Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Nīdēt noziedzību – apvienojot Bauskas un Jelgavas policistu spēkus un sadarbojoties ar sabiedrību

Likumpārkāpumu situācijas izvērtējums 2023. gadā Valsts policijas Dienvidzemgales iecirkņa teritorijā un Latvijā

«Bauskas Dzīve» šomēnes tikās ar Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes Dienvidzemgales iecirkņa priekšnieci Danu Landsbergu, lai iecirknī Bauskā pārrunātu, kāds pērnais gads policijas darbā bijis Dienvidzemgales iecirknī, kurā ietilpst Bauskas novads, Jelgavas
valstspilsēta un novads.

Tiesa gan, situācijas apkopojums tika sniegts tikai par visa iecirkņa teritoriju, neizdalot atsevišķi Bauskas un Jelgavas datus.

Dienvidzemgales iecirknis ar 143 531 iedzīvotāju ir vislielākais iecirknis Zemgales reģiona pārvaldē, skaidro D. Landsberga.

Pēc pērnā gada 31. decembra datiem, iecirknī bija 226 policistu amata vietas. Tie ir likumsargi, kas strādā reaģēšanas nodaļā, nodarbojas ar prevenciju vai izmeklēšanu. Diemžēl no minētajām amata vietām 50 ir vakantas. «Izsaukumi nav kavēti, esam spējuši apkalpot visus un reaģēt laikā, arī pa sliktajiem ceļiem visur esam nokļuvuši, savstarpēji sadarbojamies Jelgavā un Bauskā, strādājam vienoti, palīdzam, ja vajag kādā izsaukumā, ja kolēģi aizņemti citā notikumā,» situāciju apraksta priekšniece.

«Neredzamie» gājēji

gadā reaģēšanas nodaļas darbā Dienvidzemgales iecirknī bijuši 8434 dažādi notikumi, to skaitā noformēti 211 ceļu satiksmes negadījumi, kuros bojā gājuši 14 pieauguši cilvēki, diemžēl lielākā daļa Bauskas novadā.
«Joprojām gada un diennakts tumšajā laikā ir «tumšie» jeb «neredzamie» gājēji, kas patiesībā ir potenciālie bojāgājēji. Pašai nācies vadīt transportlīdzekli diennakts tumšajā laikā un konstatēt gājējus bez atstarojošajām gaismas vestēm. Esmu stājusies un veikusi preventīvas pārrunas, kā arī dalījusi gaismu atstarojošas vestes,» problēmu min D. Landsberga. Tāpat joprojām daudzi transportlīdzekļu vadītāji brauc, nepiesprādzējoties ar drošības jostu, kā arī bērnus vadā bez speciālajiem sēdeklīšiem vai nepiesprādzētus.

50 reidi skolās
Pērn Dienvidzemgales iecirknī 118 gadījumos fiksēta pret personu vērsta agresīva uzvedība. 318 reizes reaģēts uz ģimenes konfliktiem, bijis 71 lēmums par vardarbīgo personu nošķiršanu, stāsta D. Landsberga. Ir gadījumi, kad nošķirtas arī sievietes, kas bijušas vardarbīgas, un vīrieši bijuši cietušie.

Prevencijas grupa sadarbībā ar izmeklēšanas un reaģēšanas nodaļas darbiniekiem skolās gada laikā veikusi 50 reidus. «Gandrīz katru nedēļu bijām kādā skolā gan ar kinologu, gan bez, kontrolējām arī izklaides vietas,» precizē iecirkņa priekšniece. Viņa uzsver pozitīvu tendenci, ka skolas aizvien vairāk aicina policiju.

Te ir arī sabiedrības līdzatbildība – cik bieži aizrāda pīpējošiem bērniem, nepilngadīgiem jauniešiem? Pati policiste uz ielas ir konstatējusi nepilngadīgos smēķētājus un attiecīgi rīkojusies. No nepilngadīgo puses nav saskārusies ar necienīgu attieksmi, viņiem izsakot aizrādījumu. Līdzcilvēki varētu ziņot par pārkāpējiem, saukt policiju, galvenais, nepalikt vienaldzīgiem, jo tā ir visas sabiedrības atbildība.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. bet vēlētos kādu dzīvu uz pilsētas trotuāriem un citās vietās redzēt, ne tikai kabinetos sēdošus un reizēm kādā savādi izkrāsotā auto uz īsu mirkli redzamus

    6
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.