Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Neskatoties uz kolektīvo iesniegumu par esošās Bauskas novada identitātes saglabāšanu, pašvaldība turpina konkursu par jaunu logotipu

Bauskas novada dome nav atcēlusi izsludināto konkursu par jauna Bauskas novada logotipa ideju, portālam apliecināja Bauskas novada domē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība februāra sākumā izziņoja Bauskas novada logotipa ideju konkursu, lai iegūtu jaunas un oriģinālas idejas Bauskas novada vizuālās identitātes izveidei.

Bauskas novada domē skaidroja, ka pēc Administratīvi teritoriālās reformas katra no Bauskas novadā tagad apvienotajām teritorijām, tas ir, agrākie Bauskas, Iecavas, Vecumnieku un Rundāles novadi izmanto iepriekš apstiprinātos logotipus, taču jaunajam Bauskas novadam nav izveidota vienota vizuālā identitāte. Tāpēc pašvaldība vēlas apkopot vizuāli un saturiski radošas, oriģinālas un mūsdienīgas grafiskā risinājuma idejas jaunā novada vizuālajai identitātei.

Saskaņā ar nolikumu konkursā drīkst piedalīties ikviena fiziska persona. Konkursantiem ir jāiesniedz idejas piedāvājumi, kas ietver grafisko risinājumu-logotipa skices un paskaidrojuma rakstu. Ideja izstrādājama brīvā tehnikā, valsts valodā uz A4 formāta lapas krāsu vai melnbaltā versijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa nolikumā minētie dokumenti jāiesniedz līdz 24.februārim kādā no Bauskas novada Valsts un pašvaldības vienotajiem klientu apkalpošanas centriem Bauskā, Gailīšos, Iecavā, Misā, Rundālē, Skaistkalnē, Svitenē, Vallē vai Vecumniekos vai ar drošu elektronisko parakstu jānosūta uz e-pasta adresi “konkurss@bauska.lv”.

Iesniegtos piedāvājumus konkursa pirmajā kārtā vērtēs speciāli izveidota komisija, bet par otrajai kārtai izvirzītajām idejām varēs balsot sabiedrība. Visvairāk punktu ieguvušās idejas autors saņems naudas balvu – 600 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Pašvaldība iecerējusi, ka par uzvarētāju atzītā ideja tiks izmantota Bauskas novada jaunā logotipa un saukļa izveidē. 2022.gada nogalē veikta tirgus izpēte, lai izvēlētos apvienotā novada vizuālās identitātes izstrādātāju. Šis darbs tiks uzticēts SIA “Ozols IR”. Uzņēmuma piedāvātā cena par pakalpojumu – 9 750,00 (bez PVN), kopā ar PVN summa ir 11 797,50 eiro. Minētā summa ir iekļauta pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas budžeta priekšlikumā 2023. gadam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Neilgi pēc izsludinātā konkursa portālā “Mana balss” tika sākta parakstu vākšana par esošās Bauskas novada  identitātes zīmes saglabāšanu. Pirmdien, 13. februārī, savāktie 359 paraksti tika iesniegti pašvaldībā.

Bauskas novada domes izsludinātā darba kārtība liecina, ka ceturtdien, 23. februārī, deputāti lems par kolektīvā iesnieguma izskatīšanas komisijas izveidošanu, kurai nāksies izskatīt jautājumu par esošās Bauskas novada identitātes saglabāšanu.

Vaicājot pašvaldībai, cik līdz šodienai, 22. februārim, ir saņemti iesniegumi logotipa konkursā, tika paskaidrots, ka konkurss nav noslēdzies un lai neietekmētu konkursa norises gaitu, iesniegto pieteikumu skaits netiks atklāts. Tāpat Bauskas novada domē atturējās nosaukt komisijas sastāvā esošās personas, kurām tiks uzticēta konkursa darbu izvērtēšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gadījumā, ja pašvaldība nolems palikt pie līdzšinējās Bauskas novada identitātes, konkursā iesniegtie darbi atbilstoši nolikumam tiks izvērtēti un uzvarētāji apbalvoti arī gadījumā, ja darbi pie jaunas vizuālās identitātes netiks turpināti.

Vairāk par Bauskas novada identitāti var lasīt iepriekšējā publikācijā ŠEIT.

Par šo tematu ziņoja arī TV3 raidījums “Bez Tabu”:

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (26)

 1. Ja viņi pieņems jaunās identitātes veidošanu (proti – naudas palaišanu vējā, pa tukšo) – nāksies vien sniegt iniciatīvu par domes atlaišanu. Ja jau pat iedzīvotājus nedzird.

