Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Mūspuses skolēni gūst panākumus Satversmes tiesas konkursā

Satversmes tiesas (ST) izsludinātajā radošo darbu konkursā “Ikviena cilvēka cieņa digitālajā vidē” atzinīgi novērtēti pieci mūspuses skolēni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ST pārstāve Zanda Meinarte informēja, ka 6. klašu skolēni tika aicināti iesūtīt zīmējumus, 9. klašu audzēkņi konkursā varēja piedalīties ar pašradītiem video, bet no 12. klašu skolēniem tika gaidīti domraksti. Konkursa ietvaros no 6. klašu skolēniem saņemti 172 zīmējumi, no 9. klašu skolēniem saņemti 29 videodarbi, savukārt 12. klašu skolēni iesūtījuši 72 domrakstus. Konkursā pārstāvētas 66 skolas no visiem Latvijas reģioniem.

6. klašu zīmējumu konkursā Atzinības rakstu saņēmuši Bauskas pilsētas pamatskolas skolnieki Edijs Bošs un Reinis Beitelis, Bauskas pilsētas pamatskolas skolnieces Laine Sabājeva un Rūta Jansone, kā arī Uzvaras pamatskolas audzēkne Luīze Janušauska. Konkursam skolēnus sagatavoja pedagoģe Daiga Sējēja.

Konkursa uzvarētāji, sadarbības partneru izvirzītie laureāti, kā arī atzinību ieguvēji tika nosaukti konkursa apbalvošanas ceremonijā 16. februārī Satversmes tiesā. Svinīgajā pasākumā klātesošajiem muzikālu priekšnesumu sniedz Ralfs Eilands un Emilija Bērziņa. Foto: Publicitātes foto

Z. Meinarte norādīja, ka ST konkursa mērķis ir stiprināt skolēnu valstisko apziņu un līdzdalību demokrātijas procesos, izpētot un iedzīvinot Satversmes vērtības. Ar šo konkursu Satversmes tiesa rosināja skolēnu interesi par Satversmi, kā arī pilnveidot zināšanas par Latvijas valsts pamatvērtībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šā gada konkursu caurvija ideja par ikviena cilvēka cieņu digitālajā vidē. Satversmes ievadā noteikts, ka “Latvija kā demokrātiska, tiesiska, sociāli atbildīga un nacionāla valsts balstās uz cilvēka cieņu un brīvību”.

“Tādējādi cilvēka cieņa kā konstitucionāla vērtība veido mūsu valsts pamatus, kā arī raksturo cilvēku kā augstāko demokrātiskas tiesiskas valsts vērtību. Cieņa ir jāaizsargā gan attiecībās starp valsti un cilvēku, gan cilvēku savstarpējās attiecībās.

Savukārt digitālā vide ir neatņemama ikdienas dzīves sastāvdaļa, un tieši jaunieši tajā uzturas visvairāk. Digitālā vide ļauj piekļūt informācijai, paust savu viedokli un mijiedarboties ar citiem, tādējādi ikvienam dodot iespēju īstenot savu brīvību un pašnoteikšanos. Diemžēl digitālās vides pavērtās iespējas nereti tiek izmantotas negodprātīgi, aizskarot citu cilvēku cieņu. Tādēļ ir ļoti būtiski sarunāties ar jauniešiem, izglītot viņus un stiprināt viņu izpratni par Satversmē ietverto vērtību aizsardzības nozīmi – citstarp arī digitālajā vidē,” pauž Z. Meinarte.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.