Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

No pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda Bauskas novadam paredzēta 8,194 miljonu eiro dotācija un izlīdzināto ieņēmumu pieaugums par 13,4 procentiem

Visām pašvaldībām 2023. gadā tiek plānots izlīdzināto ieņēmumu pieaugums vidēji 15,2% apmērā, salīdzinot ar 2022. gadam plānoto. 2023. gadā pašvaldību finanšu izlīdzināšana ir aprēķināta pēc spēkā esošā pašvaldību finanšu izlīdzināšanas likuma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt deklarācijā par Artura Krišjāņa Kariņa vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību ir paredzēts sagatavot izmaiņas esošajā pašvaldību finanšu izlīdzināšanas sistēmā, portālu informēja Finanšu ministrijā.

Valdība apņēmusies veicināt pašvaldību atbildību un ieinteresētību savas teritorijas attīstībā, tai skaitā uzņēmējdarbības un nodarbinātības attīstības jomā. Paredzēts fiskāli atbildīgi nodrošināt stabilu reģionāli līdzsvarotu finanšu resursu pieejamību pašvaldībām, radot līdzvērtīgus priekšnosacījumus to funkciju īstenošanai un kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanai iedzīvotājiem. Tāpat iecerēts sagatavot izmaiņas pašvaldību finanšu izlīdzināšanas sistēmā.

Finanšu ministrija sagatavos priekšlikumus izmaiņām pašvaldību finanšu izlīdzināšanas sistēmā un sāks diskusijas ar ieinteresētajiem sadarbības partneriem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašreizējais pašvaldību finanšu izlīdzināšanas aprēķins ir apstiprināts ar finanšu ministra rīkojumu “Par valsts pagaidu budžetu 2023. gadam”.

Bauskas novadā 2022. gada 1. gada janvārī bija 43 734 iedzīvotāji. Šī gada iedzīvotāju ienākuma nodokļa prognoze ir 29 363 749 eiro, savukārt nekustamā īpašuma nodokļa prognoze – 3 537 464 eiro.

Bauskas novads saņems 8,194 miljonu eiro dotāciju un plānots izlīdzināto ieņēmumu pieaugums par 4, 865 miljoniem eiro jeb 13, 4% salīdzinājumā ar 2022.gadu. Izlīdzinātie ieņēmumi šogad sasniegs 41 095 064 eiro.

Foto:Poxaby.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. tad jau jaunajam novada logo pietiks ar atliektiem galiem, vien atkal neizvēlieties par novada logo kādu reģistrēto preču zīmi….

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.