Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā un atpūtas kompleksā “Miķelis” notiks Putnu dienu pasākumi 

Nedēļas nogalē, 1.aprīlī un 2.aprīlī, Latvijas Ornitoloģijas biedrības virsvadībā norisināsies “Putnu dienas 2023”. Putnu dienu programmā aprīlim iecerēti vairāk nekā četrdesmit pasākumi dažādās Latvijas vietās, sākot ar putnu vērošanu un putnu būru darināšanu, beidzot ar tematiskām lekcijām un izstādēm, portālu informēja biedrības komunikācijas speciāliste Kitija Balcare.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mēs sagaidām gājputnu atgriešanos ar tematiskiem pasākumiem kā putnu vērošanas iesācējiem, tā aizrautīgiem entuziastiem daudzviet Latvijā. Putnu dienu pasākumi norisināsies gan pilsētās, gan ārpus tām, gan parkos, gan mežos, gan kājāmejot, gan velosipēda mugurā, gan klausoties, gan radot un rādot pašiem.

Lai arī ražīgākais pasākumu laiks “Putnu dienās” ir aprīļa pirmā nedēļas nogale, tomēr jau tagad programmā ir atrodami arī citi ar putnu tematiku saistīti pasākumi, kuri notiks vēlāk aprīlī. Tā ir lieliska iespēja putnu vērotājiem apmeklēt vairākus pasākumus, turklāt dažādās vietās, kopīgi ar domubiedriem pavadot laiku dabā,” teic pasākuma koordinatore Agnese Gaile.

Detalizēts Putnu dienu 2023 pasākumu kalendārs un informācija par pieteikšanos konkrētiem pasākumiem ir pieejama šeit: https://www.putnudienas.lv/lv/pasakumu-kalendars/, turpretī pasākumu norises vietu karte, kas aizvien tiek papildināta ar jaunām aktivitātēm, ir pieejama šeit: https://www.putnudienas.lv/lv/pasakumu-karte-2/. Daļai no pasākumiem ir obligāta iepriekšēja pieteikšanās ierobežotā vietu skaita dēļ, līdz ar to pasākumu vadītāji aicina laikus interesentus pieteikties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Putnu dienu pasākumi norisināsies arī Bauskas novadā. Svētdien, 2. aprīlī, Putnu dienu ietvaros Bauskas novada Gailīšu pagasta atpūtas kompleksā “Miķelis” no pulksten 11-14 būs pieejama putnu būrīšu gatavošanas darbnīca.

Šī gada “Vimbu svētkus” sestdien, 22. aprīlī, Bauskā papildinās arī Latvijas Ornitoloģijas biedrības aktivitātes – putnu vērošanas pastaiga un putnu būrīšu darbnīca. Pieteikšanās putnu vērošanas pastaigai kopā ar Ievu Segliņu: https://forms.gle/KpXafnMmhTH2feB18 . Pieteikšanās putnu būrīšu darbnīcai: https://forms.gle/YigXCf8xo8itQjYR9.

Latvijas Ornitoloģijas biedrība mudina ne vien vērot putnus, bet arī ziņot par saviem novērojumiem, tā sniedzot ieguldījumu sabiedriskajā zinātnē – palīdzot ievākt datus tālākiem ornitoloģiskiem pētījumiem. Visus putnu sugu novērojumus ikviens ir aicināts reģistrēt dabas novērojumu portālā vai mobilajā lietotnē Dabasdati.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vērtīgs papildinājums putnu vērotāju grāmatu plauktā būs ilustrācijām bagātā putnu vērošanas rokasgrāmata “Putnu noteicējs”, ko klajā laidis uzņēmums “Jāņa sēta” sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību. Savukārt jaunākajiem putnu vērotājiem brīvpieejā ir lejuplādējami materiāli “Mans pirmais putnu noteicējs” un “Mans pirmais ūdeņu putnu noteicējs”, ko sagatavojusi Latvijas Ornitoloģijas biedrība.

Foto: Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.