Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Mūžībā aizsaukts diriģents Visvaldis Retenais

Debesu orķestrim pievienojies ilggadējs jauno mūziķu audzinātājs, Pamūšas skolas un vēlākās Uzvaras skolas pūtēju orķestra vadītājs Visvaldis Retenais. Saņemot kādreizējā kolhoza „Uzvara” daudzpusīgu nodrošinājumu, orķestris bija plaši pazīstams savā reģionā, Latvijā un ārpus tās. Diriģenta spējas saprasties ar audzēkņiem, noteiktais un pārliecinošais žests mūzikas pasaulei pievērsa daudz jauniešu. Darbošanās orķestrī bija savdabīga dzīves skola, kas likusi pamatu visam mūžam, un par to Visvaldim ir pateicīgi daudzi. Viņš mācīja bērniem ne tikai muzicēt, bet arī kopt un uzturēt   instrumentus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būdams optimists un nerimtīgi darbīgs, Visvaldis paguva ļoti daudz. Muzicēt, fotografēt, kopt dārzu, gādāt par paša bērniem, kuri vecākus prata sargāt sirmajos gados. Dēls Jānis ir lielisks tēva ceļa turpinātājs, pārvalda lielāko pūšamo instrumentu –  tubu. Retenais juniors ir asociētais profesors Latvijas Mūzikas akadēmijā,  Pūšaminstrumentu katedras metāla pūšaminstrumentu klases vadītājs. 

Foto: no albuma

Savulaik fotogrāfijas ar parakstu „V. RETENAIS” itin bieži bija redzamas reģionālās avīzes slejās, un vēl ir „Bauskas Dzīves” seniori, kuri atceras, cik enerģisks allaž bija ārštata autors, popularizēdams kultūras dzīvi un citus notikumus. Pensijas gados viņa hobijs bija krustvārdu mīklas, tās tika veidotas un regulāri iesniegtas laikraksta „Latvijas Avīze” redakcijā publicēšanai. Ārēji būdams smagnējs, Visvaldis prata sirsnīgi smaidīt, allaž dzirkstoši stāstīt par dzīvi, mūziku.

Kādreizējie kolēģi no kopējām darba gaitām Pamūšas internātpamatskolā, kur viņš bija mācību iestādes saimnieks, piemin V. Retenā taisnīgumu, labestību un rīcības garu.  

Atvadīšanās no V. Retenā notiks sestdien, 4. martā, plkst. 12 apbedīšanas biroja “VK VITA” izvadīšanas zālē Bauskā, Plūdoņa ielā 4a (ieeja no Dambja ielas). Zemes klēpī guldīs Uzvarā, Kaulbriežu kapos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.