Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Mūspuses tūrisma jomas pārstāvji pošas uz izstādi “Balttour 2024”

Šajā nedēļas nogalē Latvijas tūrisma jomas pārstāvji satiksies izstādē-gadatirgū “Balttour 2024”, kas šogad atzīmē savu 30. jubileju. Uz izstādi dosies arī Bauskas novada pārstāvji, portālu informēja Bauskas novada Tūrisma informācijas centra (TIC) vadītāja Inese Turkupole-Zilpure.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atklāja, ka šogad vienotā stendā par jaunumiem un atpūtas iespējām Bauskas, Dobeles, Jēkabpils, Aizkraukles, Jelgavas novados un pilsētās informēs Zemgales tūrisma asociācijas biedri un tūrisma informācijas centri, tostarp arī Bauskas novada TIC.

Informācija par Zemgales apceļošanas iespējām ir apkopota jaunā ceļvedī – “Zemgale aicina!”, kas drukātā veidā būs pieejams izstādes apmeklētājiem un sniegs vērtīgus ieteikumus reģiona patstāvīgai iepazīšanai –  sajūtot dabu, apceļojot pilis un muižas, iepazīstot tradīcijas un vēsturi, kā arī aktīvi kustoties un baudot Zemgales virtuvi. Ceļvedis piedāvās arī jau gatavus tematiskos maršrutus Zemgales jaunatklāšanai.

Sagaidot tūrisma izstādi, Bauskas novada TIC apkopojis galvenos jaunumus par kuriem stāstīs izstādes apmeklētājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

I. Turkupole-Zilpure akcentēja, ka šoreiz īpaši tiks izcelti pasākumi. Šogad Bauskas novadā tiks svinētas divas nozīmīgas jubilejas –  dzejnieka Plūdoņa 150  un Bauskas pilsētas 415 gadi. Šie notikumi tiks atzīmēti ar dažādiem pasākumiem. Par godu pilsētas svētkiem, kuri norisināsies 1.jūnijā,  uz “Balttour” izstādi tiek gatavots īpašs reklāmas materiāls – kartīte ar Qr kodu, kuru noskanējot, interesanti varēs atrast visu aktuālo informāciju par pasākuma norisi un aktivitātēm.  

“2024.gada 1.janvārī apritēja 100 gadi, kopš Latvijā ir ieviesta metriskā sistēma. Par godu šim notikumam un dzejnieka Plūdoņa  jubilejai, Bauskas novada Tūrisma informācijas centrs ir izveidojis jaunu mērrīku “Rūķumetru”, kas papildinās esošās ekspozīcijas “Sver un mēri Bauskā!” piedāvājumu,” stāsta Bauskas TIC vadītāja I. Turkupole-Zilpure.

Ar “rūķumetra” palīdzību mazie apmeklētāji var nomērīt savu augumu un noskaidrot cik rūķu, sēņu vai ozolzīļu garš viņš ir. “Rūķumetrā” rūķa garums ir pielīdzināts vienai olektij (53,75 cm), bet sēne atbilst vienas pēdas mēram (26.875 cm) , un ozolzīle vienas collas (2.24 cm) mēram. Foto: no Bauskas novada TIC albuma

Lai veicinātu Vecumnieku un to apkārtnes tūrisma objektu atpazīstamību, ir izveidots Vecumnieku un to apkārtnes audio gids. Audio gidā kopumā iespējams noklausīties 29 aizraujošus stāstus, klausoties aktiera un novadnieka Jēkaba Reiņa stāstījumā, par dažādām tūristu piesaistes vietām un ievērojamiem objektiem, iekļaujot Vecumnieku, Valles, Kurmenes, Bārbeles, Skaistkalnes un Stelpes pagastus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādes apmeklētājiem tiks vēstīts arī par jauno Bauskas vides objektu “Melnais gailis bumbā”. Melnais gailis ir lolots jau kopš 2000.gada un ir veltījums krogam, kas tika dēvēts par “Melno gaili” vai “Melno bumbu”, kurš baušķenieku un plostnieku vidū bija ļoti iecienīts. Par to ir sacerēta pat dziesma “Tur Bauskas mazā krodziņā”.

Tāpat tūrisma izstādē tiks stāstīts par vairākiem 2023.gada nogalē atklātajiem objektiem. I.Turkupole-Zilpure uzskaita objektus, kuri nesen kā iesaistījušies tūrisma apritē.

