Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Motokrosa cienītāji no Bauskas novada izmanto iespēju sacensties Lietuvā

Armīns Timinskis (38. numurs) spēja uzvarēt abos braucienos. Foto no A. Timinska albuma.

Novembris un decembris parasti motokrosā ir sava veida pārtraukums – gan neparedzamo laikapstākļu dēļ, gan traucē apledojums. Tomēr šomēnes sacensības rīkoja Lietuvā, Biržu pusē, un piedalījās arī vairāki baušķenieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Ziema bija, jāizmanto iespējas,» tā saka baušķenieki, kas piedalījās Biržu motokluba «Agaras» rīkotajās ziemas sacensībās vēl pirms atkušņa. «Gandrīz vai kā Ziemassvētku kross sanāca – ar visu Salaveci apbalvošanā,» saka sacīkšu dalībnieks Armīns Timinskis.

Pirmais 65 kubikcentimetru motociklu klasē

Luiss Jundzis (uz pjedestāla vidū) uzvarēja savās pirmajās ārzemju sacensībās.
Foto no J. Jēkabsona albuma
.

Visvairāk par panākumiem šoreiz priecājās jaunais Luiss Jundzis no Īslīces pagasta, kurš ar savu 65 kubikcentimetru motociklu trasē brauca kopā ar 85 kubikcentimetru motocikliem un spēja būt ātrāks par visiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Piedalījās braucēji ar 65 kubikcentimetru motoriem vecumā līdz 12 gadiem un lielākā klase ar 85 kubikcentimetru motoriem – visi kopā. Pirmajā braucienā izrāvās priekšā viens no 85 kubikcentimetru braucējiem un tad otrais bija Luiss. Laika apstākļi – mīnus 13 grādi, trase apledojusi, bet cīnījās līdz pēdējiem metriem. Kā tētis un treneris neļāvu riskēt apdzenot – trase bija ledaina, un katrā klasē vērtēja atsevišķi. Ātrums bija salīdzinoši vienāds, tur būtu nopietni jāriskē. Otram braucienam sagatavojāmies morāli nopietnāk, pirmais uztraukums bija pārgājis. Tās viņam bija pirmās sacensības ārzemēs un trešās nopietnās sacīkstes vispār. Otrajā braucienā startu «pacēla» kā trešais, bet pirmajos divos līkumos izdevās apdzīt priekšā braucējus un strauji sāka atrauties no līdzbraucējiem un konkurentiem. Elvijs Mucenieks pateica, ka trases posmos, kurus neredzēju, puika ir kritis vairākas reizes. Rādīju, lai nomierinās, tomēr atkal nokrita, viņu apdzina. Pagāja pusaplis, viņš atkal apdzina un tad jau finišēja ar nelielu atrāvienu. Visi bijām priecīgi par pirmo vietu, mamma arī bija laimīga. Kopā bijām liels pulks no Bauskas, visi bijām priecīgi,» stāsta puiša tēvs Jānis Jēkabsons.

Zēns pašlaik mācās Bauskas Valsts ģimnāzijas 4.b klasē, bet vecāki atzīst, ka ir noskaņojušies nākamajā gadā startēt Latvijas čempionātā. Kā veiksies – tad jau redzēs.

Zelts ar kvadracikliem

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt ar kvadracikliem trasē devās Kaspars Bogdanovičs un Armīns Timinskis. Diemžēl pēc treniņbraucieniem tehniska ķibele pirmajam liedza startēt, bet A. Timinskis sacīkstes izbaudīja pilnībā.

«Dalībnieku bija diezgan daudz – brauca soloklase, mazāki un lielāki sportisti. Viņiem skijoringa nav, to vietā brauca blakusvāģi. Piedalījāmies lielajā 4×4 kvadraciklu 2000 kubikcentimetru klasē. Veicās ļoti labi – pirmajā braucienā sākumā biju otrais. Priekšā bija pazīstams latvietis, kuru izdevās apdzīt beigās, un finišēju pirmais. Otrajā braucienā bija sīvāka konkurence – tur trešais izbraucu no līkuma, apdzinu otro vietu, un tad vajadzēja apdzīt pirmo vietu. Nācās ilgi aiz viņa turēties, un apdzinu tikai pēdējā līkumā,» stāsta A. Timinskis, kuram izdevās izcīnīt zelta godalgu.

Viņš atzīst, ka ir nedaudz izbrīnīts, ka Latvijā motokrosa cienītāji neizmantoja decembra sniegoto laiku, bet vismaz lietuvieši tepat kaimiņos sarīkojuši sacensības, varēja piedalīties. «Cerams, ka pēc jaunā gada ziemas motokross ies vaļā,» tā A. Timinskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trenējas, kur siltāk

Aktīvi izmantota treniņu trase ir Skaistkalnē. Šogad bijis trases apmeklētāju skaita rekords – 14 sportisti trenējušies vienlaikus. Ziemas periodā trase apledojusi un sportisti meklē iespējas vingrināties citur.

Stāsta Andris Ziemelis, sporta biedrības «Lausks» valdes priekšsēdētājs, kura dēls Ronalds Ziemelis ar 85 kubikcentimetru motociklu piedalās dažādās sacensībās: «Plānā ir nākamgad braukt trenēties uz Igauniju, uz halli. Labvēlīga treniņiem ir arī Liepāja. Varētu būt, ka pirmajā sestdienā pēc jaunā gada braucam uz Liepāju trenēties uz divām dienām. Tomēr Igaunijā halli lietojam visu ziemu – tur nesasalst.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz pavasara pusi iespējams izmantot iespējas trenēties arī ārzemēs, kuras šī gada pavasarī lietā likuši arī Ziemeļi. Pēc tam vasarā piedalījušies junioru sacensībās Lietuvā, kur kopvērtējumā iegūta devītā vieta. «Kopumā katrā posmā piedalījās ap 18 braucējiem, tā ka esam apmēram pa vidu. Šo gadu vēl aizvien vairāk plānojam veltīt treniņiem, un tad nākamgad būs pēdējais gads 85 kubikcentimetru klasē, – tad redzēs, kas izdosies,» vērtē A. Ziemelis.

Viņš stāsta, ka šogad pirmo reizi izmēģināts «Kantrikross» – motokross ar enduro elementiem, kur jābrauc stunda no vietas, un tas R. Ziemelim esot iepaticies – nākamgad plāno piedalīties visos posmos, kas notiks Latvijā. «Tur ļoti labi ir trenēt fizisko formu. Puisim patīk – cīnīsimies arī tālāk,» teic A. Ziemelis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.