās mājās paredzētajiem remontdarbiem. Būtu jāskata nozaru darbība vienā plaknē, lai redzētu, kur speciālistu darbs varētu dublēties.

Dz. Cāzers informēja, ka katrai nozarei atsevišķi nav paredzēts klientu apkalpošanas centrs. Tas būs  kapitālsabiedrības administrācijas kompetencē. Viņš akcentēja , ka pilnīgākai apsaimniekošanas nozares pārvaldībai nepieciešami dati par daudzdzīvokļu mājām un apsaimniekotājiem. Tas būs būtiski arī citu pakalpojumu sakārtošanai. Šādus datus uzdots sagatavot apvienību pārvalžu vadītājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

D.Rijkuris aicināja ievērtēt uzņēmuma darbībā arī teritorijas apsaimniekošanu un ceļu uzturēšanu.

Atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumam novadā izsludināts iepirkums. Arī teritoriju kopšana novadā ir iepirkuma priekšmets.

Nākamās darba grupas tikšanās plānotas Rundālē un Vallē.

Foto: Anta Kļaveniece

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

  1. domes deputāta viedoklis jau portālā izskanēja, ka parakstu iesniedzēja ir viena gaisā pasista tante, kura pati nezin ko grib. Tagad vien Misā jānoskaidro, kā viņai tos 900 parakstus izdevās savākt….

    2
    3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.