Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Netiek uz volejbola treniņiem Mežotnē; no skolēnu autobusa izsēdina, nokļūšanu atstājot uz vecāku pleciem

«Bauskas Dzīves» lasītāja nemierā ar pašvaldības veiktajiem pārvadājumiem. Proti, pašas dēls mācās Codes pamatskolā, bet volejbola treniņus apmeklē Mežotnē, kas notiek četras reizes nedēļā. Ilgstoši nerisināta problēma veidojas ar to, ka nevar tikt mikroautobusiņā, kas ved uz Mežotni. Tajā nepietiek vietas, un šoferis vispirms ņem tos, kas dzīvo Mežotnē, bet sportotāji bieži paliek laukā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kāpēc netiek sūtīts lielāks autobuss, kurā visiem pietiktu vietas? Kādēļ sporta skolai nav sava autobusa, un bieži vien nevar tikt arī uz sacensībām, kas tomēr ir ļoti svarīgas?» neizpratnē ir skolēna māte.

Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību daļā norādīja, ka minētais transportlīdzeklis ar 17 pasažieru vietām primāri nodrošina skolēnu pārvadājumus uz Mežotni, tas ir, nodrošina to, ka skolēni no Mežotnes tiek nogādāti uz mācību iestādēm un atpakaļ uz Mežotni. Konkrētā autobusa ietilpība pašlaik ir atbilstoša noteiktajām vajadzībām minētajā maršrutā, kas neiekļauj pārvadājumus uz treniņu nodarbībām.

Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skola skaidro, ka jaunieši, kuri trenējas volejbolā, ir mācību treniņu grupu izglītojamie interešu izglītībā, bet ne profesionālās ievirzes sporta izglītības mācību treniņu grupu izglītojamie. Interešu izglītība ir brīva izvēle – trenēties vai ne –, tādēļ par nokļūšanu uz treniņu norises vietu atbild izglītojamo vecāki.

Tad, kad autobusi netiek nodarbināti skolēnu pārvadājumos, tie nodrošina arī citu veidu pārvadājumus pēc nepieciešamības un iepriekš sastādīta grafika, tai skaitā arī nogādā bērnus un jauniešus uz sacensībām, skaidro sabiedrisko attiecību nodaļā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (17)

 1. Futbolisti braukà trìsreiz nedèĺà uz lauku skolàm trenèties.Źèl,ka neatrodas vieta Bauskà,kur aizvadìt treniñus.

  15
  3
 2. Tāpēc jau mums ļoti steidzami un prioritāri ir “ vajadzīgs”
  Diska golfa parks Ziedoņos…

  28
  1
 3. Mums nav laika ņemties ar jūsu skolniekiem. Mums jāapgūst SuperKUK, jāurbj avoti un jāspēlē golfs

  25
  1
 4. nu jūs domājat…. skolas autobusi ved skolēnus uz skolu un atpakaļ… paši domājiet par ārpusskolas nodarbībām… KATRA vecāka bērna ārpusskolas nodarbībās ir viņa ziņā… Kad tas beidzot visiem daleks…..

  27
  5
 5. Man vispār šķiet jautājums nevietā.Katrs vecāks ir atbildīgs par sava bērna interešu izglītību, kā arī par mājas darbu izpildi, skolas apmeklējumu, pārkāpumiem, uzvedību un visu pārējo, kas saistīts ar bērna audzināšanu.Tas ir JŪSU nevis pašvaldības pienākums!

  35
  6
 6. ja kāds bērns grib nodarboties ar sportu,tad arī okmaņiem un mačekiem ar romanoviem un rijkuriem vajadzētu priecāties un visiem spēkiem atbalstīt nevis atrunāties. savādi skan ka tā ir vecāku darīšana mēs vēlētāji paši vainīgi,ka Bauska kļuvusi par divu lauķu privātkantori ,bet ir jāatcerās ka tomēr tas ir uz laiku

  24
  7
 7. Pie kuras skolas tad tā interešu izglītība pieder? Šķiet,ka Mežotnē ir tikai PII.

  11
  1
 8. Labs jautājums un novērojums iepriekšējam komentētājam. Tiešām, kuras iestādes interešu izglītība tā ir? Lūdzu žurnālistu papildināt rakstu.

  16
  1
 9. Uz futbolu mans dēls ar sporta skolas-pašvaldības autobusu tiek vests uz Codi, Uzvaru,Īslïci, meita vieglatlētikā tiek aizgādāta uz Griķiem,mums par maz ieguldīti miljoni hallēs,bet trenēties nav kur. Pirms sacensībām ar to pašu pašvaldības autobusu veda ar uz Rīgu,jo tur labāk treniņa bāze iekštelpās. Te sanāk grašus nevar atlicināt,lai iedotu lielāku autobusu,lai puiši var aizbraukt uz volejbolu. Es domāju,ka titulu ģimenei draudzīga pašvaldība nu dien Bauskas novads saņēma nepelnīti.

  25
  1
 10. Skaidri pausta attieksme no pašvaldības un dažiem komentētājiem – interešu izglītību mēs neatbalstām, tieciet galā paši.

  10
  2
 11. Vispirms jānoskaidro vai tā tiešām ir interešu izglītība kā to nosauc Sporta skola.
  Sporta skolas mājas lapā arī volejbols ir norādīts pie piedāvātajiem sporta veidiem.Visticamāk arī bērns ir Sporta skolas audzēkņu sarakstos,tad kāpēc daļu sportistu var izvadāt uz treniņiem citās skolās ,bet daļu jāved vecākiem!
  Sporta skola-komentējiet!

  15
  1
 12. Bārbeles bērni mācās Skaistkalnes un Vecumnieku skolās, sporta treniņi notiek gan Vecumniekos, gan Vallē. Uz treniņiem neviens mūsu bērnus ar autobusu neved, vecāki paši organizē transportu un neviens neko nečīkst.

  13
  4
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.