Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

No trešdienas Bauskas muzejā būs skatāma Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā izstāde

No 7. jūnija līdz 16. jūlijam Bauskas muzejā būs apskatāma Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā 9. konkursa darbu izstāde, informē Ilga Balode, Bauskas muzeja mākslas nodaļas vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas muzeja speciāliste vēsta, ka izstādē skatāmi vairāk kā 35 mākslinieku darbi, un šoreiz Bauskā ir iespēja iepazīties ar visu astoņu šajā gadā nominēto autoru gleznām, kas pretendē uz Jāzepa Pīgožņa balvu: Dita Lūse ar darbu “Vasaras skaņas”, Ilze Smildziņa ar darbu “Laikā”, Inga Jurova ar darbu “Lielais klusums”, Agnese Kurzemniece ar darbu “Gaidītāji”, Anna Afanasjeva ar darbu “Pie jūras”, Elmārs Orniņš ar dabu “Divi koki saulrietā”, Gita Šmite ar darbu “Veides ozols” un Anita Markeviča ar darbu “Atspulgi”.

Izstādes atklāšanā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā, kur darbi bija aplūkojami līdz 4. maijam, tad sāka ceļojumu pa reģioniem. Publicitātes foto no preili.lv, autore: Inese Anina.

Galvenais darbu atlases kritērijs šogad, kā uzsvēra žūrijas komisijas locekle Sandra Krastiņa, bija cilvēks kā dabas un ainavas sastāvdaļa, īpaši kara kontekstā. Uz ainavu vairs nevar tikai skatīties un priecāties – mēs ainavā dzīvojam.

Žūrijas komisijas priekšsēdētājs Aleksejs Naumovs atzīmēja, ka uzrunā tie darbi, kuros ir priekšnojautas un cilvēks, sieviete kā daba un daba kā sieviete.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Būtībā ainava ir ļoti, ļoti arī meditatīva un nomierinoša. Arī tas ir nepieciešams, jo mēs tajā visā trakajā dzīves skrējienā to brīžiem aizmirstam. Aizmirstam sevi, aizmirstam ielūkoties dabā,” spriež māksliniece, žūrijas locekle Kristīne Kutepova.

Dalībnieku aktivitāte bija liela, 135 mākslinieki iesniedza 227 darbus, kurus vērtēja profesionāla žūrija.

Astoņi šī gada balvas nominanti cīnīsies par galveno balvu, kuras pasniegšanas ceremonija notiks 2023. gada 16. septembrī Preiļos. Preiļu novada pašvaldība ne vien pasniedz galveno balvu, bet visiem nominantiem dāvina iespēju piedalīties profesionālu mākslinieku plenērā Preiļos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.