Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Mūžībā devies Varimants Plūdons

Varimants Plūdons. FOTO no albuma.

Pirms nedēļas, 3. janvārī, mūžībā aizgājis dzejnieka Viļa Plūdoņa jaunākais, astotais, dēls Varimants Plūdons, liecina paziņojums Vītolu fonds interneta vietnē vitolufonds.lv

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vītolu fonds raksta: «Atvadoties no ievērojamā latvieša Varimanta Plūdoņa, ar dziļu pateicību pieminam Plūdoņa kunga veikumu Vītolu fonda un visas Latvijas labā. Būdams Daugavas Vanagu (DV) Toronto priekšsēdis, Varimants Plūdons parakstīja līgumu par DV Toronto nodaļas stipendijas dibināšanu, aizsākot sadarbību, kurai nu apritējuši piecpadsmit gadi. Augsts tas masts, kam pamats ir drošs; paldies par svētu Latvijas karoga turēšanu visaugstākajā kārtī okeāna tajā  pusē, sniedzot izglītības gaismu daudziem jauniešiem Latvijā! Kad beidzies ir laiks, vēl pretī steidz mūžība! Izsakām visdziļāko līdzjūtību Varimanta Plūdoņa tuviniekiem, draugiem un Daugavas Vanagu Toronto nodaļas biedriem!»

Pēc Latvijas Valsts arhīva vēsturiskās izziņas (no archiv.org.lv) Varimants dzimis 1928. gada 29. maijā. Mācās Mežotnes lauksaimniecības vidusskolā. Kara apstākļi to tomēr pārtrauc. Kad bēgļu gaitas ģimeni noved Vācijā, Bavārijas vidienē, viņš iestājas «Ausmas» bēgļu nometnes vidusskolā. Tālākās dzīves un darba gaitās viņš iesaistās dienestā ASV armijas darba vienībā. Tur Varimants kalpo līdz 1949. gadam, kad izceļo uz Kanādu.

Ierodoties Kanādā, iesaistās darbā Ontario provinces elektrisko spēkstaciju būves darbos, kur kalpo līgumā noteikto laiku. Pēc tam apmetas uz dzīvi Sadberijas pilsētā, kur satiek savu vēlāko dzīvesbiedri Ausmu. Aktīvi iesaistās sabiedriskajā dzīvē un ir viens no tiem, kas piedalās DV Sadberijas nodaļas dibināšanā. Tālākās dzīves gaitas jauno ģimeni aizved uz Toronto. Tur Varimants izmanto iespējas augstākās izglītības iegūšanā, kas ļauj tikt pie labāka darba. Līdz aiziešanai pensijā strādā saimnieciskos pasākumos vidēji smagā ražošanas rūpniecībā, pildot atbildīgā darbu vadītāja pienākumus.

Kā iepriekš informējis laikraksts «Bauskas Dzīve», 1996. gadā dzejnieka Viļa Plūdoņa dēlam Varimantam Plūdonim tika atjaunotas īpašuma tiesības uz «Lejenieku» māju mantojamo zemi un ēkām toreizējā Bauskas rajona Ceraukstes pagastā. Pateicībā par ieguldīto darbu sava tēva, dzejnieka Viļa Plūdoņa piemiņas saglabāšanā un memoriālā muzeja izveidošanā un iekārtošanā «Lejeniekos» Varimants Plūdons 1998. gadā ar līgumu dāvināja «Lejenieku» nekustamo īpašumu – ēkas un 45,7 ha zemi ar mežu – Ceraukstes pagastam. Dāvinājuma līgumā Varimants Plūdons ietvēris nosacījumu, ka pagastam, iegūstot šo īpašumu, ir pienākums arī turpmāk uzturēt, labiekārtot un pilnveidot dzejnieka Viļa Plūdoņa memoriālo muzeju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Plūdonim pavisam bija 10 bērni – 5 dēli un 5 meitas. Divi dēli bija no pirmās laulības, visi pārējie bērni – no otrās.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.