  101
  1
 2. Visu cieņu deputātam Mārtiņam Mediņam, kurš pretojas naudas šķērdēšanai! Manā skatījumā – vienīgais sakarīgais no nacionāļiem

  66
  4
 3. Visa lielā noslēpumainības aura liek domāt, ka tas būs …….. cirkā skan bungas ….. pārsteigums! 🙂

  30
 4. Konkursu jau varētu noturēt, mazums, kāds tiešām unikālu bildīti sazīmēs. Taču 12 tūkstošus par pasaciņu maksāt ir tā kā par biezu!

  44
 5. Ārentes ambīcijām, izskatās nav robežu. nu kur var būt tāda!!! rundālieši vnk besī, sevišķi šss sievišķis!!

  49
  1
 6. rej, tautas kalpi (kaklakungi) iet tālāk. Ja kāds rosinās balsojumu par šīs domes atlaišanu, balsošu par.

  73
  2
 7. DOME RAUDAJA KA PILSETNIEKI KUTRI PAR DUS CELSANU, TE NOVADA TAUTA PRET A SIVENIEM PIE SILES TAUTAI UZSPLAUT,NAUDA TAK IR TIK TUVU.

  32
  1
 8. Nav nekādas vainas esošajam logo un identitātei,bet kur reāli būtu jāstrādā ir vecpilsētas koka ēku atjaunošana-tās daudzas ir kritiskas,pat ja pieder īpašniekiem,bet veido jau pilsētas tēlu un otrs dzīvokļu māju renovācija,lai nav padomju laiku atspulgs kā uz delnas un tur vajag nākt ar līdzmaksājumiem,jo tas arī ir pilsētas tēls!

  49
  1
 9. To lieki iztēreto naudu varētu atskaitīt no tiem iesaistitajiem Locekļiem komisijā, un uzsākt kadu procesu par tīšu līdzekļu izsaimniekošanu!
  Būtu labāk novada neizbraucamos grants ceļus savedusi kārtibā, kaut pa maziņam. Vaitad nav vairs citu ko darit?

  47
 10. Tiešām kaut uz ceļiem kādu kravu šķembu varētu uzbērt,bet kam par bezceļiem nav jābrauc tie jau to nesaprot.

  37
 11. Šīs domes vadība ir tik dumja un skumja. Tik ļoti, ka dēļ viņu stulbuma, viņu pat žēl paliek. 😀 😀 😀

  37
 12. Būtu labāk a7 salabojuši kur pēc “jaunā remonta” kanalizācijas vāki nosēdušies un lai nelauztu riteņus mašīnai jābrauc pāri pa nepārtrauktām līnijām… vispār ka kaut kā tads varēja notikt? Kapac nevaino firmu u tas inženierus kas pie tā vainīgi??

  31
 13. Logotipam 12 tūkstoši atrodas, bet lai novērstu projektētāja un pasūtītāja neizdarības Strēlnieka DFC skatuves renovācijā nauda neatrodas.

  24
 14. Es jau nobalsoju vietnē “mana balss.lv” pret šo iniciatīvu. Vai Jūs to izdarījāt ?

  23
  1
 15. Domē nav saimnieka. Vieni šķērdētāji! Bezjēdzīga nodokļu maksātāju naudas tērēšana. Okman, ej atpūties!

  28
 16. var jau būt, ka jūs tur domē savus padotos uzskatāt par tik dumjiem, lai nesaprastu, ka liela daļa logo “ieviesējai” firmai paredzētie tūkstoši visdrīzāk atgriezīsies pie firmeles nolīdzējiem. Priekš kam jāmaksā kādai tur firmelei, ja konkursu iespējams uzlabot, labākās skices iesniedzējam piesolot vismaz 500 eiro. Pēc tam, ko līdzīgu aptaujai un ar neskaitāmo domes speciālistu darbu šo jauno logo iedzīvināt. Priekš kam firmelei tos tūkstošus, varat paskaidrot? Vai firmas izstrādātais, uzlabotais liķiera logo bija tās izšķiestās naudas vērts?

  10
 17. Būtu labāk sakārtojuši grants ceļus
  Bauskas rajona.. Piemēram ceļu Vecumnieki –
  BAUSKA. Spēj tik remontēt auto

 18. Ko tur plānot,lieciet ukraiņu simboliku un karogu un viss,te jau vairs nav Bauska,bet ukraiņu pilsēta ..divas krāsas tikai ir zildzeltens,Ha,ha

  3
  10
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.