Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Noskaidroti līdzdalības budžeta projektu konkursa uzvarētāji: finansējumu saņems bērnu laukums Bauskā, trenažieri Iecavā, kā arī rotaļu laukumi Vecumniekos un Misā

Bauskas novada pašvaldība ir apkopojusi līdzdalības budžeta projektu konkursa iedzīvotāju balsojuma rezultātus un publiskojusi trīs projektus, kuri pretendēs uz pašvaldības finansējumu: “Bērnu rotaļu un atpūtas laukuma atjaunošana Bauskā, Bērzkalnu ielā 55”, “Brīvdabas spēka trenažieru laukuma izveide Iecavā, Skolas ielā 19”, kā arī “Bērnu rotaļu laukumu un velosipēdu remonta stendu izveide Vecumnieku Centra parkā un Misas daudzdzīvokļu māju pagalmos Vecumnieku pagastā”, portālu informēja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskā un Iecavā uzvarētāji bija teju zināmi jau balsojuma sākumā, un to pozīcijas nemainījās. Savukārt pagastu konkurencē Gailīšu pagasta projekts “Bērnu spēļu laukumu ierīkošana Gailīšu pagasta ciemos: Uzvarā, Mūsā un Pācē” un Vecumnieku pagasta projekts “Bērnu rotaļu laukumu un velosipēdu remonta stendu izveide Vecumnieku Centra parkā un Misas daudzdzīvokļu māju pagalmos Vecumnieku pagastā” cīnījās par līdera pozīciju, un gala rezultātā Vecumnieku pagasta projekts uzvarēja ar 83 balsu pārsvaru.

Bauskas novada domes deputāti 27. jūnija domes sēdē lems par finansējuma piešķiršanu un projektu realizāciju.

Atgādināsim, ka kopumā balsojumam tika nodotas 20 projektu idejas, un balsošana notika no 23. maija līdz 5. jūnijam. Balsot varēja Bauskas novadā deklarētās personas, kuras sasniegušas vismaz 16 gadu vecumu. Katram balsotājam bija jāizvēlas viens projekts Bauskai, viens projektam Iecavā un viens pagastos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balsošana notika gan Bauskas novada mobilajā lietotnē, gan klātienē Valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros un pagastu nodaļās, aizpildot elektronisko anketu ar darbinieka palīdzību.

Bērnu rotaļu un atpūtas laukuma atjaunošana Bauskā, Bērzkalnu ielā 55 saņēma visvairāk balsu: 1984 balsis mobilajā lietotnē un 271 klātienē, kopā iegūstot 2755 balsis. Par brīvdabas spēka trenažieru laukuma izveidi Iecavā, Skolas ielā 19 nobalsoja 1465 iedzīvotāji: 1280 mobilajā lietotnē, bet 185 klātienē.

Bērnu rotaļu laukumu un velosipēdu remonta stendu izveide Vecumnieku Centra parkā un Misas daudzdzīvokļu māju pagalmos Vecumnieku pagastā saņēma 1045 balsis mobilajā lietotnē un 226 balsis klātienē, kopā iegūstot 1271 balsi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domē akcentēja, ka līdzdalības budžeta projektu konkursa mērķis ir veicināt iedzīvotāju iesaisti pašvaldības darbā un dot iespēju izvēlēties, kurus projektus īstenot. Šogad balsojumā bija iespējams izvēlēties no dažādiem projektiem, sākot no sporta laukumu remontiem līdz bērnu rotaļu laukumu izveidei un uzlabošanai.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus turpināt aktīvi iesaistīties līdzdalības budžeta projektos, lai kopīgi veidotu labāku un ērtāku dzīves vidi Bauskas novadā.

