Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Muzeju naktī Bauskas pilī cīnīsies Baltais bruņinieks pret Melno bruņinieku

Muzeju naktī sestdien, 14. maijā, visā Latvijā piedalīsies vairāk nekā 190 muzeji un sabiedriskās dzīves organizatori, portālu informēja Kultūras ministrijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vislielākais kultūrvietu piedāvājums būs Kurzemes reģionā, kur durvis apmeklētājiem vērs 60 iestādes. Kopumā reģionos vairāk nekā 133 vietās dažādas aktivitātes rīko pašvaldības un nevalstiskās organizācijas, savukārt Rīgā apmeklētājiem atvērtas būs 53 dažādas kultūrvietas.

Muzeju nakts piedāvājums ir arī Bauskas pilij. No pulksten 19 līdz 22 varēs apskatīt Bauskas pils muzeja ekspozīcijas un Livonijas ordeņpils torni. Ceremoniju zālē rādīs īsfilmu “Bauskas pils centrālā torņa atjaunošana”, atklāja Bauskas pils muzeja pārstāve Ilva Neimane.

Muzeju nakts noslēgumā pulksten 22:20 pils dienvidu pusē būs performance “Gaismas cīņa pret tumsu”, kurā cīnīsies Baltais bruņinieks pret Melno bruņinieku. Piedalīsies bruņinieki no “Viduramžiai” (Lietuva), Andžeja Grauda bungu skolas bundzinieki un seno deju grupas “Galms” dalībnieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Gaismas un tumsas spēku cīņa vienmēr bijis aktuāls temats. Tumsa ir gaismas pretmets. Šo pretstatu simbolika spilgti izpaužas literatūras un mākslas darbos. Gaisma asociēta ar dzīvību un laimi, turpretī tumsa ar ļaunumu un nāvi. Gaisma kā visur esoša, zināma parādība, kura parasti ir nemateriālo lietu, gara un Dieva simbols.

Tumsa kā fiziski nomācoša vide ir atvērta negatīviem notikumiem un saistīta ar nāvi, ieslodzījumu, neierobežotu ļaunumu, negatīvu tēlu. Tumsā cilvēks sastopas ar savām lielākajām bailēm un savu likteni. Šajā kontekstā tā simbolizē neziņu, nāvi, nelaimi vai “noslēpumu”. Būtiska loma daudzām tautām ir priekšstatiem par pacelšanos no tumsas gaismā, kas norāda gan uz indivīda, gan cilvēces attīstību. Daudzu iniciācijas jeb iesvētīšanas rituālu pamatā ir šī dualitāte.  

Gaismu un tumsu bieži simboliski saista ar paradīzi un elli. Mitoloģijā paradīze vienmēr atrodas austrumos (saules šūpulī), bet elle- rietumos (kosmiskajā tumsas alā),” stāsta I. Neimane.

Foto: ilustratīva nozīme

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.