Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Mūspuses izglītības iestādēs aizvadīta aktīva un izzinoša Rīcības nedēļa

Aizvadītajā nedēļā jau desmito gadu Latvijā norisinājās Rīcības dienas, kuru šī gada sauklis bija «Mazas rīcības – liela ietekme». Uzmanība šogad tika pievērsta klimata pārmaiņām, bioloģiskās daudzveidības izzušanai, kā arī vides piesārņojumam. To, kā Rīcības dienas tika aizvadītas viņu skolās, pastāstīja Vecumnieku vidusskolas un Uzvaras pamatskolas pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīcības dienu nedēļas laikā 62 466 bērni un jaunieši no vairāk nekā 144 izglītības iestādēm visā Latvijā rīkoja aktivitātes atbilstoši šī gada tēmām, lai izceltu katras rīcības ietekmi uz apkārtējo vidi.

Ekoskolu programmas vadītājs Latvijā Daniels Trukšāns informē, ka šis jau ir desmitais gads, kopš norisinās Rīcības dienas. «Šogad Rīcības dienas ir jo īpaši liels notikums, jo notiek jau desmito gadu un starptautiski iesaistīs vairāk nekā 750 000 bērnu no 104 valstīm,» tā D. Trukšāns, «Rīcības dienas arī sakrīt ar Ēģiptē notiekošo 27. ANO Klimata konferenci, kur politiķiem un ekspertiem jāvienojas par straujāku rīcību klimata pārmaiņu krīzes ierobežošanai.»

«Mūsu aktivitātes bija saistītas ar klimatu, norisinājās akcija, kuras laikā palīdzējām Ukrainai, un mēs ziedojām drēbes – cimdus, kā arī gatavojām ierakumu sveces,» par aktivitātēm Vecumnieku vidusskolā stāsta direktora vietniece audzināšanas jomā Sanita Roga, «pēc svētkiem nogādāsim šīs lietas biedrībai «Tavi draugi».» S. Roga pastāsta, ka bērni gatavoja arī informatīvus plakātus, kurus izvietoja Vecumnieku centrā, lai vērstu sabiedrības uzmanību uz pārtikas iegādes ietekmi uz klimatu jeb neiegādāties neko lieku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Mūsu skola jau 12 gadus ir Zaļā karoga nesēja, un mēs redzam, ka tieši bērni nereti ir tie, kuri ģimenēs pēc nodarbībām stāsta, kā labāk rīkoties, – šķirojam atkritumus, pērkam vietējo preci vai skatāmies uz ekomarķējumu,» stāsta S. Roga, «par šķirošanu runājot, tā mums ir jau liela tradīcija, jo bērni krāja pudeles jau pirms depozīta nodošanas akcijas parādīšanās Latvijā.»

«Mūsu aktivitāte bija lapu grābšana, bet laikapstākļi diemžēl neļāva iesaistīties tik aktīvi, cik gribējām,» stāsta Uzvaras pamatskolas skolotāja Iveta Neidere, «ekoskolu pasākumos vēršam uzmanību arī uz pārtikas resursu ietekmi uz apkārtējo vidi, ekopulciņā mazāko klašu bērni arī aktīvi iesaistās.» Uzvaras pamatskolā aktīvi norisinās arī makulatūras vākšana.

«Ekoskolas aktivitātēs piedalāmies, lai bērniem sniegtu informāciju par to, kā saglabāt tīru vidi, runājam arī par veselību,» stāsta Uzvaras pamatskolas skolotāja Irēna Būmeistere, «aktivitātes norisinās ārpus mācībām, ir izglītojošas. Katru gadu izvēlamies citu tēmu, lai nodarbes atšķirtos, un pielāgojamies arī skolēnu vēlmēm, lai ir interesanti.»

Foto: no PII “Mārpuķīte”

Ekoskolu programmā piedalās arī citas Bauskas novada izglītības iestādes, to skaitā Bauskas novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde «Zīlīte» (PII), Iecavas PII «Dartija», Bauskas PII «Pasaulīte», Skaistkalnes vidusskola, Rundāles PII «Mārpuķīte», Misas pamatskola, kā arī Valles pamatskola.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.