Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Nokļūt no Rīgas uz Rundāles pili bez pārsēšanās Bauskā pagaidām varēs tikai vasaras sezonā

Pagājušā gada 1. maijā satiksmes autobusu četri reisi maršrutā Nr. 7480 Rīga–Bauska eksperimentālā kārtā tika pagarināti līdz pieturai “Rundāles pils”. Pēc pietiekami rentablās vasaras sezonas, tika nolemts pārbaudīt šo reisu pieprasījumu arī ziemas sezonā. Šonedēļ Sabiedriskā transporta padomes sēdē tika vērtēti apkopotie dati un izteikti priekšlikumi, portālu informēja VSIA Autotransporta direkcija pārstāve Sanita Heinsberga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atklāja, ka kopumā no 2022. gada 18. novembra līdz 2023. gada marta beigām (nepilnos piecos mēnešos) uz un no Rundāles pils pārvadāti aptuveni 900 pasažieri.

“Cilvēku skaits, kuri dodas līdz galapunktam, ir neliels. Uz Rundāles pili eksperimenta laikā vairāk pasažieri braukuši pērnā gada nogalē. Novembrī – 18% un decembrī – 9% no visiem maršruta nr. 7480 pasažieriem bija devušies līdz pilij, bet februārī un martā vien 6%. Savukārt pasažieru plūsma minētajā maršrutā no Rundāles pils ziemas mēnešos svārstījās no 4 līdz 6 procentiem, nedaudz palielinoties pavasara mēnešos,” komentē S. Heinsberga.

Vērtējot iegūto informāciju, Sabiedriskā transporta padome 26. aprīļa sēdē lēma iespēju nokļūt uz pili bez pārsēšanās Bauskā turpmāk saglabāt tikai vasaras sezonā – no 1. maija līdz 30. septembrim. Taču šis lēmums nenozīmē to, ka neatgriezeniski no dienas kārtības tiek izslēgts jautājums par autobusu kursēšanu līdz Rundāles pilij ziemas sezonā. S. Heinsberga norādīja, ka par šo jautājumu nolemts turpināt spriest kādā no nākamajām padomes sēdēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Autotransporta direkcija saņēma arī ierosinājumu minētā maršruta reisu, kas kursē līdz Rundāles pilij, pagarināt līdz pieturai “Pilsrundāles skola”. S. Heinsberga paskaidroja, ka šis ierosinājums noraidīts, pamatojot, ka ikmēneša izmaksas šādam tehniskam braucienam pārsniedz 100 eiro mēnesī, kas neatbilst sākotnējam uzstādījumam – nodrošināt pasažieru pārvadāšanu, vienlaikus nepamatoti nepalielinot jau pašlaik nepietiekamo valsts budžeta finansējuma apjomu.

“Ja reisi tiktu pagarināti līdz Pilsrundālei, tie vienlaicīgi dublētu reisus, kas kursē arī līdz Pilsrundāles skolai – jau šobrīd posmā Bauska–Rundāles pils reisi ar nelielu laika intervālu sakrīt ar vietējās nozīmes maršrutu reisiem. Šobrīd faktiski pastāv iespēja veikt autobusu apgriešanās manevru Rundāles pils autobusiem paredzētajā stāvlaukumā,” norāda S. Heinsberga.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.