Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Nedēļas nogalē Bauskas pilskalna estrādē dārdēs festivāls «Zobens un lemess»

Jau šīs nedēļas nogalē, 9. un 10. jūnijā, Bauskas pilskalna estrādē skanēs etnomūzikas un smagā metāla festivāls «Zobens un lemess». Šogad papildus mūzikai īpašu uzmanību plānots pievērst festivāla vēsturiskajai programmai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmās dienas vakarpusē skatuvi aizņems Latvijas un Lietuvas grupas – «Uguns», «Deodium» un «Saturn’s husk» no Latvijas, un «Hellhookah» un «Luctus» no Lietuvas. Savukārt sestdienu iesildīs latviešu grupas «Jōra», «Darrva», «Inokentijs Mārpls» un «Sovvaļnīks», turpinās «Theigns & Thralls» no Lielbritānijas, «Varathron» un «Sakis Tolis» no Grieķijas, bet noslēgs pašu latviešu «Skyforger». Bija plānotas arī Ukrainas grupas, bet kara stāvokļa dēļ tās nevarēs ierasties.

Savu dalību senās pilsētiņas pasākumos pieteikuši vēstures rekonstrukcijas klubi «Exercitus Rigensis», «Upmale», «Zalkši», «Mōōgavōitlusselts» un «Leitgiris». Plānoti zobencīņu paraugdemonstrējumi un spēka spēles.

Stāstu teltī paredzētas trīs lekcijas. Iesāks pazīstamais Gatis Kalniņš, kurš pārstāv interneta vietni «latvijas-pilskalni.lv» un kurš stāstīs par Eiropas dzelzs laikmeta pilskalnu kartēšanas projektu un citām aktivitātēm senvietu apsekošanā un popularizēšanā. Turpinājumā būs Laura Aksika no «Senzemes», kas iepazīstinās ar seno zemgaļu tērpiem un rotām vēlajā dzelzs laikmetā un demonstrēs arī tērpus. Par senrakstu ziņām par zemgaļiem viduslaikos stāstīs vēsturnieks Agris Dzenis.

Ilustratīvais materiāls – publicitātes, no vietnes http://www.zobensunlemess.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.