Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Mūspuses dambretisti piedalās augsta līmeņa sacensībās

Kopš Covid-19 dēļ virkne dambretes pasākumu no vēsajiem gadalaikiem pārcēlās arī uz vasaru, tā arī  nerimst dambretes aktivitātes siltajā gadalaikā. Jūlijā Rīgā notika gan Pasaules čempionāts 100 lauciņu dambretes ātrspēlē vīriešiem un sievietēm, gan arī citas sacensības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Rīgā notika Pasaules čempionāts 100 lauciņu dambretes ātrspēlē. Foto: Uldis Varnevičs

Jūlija sākums iezīmējās ar starptautiskām sacensībām – no 3. līdz 9. jūlijam Rīgā notika Pasaules kausa posms 100 lauciņu dambretē «Rīga Open 2022», savukārt 10. jūlijā tas pats Pasaules čempionāts 100 lauciņu dambretē ātrspēlē. Savukārt 23. jūlijā notika Rīgas atklātais čempionāts 100 lauciņu dambretē jauniešiem un 24. jūlijā – vīriešiem un sievietēm.

Pasaules čempionāts

Starptautiskajā turnīrā «Rīga Open 2022» kopumā piedalījās 72 dalībnieki no Nīderlandes, Ukrainas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Francijas. Tā liecina Latvijas Dambretes federācijas mājas lapas informācija. Vīriem labākais bija Guntis Valneris – desmitā vieta, savukārt 14. vietā biedrības «Bauskas prātnieks» pārstāvis Guntars Purviņš. Uzvarēja pasaules čempions Roels Boomstra no Nīderlandes. Dāmām labākais rezultāts Valdai Vasarietei – sestā vieta, uzvarēja pasaules eksčempione no Polijas Natālija Sadovska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt jau 10. jūlijā notika Pasaules čempionāts 100 lauciņu dambretē ātrspēlē, un te iespēju piedalīties izmantoja kuplāks skaits dalībnieku. Vīriem uzvarēja Aleksejs Domčevs no Lietuvas, bet no Bauskas novada pārstāvjiem labākais bija Reinis Štāls – 24. vieta. Piedalījās arī Guntars Purviņš, Everts Rūdolfs Lepsis, Jurģis Stīpnieks un Verners Fībigs. Dāmām uzvarēja Viktorija Motričko no  Ukrainas, bet no Bauskas novada spēlēja tikai Zane Lea Zunda. Jāatzīmē, ka starp sacensību tiesnešiem bija biedrības «Bauskas prātnieks» pārstāvji Jānis Štāls un Denijs Vilhelms Krauklis.

Reinis Štāls uzvarēja Rīgas atklātajā čempionātā 100 lauciņu dambretē U19 grupā. Foto: Uldis Varnevičs

Štāls pirmais

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 24. jūlijā, notika Rīgas atklātais čempionāts 100 lauciņu dambretē. Vīru konkurencē kārtējo reizi savas prasmes apliecināja biedrības «Bauskas prātnieks» pārstāvis Laimonis Zālītis, izcīnot otro vietu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dienu pirms tam, 23. jūlijā, notika Rīgas atklātais čempionāts jauniešiem. Jaunākajā U8 grupā meitenēm astotā vieta Lindai Kalderauskai, 11. vietā – Juta Kalderauska. Zēniem U10 grupā devītais Verners Fībigs. U13 grupā meitenēm sestajā vietā Zane Lea Zunda.

Toties U19 grupā kārtējo reizi savu prasmi parādīja Reinis Štāls. Iepriekš viņš regulāri uzvarēja Latvijā 64 lauciņu dambretes sacensībās, bet šoreiz uzvara arī 100 lauciņu dambretē. Ar 13 punktiem viņš dalīja pirmo trijnieku ar valmierieti Pēteri Kripanu un limbažnieku Klāvu Norenbergu, bet papildu koeficients šoreiz bija labāks baušķeniekam.

Augusts vēl aktīvāks

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dažādas dambretes aktivitātes augustā  atsāksies arī Bauskas novadā. Spēcīgākie baušķenieki plāno spēlēt turnīrā Sāremā salā, bet tikmēr biedrība «Bauskas prātnieks» rīkos trīs pēdējos vasaras turnīrus iesācējiem – Skaistkalnē Kanepenes svētkos 7. augustā, Iecavā sadarbībā ar Iecavas jauniešu centru 10. augusta pēcpusdienā un noslēdzošo sesto turnīru 20. augustā Bauskā. Sacensībās var piedalīties visi, kas vēlas. Organizatori aicina savus spējas izmēģināt jauniešiem, kas varētu trenēties šajā sporta veidā.

Bauskā 13. un 14. augustā sadarbībā ar Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolu un biedrību «Bauskas prātnieks» notiks Latvijas čempionāts jauniešiem ātrajā 64 lauciņu dambretē. Sacensības būs piecās vecuma grupās – U8, U10, U13, U16 un U19.

Tikmēr Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skola savā bāzē, Pilskalna ielā 26, jau no 27. jūlija atsāk dambretes treniņus trešdienās un piektdienās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.