Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Nākamnedēļ militāro mācību laikā Bauskas novadā plānoti īslaicīgi satiksmes ierobežojumi

No 5. līdz 9. oktobrim Zemessardzes 1. Rīgas brigāde, tai skaitā Bauskas 53. kājnieku bataljons un Inženieru rota no Iecavas, piedalīsies militāro mācību cikla «Namejs 2022» rudens posmā, kura laikā karavīri un zemessargi veiks aizsardzības operāciju praktiskos vingrinājumus savā atbildības teritorijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīgas pilsētā, kā arī Bauskas, Ķekavas, Mārupes, Ropažu un Salaspils novadā militāro mācību cikla «Namejs 2022» rudens posmā Zemessardzes 1. Rīgas brigādes karavīri un zemessargi turpinās pilnveidot militārās iemaņas pilsētvidē un lauku teritorijās sadarbībā ar NATO partneriem no ASV, Dānijas un Lietuvas, informē Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Komunikācijas daļa.

Militāro mācību regulārai norisei ir būtiska loma, lai uzturētu un stiprinātu Nacionālo bruņoto spēku kaujas spējas, kurām vienmēr jābūt nemainīgi augstā līmenī, lai tie vienmēr būtu gatavi savlaicīgi reaģēt uz potenciāliem apdraudējumiem un garantētu Latvijas drošību.

Nākamnedēļ, 8. oktobrī, Salaspilī, uz ceļa A6, un Bauskas novadā, pie Valles uz ceļa P 73, mācību ietvaros plānoti īslaicīgi satiksmes ierobežojumi. Plānota Valsts policijas iesaiste satiksmes organizācijai mācību laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai stiprinātu un pilnveidotu civilmilitāro sadarbību, militārajās mācībās piedalīsies gan valsts un pašvaldību iestādes, gan arī pārstāvji no privātā sektora uzņēmumiem un organizācijām, sniedzot dažāda veida atbalstu, tādējādi stiprinot visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu Latvijā. 

2021. gada militāro mācību «Namejs» laikā tika organizēts Zemessardzes 1. Rīgas brigādes un Rīgas pilsētas civilās aizsardzības komisijas mācību vingrinājums ar mērķi veicināt militāro mācību plānošanu un civilo resursu savietojamību krīzes situācijā. Šogad plānots turpināt un pilnveidot militārā un civilā sektora sadarbību krīzes situācijas pārvarēšanai. 6. oktobrī plānotas 1. Rīgas brigādes un Rīgas pilsētas sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas mācības ar mērķi veikt kopīgu plānošanu un praktiski realizēt pretmobilitātes šķēršļu izvietošanu un mobilitātes nodrošināšanu mācību vingrinājuma dalībniekiem. Rīgas pašvaldības SIA «Rīgas satiksme» atbalstīs ar pretmobilitātes šķēršļiem Juglas rajonā 8. oktobrī, SIA «Rīgas meži» nodrošinās pretmobilitātes šķēršļus Daugmales apkārtnē, savukārt mobilitātes pieprasījumus Rīgas pilsētā atbalstīs SIA «Rīgas satiksme».

Mācību uzdevumu izpildes laikā pārvietosies militārā tehnika, karavīri un zemessargi formas tērpos ar ieročiem. «Lūdzam ar sapratni izturēties pret īslaicīgiem pārvietošanās apgrūtinājumiem, kas radīsies mācību laikā. Karavīri un zemessargi trenējas pēc iespējas realitātei pietuvinātos apstākļos, tādējādi nostiprinot prasmes aizsargāt savu atbildības teritoriju – novadus, pilsētas, pagastus, ciemus,» uzsver Zemessardzes 1. Rīgas brigādē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trenējot vienību kaujas spējas, tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, apgaismes raķetes, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Militāro mācību laikā tiks ievērotas ugunsdrošības un dabas aizsardzības prasības, izmantotās teritorijas pēc uzdevumu izpildes nepieciešamības gadījumā tiks sakoptas.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret notiekošajām militārajām mācībām, kas vērstas uz visaptverošas valsts aizsardzības spēju pilnveidošanu un reģionālās drošības stiprināšanu.

Jau ziņots, ka no 5. septembra līdz 9. oktobrim visā Latvijā notiek Nacionālo bruņoto spēku mācību «Namejs 2022» rudens posms, kura laikā pa Latvijas valsts galvenajiem un reģionālajiem ceļiem pārvietosies Latvijas un sabiedroto valstu karavīri un militārās tehnikas vienības. Mācību uzdevumu izpildes laikā periodiski notiks dažādu militāro gaisa kuģu lidojumi Latvijas gaisa telpā, tostarp zemā augstumā, kā arī kaujas šaušana poligonos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.