Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Neliela interese par bērnu vakcināciju Bauskā, sestdien neizpotē pat desmit devas

Aizvadītās nedēļas nogalē plaša interese par bērnu vakcināciju Bauskā netika novērota. Bauskas vakcinācijas kabinetā sestdien, 29. janvārī, pret «Covid-19» sapotēti deviņi bērni vecumā no pieciem līdz 11 gadiem, portālu informēja a/s «Veselības centru apvienības» pārstāve Linda Gūtmane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakcinācija notika pēc iepriekšēja pieraksta, bet sestdien divi bērni tika pieņemti arī pēc brīvās rindas principa. L. Gūtmane atzina, ka bija cerējuši sagaidīt vairāk bērnu – vismaz 20 vai 30, bet aktivitātes kritums jau kādu laiku novērojams visā valstī, un Bauska nav izņēmums. Vienā vakcīnas flakonā ir desmit devas, viena palikusi neizmantota.

«Diemžēl vairāk interesentu nebija. Šajā laikā daudzi bērni slimo, tas ir fakts, bet, no otras puses, pārcietīs kaiti un iegūs imunitāti. Nevaru precīzi paredzēt, bet nojaušu, ka aktivitāte kritīsies arī turpmāk. Tas attiecas arī uz pieaugušajiem. Svarīga ir pareiza komunikācija ar cilvēkiem. Vīruss kļūst vārgāks, daudzi izslimo vieglā formā, tāda «puņķu gripa» vien ir. Ja slimnīcas pildīsies un vīrusa paveids mainīsies, iespējams, interese par vakcināciju varētu kāpināties,» prognozē L. Gūtmane.

Bauskas novadā līdz 31. janvārim vakcināciju sācis 71 bērns vecumā no pieciem līdz 11 gadiem, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska akcentē, ka bērnu vakcinācija nav obligāta, tas ir pašu vecāku personīgs lēmums. Katrai ģimenei ir arī savi iemesli, argumenti, kāpēc tā izlemj par labu bērnu vakcinācijai. Ieteicama tā ir bērniem ar hroniskām saslimšanām, līdzīgi kā pieaugušajiem, jo ir augstāks risks nopietnāk saslimt ar «Covid-19».

D. Zavadska skaidro, ka «Pfizer/BioNtech» ražotā «Comirnaty» bērnu vakcīna pašlaik ir vienīgā, kas Eiropas Savienībā pieejama par 12 gadiem jaunāku bērnu imunizācijai. Tajā ir trīs reizes mazāka deva: pieaugušo un par 12 gadiem vecāku bērnu devā ir 30 mikrogrami «Covid-19» mRNS vakcīnas, bet bērnu – 10 mikrogrami. Vakcīnas devu nosaka nevis pēc cilvēka svara vai auguma, bet pēc vecuma un pēc tā, kāda attiecīgajā vecumā ir imūnsistēmas atbilde uz vakcīnu. Bērniem šī atbilde ir daudz aktīvāka un labāka, tādēļ viņiem pietiek ar mazāku devu. Bērnu vakcīna ir marķēta ar oranžu vāciņu, lai izvairītos no riska kļūdīties un bērnam ievadīt lielāku devu, nekā paredzēts.

Tikmēr Zviedrijas Sabiedrības veselības aģentūra pagājušajā nedēļā paziņojusi, ka nerekomendēs visu piecu līdz 11 gadus vecu bērnu vakcinēšanu pret «Covid-19», ziņo Latvijas Televīzija. Aģentūra uzsvērusi, ka bērni vīrusu lielākoties pārslimo viegli un ir svarīgi koncentrēties uz katra bērna individuālo veselības stāvokli, nevis plaši potēt bērnus kopējās sabiedrības veselības vārdā. Vienlaikus veselības eksperti iesaka vakcināciju tiem bērniem, kuri ir riska grupās.

«Vakcīnas ir drošas, ir ļoti labas vakcīnas, bet mēs tagad koncentrējamies uz katra bērna medicīniskajiem ieguvumiem, un mēs neredzam, ka ieguvumi būtu pietiekami lieli, lai mēs varētu ieteikt to visai grupai,» paziņoja Sabiedrības veselības aģentūras pārstāve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aģentūra neuzskata, ka vesela bērnu grupa būtu jāvakcinē sabiedrības dēļ.

«Mēs vēlamies redzēt skaidrus ieguvumus pašiem bērniem un katram bērnam, tāpēc mēs to pašreiz nerekomendējam, paziņoja aģentūras pārstāve. Tomēr, situācijai mainoties, šis lēmums var tikt pārskatīts, norādīja varas iestādes.

Pandēmijas sākumā Zviedrija neieviesa karantīnas režīmu, bet aizliedza apmeklētājus pansionātos, ierobežoja publisku pasākumu apmeklētāju skaitu un bāru un restorānu darba laiku.

Līdzīgi kā citur Eiropā, arī Zviedrijā strauji izplatās koronavīrusa omikrona paveids. Piemēram, pagājušās nedēļas vidū valstī tik reģistrēti vairāk nekā 50 000 jaunu «Covid-19» gadījumu.
 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Pirms pandēmijas visai bērnudārza grupiņai bija iesnas līdz zodam un neviens traci necēla. Kas par briesmīgām omikrona iesnām? Radu bērni visi izslimoja, tikai iesnas un neliels klepus, pat temperatūra nepaaugstinājās, pret ko bērni jāpotē?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.