Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Nodibinājumu «ViedDoma» uzņem Latvijas Jaunatnes padomē

Latvijas Jaunatnes padomes kongresā 6. novembrī balsoja par jaunu dalīborganizāciju uzņemšanu, un savu darbību prezentēja arī Bauskas novada nodibinājums «ViedDoma». 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viens no nodibinājuma darbības mērķiem ir sabiedrības izglītošana, attīstot demokrātisko vidi Latvijā. «ViedDomas» mērķis ir rosināt diskusijas, cienot vārda brīvību un viedokļu dažādību, kā arī radīt informatīvu un izglītojošu saturu.

Savus darbības virzienus nodibinājums attīsta, veidojot raidierakstus par dažādām svarīgām tēmām, stāstu sērijas, dokumentālās filmas, kā arī rīkojot diskusijas. Lielu uzsvaru nodibinājums «ViedDoma» liek uz medijpratību, lai uzlabotu sabiedrības prasmi kritiski vērtēt informāciju, lai neiekristu viltus ziņu lamatās.

Nodibinājums «ViedDoma» ir izveidojis medijpratības treneru tīklu, ar kuru plānots Bauskas pilsētas izglītības iestādēs rīkot nodarbības, lai pievērstu jauniešu uzmanību mūsdienās aktuālai problēmai – dezinformācijai – un sniegtu padomus, kā ar to cīnīties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc nodibinājuma «ViedDoma» prezentācijas Latvijas Jaunatnes padomes (LJP) kongresa kvorums vienprātīgi balsoja par baušķenieku uzņemšanu organizācijā, novēlot turpmāku draudzību un labu sadarbību.

LJP ir dibināta 1992. gadā un iekļauj 42 organizācijas no visas Latvijas. LJP oficiālajā mājaslapā skaidrots, ka organizācijas mērķis ir veidot jauniešiem ērtu un pilsoniski atbildīgu vidi. Organizācija par svarīgu mērķi norāda dalīborganizāciju interešu pārstāvību un aizstāvību, sabiedrības informēšanu par jaunatnes politiku un izpratnes veidošanu par lēmumu pieņemšanas procesiem. LJP attīsta darbu ar jaunatni, stiprinot dalīborganizāciju kapacitāti, kā arī cenšas paplašināt jauniešu pilsonisko līdzdalību, stiprinot demokrātisko vidi Latvijā.

Nodibinājuma «ViedDoma» priekšsēdētājs Kaspars Kalējs vērtē, ka dalība LJP paplašinās nodibinājuma un tā dalībnieku redzesloku, kā arī dos iespēju īstenot medijpratības politiku visas Latvijas mērogā.

«Piedalāmies LJP darbā, jo vēlējāmies dalīties savā pieredzē, apmācot jauniešus būt medijpratīgiem,» tā K. Kalējs, «svarīgi, ka tieši medijpratība ir kritiski svarīga ikvienam cilvēkam sabiedrībā, tāpēc ar dažādiem raidījumiem un stāstu sērijām mēģinām informācijas uztveres un izvēles prasmi uzlabot.»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.