Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Norisinās publiskā balsošana par «Latvijas Jauniešu galvaspilsētu 2024»; uzvarētāju paziņos Bauskā festivālā «Kopums»

Starptautiskajā jaunatnes dienā un saistībā ar «Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2023» titulu Bauskas pilskalnā 12. augustā no pulksten 13 norisināsies brīvdabas koprades jauniešu festivāls «Kopums», kur plānots, ka vienkopus pulcēsies vairāk nekā 1000 jauniešu un jaunatnes jomā iesaistīto no Latvijas, ziņo Bauskas novada pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivālā gaidāma lielā skatuve, NVO radošais kvartāls ar dažādām teltīm, darbnīcām, nestandarta sporta spēles, kā arī sadarbības partneru teltis ar dažādām jauniešiem saistošām aktivitātēm. Festivāls „Kopums” ir par domu un gara brīvību, vēlamās nākotnes vīzijas radīšanu, jaunu draugu un iespēju iepazīšanu un jēgpilna laika pavadīšanu. Kā atklāj Līga Briģe, novada pašvaldības jaunatnes nodaļas vadītāja, šogad festivāla organizatori par tēmu izvēlējušies „Jaunieti, kāds ir Tavs stāsts?”, kas atspoguļo jauniešu pašapziņu, mentālo veselību, vērtības, ikdienu un līdzdalību, dažādu jauniešu problēmu akcentēšana un problēmu risināšana. «Bauskā, kur upes satiekas, tiekamies mēs, jaunieši, jaunatnes jomas pārstāvji, nevalstiskās organizācijas, speciālisti, mākslinieki. Mēs kopā, jo kopā varam radīt, veidot, pilnveidot; kopā varam izstāstīt jaunieša stāstu, lai tas tiktu sadzirdēts!» vēsta L. Briģe.

Festivāla noslēgumā visus apmeklētājus un organizatorus priecēs grupa „CITI ZĒNI”. Un, protams, festivālā tiks paziņota pašvaldība – titula «Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2024» ieguvēja.

Saistībā ar to līdz 27. jūlija plkst. 23.59 notiek Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīkotā konkursa pašvaldībām «Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2024» otrā kārta – publiskā balsošana. Tajā savā starpā sacenšas Cēsu, Līvānu un Siguldas novads, informē Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

IZM skaidro, ka šogad konkursā tika saņemti pieci pieteikumi: no Jelgavas pilsētas pašvaldības, Cēsu novada, Līvānu novada, Madonas novada un Siguldas novada pašvaldības. Pēc pirmās kārtas vērtējumiem trīs pretendenti – Cēsu novada pašvaldība, Līvānu novada pašvaldība un Siguldas novada pašvaldība tika izvirzītas konkursa otrai kārtai – desmit dienu publiskajai balsošanai, kas ilgs līdz 27. jūlija plkst. 23.59.

Balsošana par konkursa pretendentiem notiek mājaslapā www.jaunatneslietas.gov.lv sadaļā „Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2024”. Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti 12. augustā Bauskā, jauniešu festivāla “Kopums” laikā. 

IZM aicina iepazīties ar jauniešu veidotajām vizītkartēm un balsot par saviem favorītiem. Pašvaldību jauniešu veidotās vizītkartes:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Cēsu novada pašvaldība – https://youtu.be/1TTP6mi_Svw

Līvānu novada pašvaldība – https://youtu.be/QzfLVjT9Qx8

Siguldas novada pašvaldība – https://youtu.be/5eHAIDd_BaA

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visi trīs pretendenti ir pelnījuši titulu – tā, piemēram, Cēsu novada pašvaldība ir tradīcijām bagāta pašvaldība darbā ar jaunatni, bet Līvānu novada pašvaldībā pēdējos divos gados jaunatnes jomas uzlabošana kļuvusi par vienu no pašvaldības nozaru prioritātēm, savukārt Siguldas novada pašvaldība mērķtiecīgi strādājusi pie darba ar jaunatni sistēmas sakārtošanas novadā, ar pretendentiem iepazīstina IZM.

“Latvijas Jauniešu galvaspilsēta” mērķis ir popularizēt darbu ar jaunatni pašvaldību vidū un tā nozīmi sabiedrībā, stiprināt pašvaldību sadarbību jaunatnes jomā, labās prakses un pieredzes apmaiņu, turpināt iedibinātās tradīcijas darbā ar jaunatni, paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu, pašvaldību un organizāciju, kas organizē darbu ar jaunatni, prestižu un veicināt jauniešu līdzdalību un iesaistīšanos sabiedriskajos procesos.

Festivāls tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.-2025. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros un ar Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Avots: Bauskas novada pašvaldība

Titulattēlā – jauniešu festivālā 2022. gadā Svitenē, foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.