Viens no objektiem ir Skaistkalnes magazīnas klēts, kurā ir izvietota interaktīva un izglītojoša ekspozīcija, kura izceļ Skaistkalnes unikalitāti un izglīto par te notiekošajiem ģeoloģiskajiem un ģeomorfoloģiskiem procesiem. Skaistkalnes magazīnas klēts apmeklējums ir bezmaksas un iespējams gida pavadībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: no TIC albuma

Izstādes apmeklētājiem tiks reklamēta arī Bauskas novada Īslīces pagasta bioloģiskā saimniecība “Lonnija”, kura audzē un pārstrādā upenes, vasaras sezonā šeit iespējams uzzināt stāstu par saimniecību, upeņu vērtīgajām īpašībām, nodegustēt un iegādāties produkciju. Saimniecība apsaimnieko 12 ha zemes, audzējot vairāku šķirņu upeņu. Tās mērķis ir lauzt iesīkstējušos stereotipus par upenēm un demonstrēt šo brīnišķīgo ogu audzēšanu klimatam draudzīgā veidā un produktu pielietošanas daudzveidību.

Bioloģiskās saimniecības “Lonnija” stends Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņā. Foto: no albuma

Novadnieks Ģirts Miķelsons vīnogas audzē jau 20 gadus, no kuriem pusi saimnieko viensētā “Visnoļi” Bauskas novada Īslīces pagastā, jo Zemgales klimats ir piemērotākais vīnogu audzēšanai. Kopumā saimnieks izmēģinājis ap 800 vīnogu šķirnes, bet tagad divos hektāros audzē aptuveni 300 šķirnes, kas galvenokārt paredzētas vīna darīšanai. Pirms trim gadiem viņš izveidoja vīna darītavu “Kaucis Creek Winery” un tagad piedāvā interesentiem iepazīties ar vīnogu audzēšanas un vīna ražošanas niansēm, vīna degustāciju un produktu iegādi.

Gada nogalē Bauskas novadā durvis vērusi naktsmītne, ēdināšanas uzņēmums, aktīvās atpūtas objekts un keramikas darbnīca.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Atpūtas namiņš Valles pusē. Foto: no albuma

Sezonas jaunums ir atpūtas namiņš “Ozola stāsts”, kas atrodas Valles pagastā, Iecavas upes krastā, piedāvājot romantisku atpūtu namiņā, pirti un kublu.

Restorāns “Harvest” iekārtojies bijušajā Bauskas mēbeļu veikalā Rūpniecības ielā 22. Foto: no albuma

Bauskas pilsēta ir kļuvusi par vienu ēstuvi bagātāka. Restorāns “Harvest House” Bauskā apmeklētājiem pieejams kopš pagājušā gada 16. decembra. Restorāns piedāvā plašu karsto un klasisko suši izvēli, suši desertus un kebabus.

Jaunums Bauskas novadā sarūpēts aktīvās atpūtas cienītājiem. Pagājušā gada beigās atvērts disku golfa parks Bauskas novada Rundāles pagasta Ziedoņos, Bornsmindes parkā. Parka apmeklējums ir bezmaksas, līdzi jābūt savam diskam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: no albuma

Vecsaules pagastā interesentiem pieejama keramikas darbnīca “Jogita Art Studio”. Blakus plašajam keramikas izstrādājumu klāstam internetveikalā, tiek piedāvātas keramikas radošās meistarklases un savas saražotās produkcijas iegāde klātienē.

Vides izziņas sēta “Pie Ozoldārza”, kura aicina pavadīt brīvo laiku dabā, iesaistoties vides un dabas jomām veltītajās  ekskursijās, tematiskās nodarbībās un meistarklasēs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

  1. Jā, tagad ir pieņemtas, ka colla ir 2.54cm, bet senāk mēri katrā valstī atšķīrās, līdz ar to arī colla cm atšķīrās.

  2. Paldies, taču, ja tas ļoti neapgrūtina, paskaidrojiet par kādu laiku un vietu iet runa? Esmu lasījis, ka jau 19. gadsimta sākumā Latvijā colla bija 2,54 cm.

  3. 19.gs Latvijā dominēja Krievijas mēru sistēma, kurā tādas collas vispār nebija. Mūsdienās visur lieto angļu collu, bet senāk Eiropā collas bija dažāda garuma. Augstāk minētā tika lietota Kurzemes hercogistē.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.