Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Nils Slakteris Beļģijas pilsētā Monsā izcīna zelta medaļu

Latvijas ātrumlaivu komanda “Riga Powerboat team” aizvadītajā nedēļas nogalē Beļģijas pilsētā Monsā uzvarēja sešu stundu izturības sacensībās, informēja komanda.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Latvijas karogs plīvo Beļģijas pilsētā Monsā! Šis bija grūts, ilgs un sarežģīts posms, sacensībās piedalījās pasaules meistarīgākie “Formula 4″ piloti un tomēr – mums tas izdevās! ” savā “Facebook” kontā vēsta “Riga Powerboat team” komandas pilots Nils Slakteris, kurš šajās sacīkstēs startēja kopā ar igauni Stefanu Arandu.

Komanda tieši šādā sastāvā sevi jau pierādīja 2022. gada izturības sacensībās Augustovā, Polijā, kā arī pagājušajā gadā Monsā. Abi piloti sacensībās vadīja “Lonnberg” ražoto “Formula 4” ātrumlaivu.

Video: “Riga Powerboat team”

No 9. līdz 12.maijam Beļģijas pilsētā Monsā norisinājās vērienīgs ātrumlaivu čempionāts – divi Pasaules čempionāta posmi “Formulā 4” un prestižais 12 stundu izturības brauciens jeb “endurance”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensību maratons sākās ar Pasaules čempionātu “Formulā 4”, kurā starp 25 pasaules labākajiem F4 pilotiem startēja “Riga Powerboat Team” pilots Nils Slakteris. No 26 pilotiem tikai 18 labākie, kuri uzstādīja ātrākos apļa laikus kvalifikācijā, tika pielaisti pie starta. N. Slakteris sacensības uzsāka no septītās pozīcijas, un šajā posmā viņš finišēja kā septītais.

Nākamā diena, kas bija arī jauns Pasaules čempionāta posms, iesākās ar kvalifikācijas braucieniem, lai jau atkal no 25 pilotiem izraudzītos 18 ātrākos, kuri varēs sevi pierādīt čempionāta trasē. Slakteris šajā kvalifikācijā braucienu uzsāka no septītās pozīcijas. Neilgi pēc starta trasē tika piedzīvota smaga avārija, saduroties Slovākijas pilota (nr.64) un Apvienoto Arābu Emirātu (nr.10) ātrumlaivām. Sacensības uz laiku tika apturētas.

Pēc sacīkšu atjaunošanas tika dots jauns starts un sacensību noslēgumā Slakteris bija devītais, kas kopvērtējumā pēc diviem Pasaules čempionāta posmiem Slakteri ierindoja 8.vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Pēc divu stundu braucienu notiek pilotu maiņa. Nils Slakteris ir godam cīnījies trasē 2 stundu garumā, kuru laikā gandrīz piedzīvoja sadursmi ar Polijas pilota vadīto ātrumlaivu, veica apdzīšanas un bīstamus manevrus. Video: “Riga Powerboat team”

Uzreiz pēc Pasaules čempionāta F4, notika prestižās endurances sacensības, kurās piedalījās 15 komandas. Katra komanda sastāvēja no vismaz diviem pilotiem, kuri ik pēc divām trasē pavadītām stundām veica pilotu nomaiņu un degvielas uzpildi. Pirmais Latvijas komandas ātrumlaivā sēdās igaunis Stefans Arands, kuram cīņa trasē bija ļoti spraiga un lielākais konkurents bija Zviedrijas komanda “Wiberg racing team”. Pēc divām trasē pavadītām stundām bija jāveic pilotu nomaiņa.

“Mūsu komanda šajās sacensībās izceļas ar visātrāko un precīzāko pilota nomaiņu un degvielas uzpildi, un arī šoreiz pēc rekordātras nomaiņas uzsāku cīņu trasē par pirmo pozīciju,” stāsta N. Slakteris. Pēc nobrauktiem 176 apļiem, viņam tas arī izdevās, un Latvijas komanda “Riga Powerboat Team” pārliecinoši brauca pirmajā pozīcijā.

N. Slakteris atklāja, ka aptuveni 30 minūtes pirms finiša karoga, pēkšņi “Formulai 4” nolūza detaļa un tika pieņemts lēmums veikt ārkārtas labošanas darbus, lai iespējami īsākā laikā varētu atgriezties sacensību trasē. Operatīvi veicot tehniskos darbus, komandai tas arī izdevās, tomēr nokavētais laiks sacensībās ļāva iegūt vien 10. vietu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nākamā diena, 12.maijs, iesākās ar jaunu endurances posmu un jaunu iespēju Latvijai cīnīties par godalgām. Sacensības uzsāka 14 komandas un pirmais “Formulā 4” kāpa Nils Slakteris, kuram starts izdevās labs, un viņš turpmākās divas stundas cīnījās starp pasaules elites pilotiem. 

Komanda veicot profesionālas pilotu nomaiņas un degvielas uzpildes uz ūdens, kā arī ūdens motosportistiem drosmīgi cīnoties ar konkurentiem, pēc nobrauktiem 218 apļiem un trasē pavadītām gandrīz piecām stundām,  “Riga Poweboat Team” ierindojās pirmajā vietā un arī sacensības noslēdza pirmajā vietā.

“Bija skaidrs, ka mums bija jāuzvar arī pirmajā sacensību dienā, tomēr šis ir tehnisks sporta veids un tehnika mēdz pievilt. Esam gandarīti, ka mums bija iespēja cīnīties un uzvarēt!” uzreiz pēc sacensībām pauda Nils Slakteris.

Nākamais sešu stundu izturības sacensību posms notiks Augustovā, Polijā no 21.līdz 23.jūnijam. Šobrīd kopvērtējumā pēc punktu skaita Latvijas komanda ierindojas pirmajā pozīcijā, tāpēc cīņa Augustovā būs izšķirošā, lai Latvija kļūtu par Pasaules čempioniem endurancē 2024.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.