Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Nākamnedēļ populārākais vārds – Pēteris; Kurmenē Pēterdienu ieskandina šodien, ceturtdien svinības turpināsies

No kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds ir Pēteris, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Fizisko personu reģistra dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nākamnedēļ vārdadienas svinēs 7287 Pēteri, tostarp šogad šis vārds dots 11 jaundzimušajiem.

Īpaša Pēterdienas svinēšana tradicionāli notiek Bauskas novada Vecumnieku apvienības Kurmenes pagastā. Kā informē Kurmenes Svētā Pētera baznīcas draudze, jau šodien, 25. jūnijā, sākusies Pēterdienas ieskandināšana ar rīta dievkalpojumu Kurmenes Svētā Pētera Romas katoļu baznīcā. Pašlaik sācies un līdz pat pulksten 16 norisinās Pēterdienas tirgus; tad no plkst. 12 estrādē Pēterdienu ieskandinās Kurmenes, Skaistkalnes, Mazzalves un citi pašdarbnieki, muzicēs Ziedonis Vilde; pēc koncerta – putu ballīte.

Kurmenes Svētā Pētera Romas katoļu baznīca, Sv. Pētera skulptūra. Foto: Žanna Zālīe, no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Savukārt ceturtdien, 29. jūnijā, kad īstā Pēterdiena, Kurmenes parka estrādē svinības sāksies plkst.16 ar dievkalpojumu baznīcā; plkst. 20 koncertēs: Valdis Zilveris un Nacionālā teātra aktieri Anna Klēvere un Egīls Melbārdis, Atis Ieviņš un «Roka brāļi», amatierteātra «Kurmene» dalībnieki. Svētku noslēgumā plkst. 22 plānota  zaļumballe kopā ar kurzemniekiem – Māri Blāzi, Arti Šimpermani un «SkaņaV» dīdžejiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Kurmenē ceturtdien būs arī keramikas darbu izstāde, māla ugunsskulptūru veidošana, darbosies kafejnīca. Foto: Žanna Zālīte, no “Bauskas Dzīves” arhīva.

No nākamnedēļ kalendārā iekļautajiem vārdiem, pēc PMLP datiem, populāri ir arī vārdi Imants – 3819, Mareks – 3590, Ausma – 2760, Viesturs – 2421, Lauma – 1822, Pauls – 1593, Kitija – 1585, Inguna – 1466 – un Intars – 1035. Tāpat vārdadienas nākamnedēļ svinēs 730 Ingūnas, 568 Ingari, 434 Ilvari, 332 Rimanti, 308 Tālivalži, 272 Pauļi, 193 Pāvili un 146 Malvīnes.

Savukārt visretāk Latvijā izplatīti tādi nākamnedēļ kalendārā iekļauti personvārdi kā Malvis – šāds vārds dots vien trim personām, Ausmis – 4, Inguns – 13, Halina – 52 – un Viestards – 72.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.