Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Nolemj Kurmaņa ielu Skaistkalnē pārdēvēt par Mēmeles ielu; adreses maiņa skars 41 objektu

Bauskas novada domes deputāti 30. marta domes sēdē izskatīja jautājumu par Kurmaņa ielas Skaistkalnē pārdēvēšanu, pieņemot lēmumu to pārsaukt par Mēmeles ielu. Izmaksas, kas iedzīvotājiem radīsies ielas nosaukuma maiņas dēļ, segs Bauskas novada pašvaldība, portālam apliecināja Bauskas novada domē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pašvaldība, izvērtējot esošo Kurmaņa ielas nosaukumu Skaistkalnē, kā arī sabiedrības viedokli un saņemtos iedzīvotāju priekšlikumus par ielas nosaukuma maiņu, konstatēja, ka 1967.gadā šī iela tika nosaukta par Kurmaņa ielu par godu Šrolim Kurmanim.

Pašvaldībā skaidroja, ka Šrolis Kurmans bija Skaistkalnes skolas 17 gadus vecs 7. klases skolnieks, kad viņu 1941. gada jūnija beigās, uzreiz pēc nacistu ienākšanas, arestēja un kopā ar vēl septiņiem padomju okupācijas pirmā gada kolaborantiem nošāva. Sīkāku datu vai pētījumu par viņa līdzdalību padomju okupācijas varas stiprināšanā nav. Zināms, ka viņš uzreiz pēc padomju armijas ienākšanas Latvijā kļuvis par Skaistkalnes skolas komjaunatnes organizācijas vadītāju (komsorgu) un 1941. gada jūnija otrajā pusē īsi pirms nacistu iebrukuma vedis Skaistkalnes skolas bērnus uz pionieru nometni Saulkrastos. Šajā ceļā bērnus pārsteidzis kara sākums, un Kurmans saņēmis komjaunatnes Centrālkomitejas rīkojumu bērnus “evakuēt” jeb iesēdināt transportā uz Krieviju, bet pašam atgriezties Skaistkalnē, kur pēc dažām dienām viņu arestēja un pēcāk nošāva kā vienu no Baigā gada komunistu aktīvistiem.

Ēka Kurmaņa ielā 21 savulaik piederējusi Šrola Kurmaņa vecākiem. Ne visai turīgajiem bodniekiem bijis neliels gaļas veikaliņš. Foto: Zane Skara

Lai noskaidrotu Skaistkalnes ciema Kurmaņa ielas iedzīvotāju un uzņēmēju viedokli par Kurmaņa ielas nosaukuma maiņu, Vecumnieku apvienības pārvalde no šī gada 23. janvāra līdz 30. janvārim organizēja aptauju. Tajā noskaidrots, ka 18 respondentu piekrīt, ka Kurmaņa ielai jāmaina nosaukums, un piekrīt jaunajam ielas nosaukumam – Mēmeles iela, bet divi respondenti bija pret.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kurmaņa ielā atbilstoši valsts Adrešu reģistra datiem ir 38 adresācijas objekti, kas piesaistīti Kurmaņa ielai, bet pēc Bauskas novada pašvaldības lēmuma pieņemšanas pamatojoties uz MK 29.06.2021. noteikumiem Nr. 455  „Adresācijas noteikumi” 15.punktu – Pilsētu un ciemu teritoriju daļās, kur ir ielas, apbūvei paredzētajai zemes vienībai vai ēkai piešķir numuru ar piesaisti ielas nosaukumam, papildus trīs adresācijas objektiem māju nosaukumi tiks mainīti uz numuriem ar piesaisti jaunajai Mēmeles ielai. No tā izriet, ka adreses maiņa kopumā skars 41 adresācijas objektu.

Valsts valodas centrs savā atzinumā pašreizējo Skaistkalnes publiskās transporta infrastruktūras objekta “Kurmaņa iela” oficiālā vietvārda maiņu uz Mēmeles iela atzīst par atbilstošu vietvārdu informācijas noteikumu prasībām attiecībā uz oficiālo vietvārdu. Foto: Zane Skara

Bauskas novada pašvaldība finansēs ielu nosaukuma maiņas rezultātā nepieciešamās pirmreizējās ielu plāksnes.  Adreses šajā ielā esošajiem īpašumiem visās valsts informācijas sistēmās tiks nomainītas automātiski un bez maksas pēc Bauskas novada domes lēmuma reģistrēšanas Valsts adrešu reģistrā. (Valsts zemes dienests pašvaldības lēmumu par adresācijas objektu (ielu) reģistrē Valsts adrešu reģistra informācijas sistēmā piecu darbdienu laikā pēc attiecīgās informācijas saņemšanas.) Arī par personām, kuru dzīvesvieta deklarēta Kurmaņa ielā, šī informācija visās valsts vai pašvaldības sistēmās tiks nomainīta automātiski un bez maksas. Ielu plāksnes tiks nomainītas jau tuvākajā laikā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

 1. Nu tik sāksim visu pārsaukt, tam visam nebūs gala nekad! Vai tas Jūsu dzīvē ko mainīs? Neatbalstu visu šo.

  15
  10
 2. Vai tiešām ielas nosaukums ko mainīs? Vienai tantiņai nebija ko darīt un savajadzējās ielas nosaukuma maiņu, un tas arī viss. Būtu labāk ko lietderīgāku izcīnijusi pagastam,ne ielas nosaukuma maiņu. Ja šajā ielā tiktu atjaunotas ēkas, tad vēl varētu saprast ,kad gribās citu nosaukumu. Bet tur, graust pie grausta ar dažiem izņēmumiem 🤣

  13
  10
 3. Pēc jūsu rakstītā saprotu, ka uz jums tas nu nekādi neattiecas, par ko tad tā satraucaties ?

  8
  6
 4. Komunisma celsh tika pardevets par Bauskas dzivi—-vai no ta kas mainijas????? pilnigi nekas, joprojam cenzura parsit varda brivibu un tiek atspogulots tikai propagandai nepiecieshama versija

  12
  3
 5. Kauns ka barinsh izskaloto smadzenu dikte ko darit, Butu labak domajushi ka veikt eku remontu——pabeidzu Skaistkalnes videni 89 gada un visas redzemas ekas bija precizi tadas pashas

  9
  4
 6. Nu nopērc kādu no tām ēkām un atjauno. Nekādi ” labie onkuļi” privātmājas neremontēs, pašam vien, pašam vien, mīlulīt, tas ar savu īpašumu jādara.

  8
  5
 7. Kurmaņa ielas nosaukuma maiņu atbalstu, jo to bieži jauc ar šeit esošo Kurmenes ielu(vairāki piemēri,jo pati dzīvoju Kurmenes ielā), it īpaši kurjerpasts.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.