Balsojuma rezultāti: 

Projekta nosaukumsMobilās lietotnes balsojuma rezultāts – balsu skaitsKlātienes balsojuma rezultāts – balsu skaitsKopā
Bērnu rotaļu un atpūtas laukuma atjaunošana Bauskā, Bērzkalnu ielā 5519842712755
Stāvlaukuma seguma maiņa pie Bauskas Mūzikas un mākslas skolas Bauskā, Upmalas ielā 58671541021
Daudzdzīvokļu māju iekšpagalma teritorijas labiekārtošana Iecavā, Ozolu ielā52081601
Brīvdabas spēka trenažieru laukuma izveide Iecavā, Skolas ielā 1912801851465
Sporta skolas „Dartija” āra sporta laukuma seguma remonts Iecavā, Grāfa laukumā 710511591210
3×3 basketbola laukuma izveide Ceraukstes pagastā, Mūsas ciema Centra ielā15416170
Kapu zvana ierīkošana Ķīķerkalna Jaunajā kapsētā Ceraukstes pagastā14216
Bērnu spēļu laukumu ierīkošana Gailīšu pagasta ciemos: Uzvarā, Mūsā un Pācē1098901188
Daudzfunkcionāla sporta laukuma izveide Īslīces pagastā, Rītausmu parkā105 1106
Īslīces pamatskolas parka teritorijas labiekārtošana Īslīces pagasta Bērzos, Skolas ielā 1641142
Teritorijas labiekārtošana pie Daudzfunkcionālā centra „Strēlnieki” Mežotnes pagasta Strēlniekos, Parka ielā 1381048
Atpūtas laukuma izveide Mežotnes pagasta Garozā, Skolas ielā 9373370
Jaunu konstrukciju ierīkošana aktivitāšu laukumos Stelpes pagastā, Stelpes ielā 430737
Gājēju ietves izbūve Valles pagastā, Valles dīķa peldvieta633497
Vecsaules pamatskolas teritorijas labiekārtošana Vecsaules pagastā34236
Jaunsaules bibliotēkas ieejas remonts Vecsaules pagastā24226
Ozolaines sporta un atpūtas laukuma labiekārtošana Vecsaules pagastā64468
Daudzfunkcionālā laukuma virskārtas maiņa Vecumnieku vidusskolas stadionā Vecumnieku pagasta Vecumniekos, Rīgas ielā 2432032
Spēka trenažieru ierīkošana Vecumnieku pagastā, Vecā ezera pludmalē72072
Bērnu rotaļu laukumu un velosipēdu remonta stendu izveide Vecumnieku Centra parkā un Misas daudzdzīvokļu māju pagalmos Vecumnieku pagastā1045    2261271

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (22)

 1. Tik negodīga balsošana iespējama tikai Bauskas novadā! Kāpēc man, lauku teritorijā dzīvojošam, pirms varu balsot par sava pagasta projektu obligāti jānobalso par Iecavu un Bausku? Es zinu, jo citādāk slinkie pilsētnieki, neko nesabalsotu un lauku projekti vinnētu. Bet novada “galvas” to negrib pieļaut!

  49
  3
 2. Laukos neko nevajag un laukus ar visām skolām un iedzīvotājiem pārcelt uz Bausku. Bet laukus uzart un iesēt graudus, jo nekā cita apkārt Bauskai nav 🙂

  23
  2
 3. Priekš kam pie internātskolas vēl vienus trenažierus.
  Tur jau ir.
  Tādi neapmeklēti spēka trenažieru laukumi Iecavā ir vēl trīs.
  ŠĪ skola dzen no saviem laukumiem svešos prom. Būtu labāk Progresā basketbola laukumu attīstījuši

  23
 4. Gribētos dzirdēt balsošanas izgudrotāja vārdu un argumentus par balsošanas veidu! Tad pēc šādas loģikas man vēlēšanās sava balss no sākuma obligāti jāatdod par trim lielākajām partijām un tikai tad es varu balsot par sev tīkamo partiju!

  23
  2
 5. par traku ir pārņemti ar tiem bērnu laukumiem, jau sāk piegriezties. Kas tos pēc tam uztur un remontē?

  15
  5
 6. “Kaut kā par traku”- kur Bauskas novadā ir normāls bērnu laukums? Vītolu ielas iekšpagalmā uztaisīja itkā normālu, bet atstājot segumā smiltis nevis moderno gumijas segumu tas nav izmantojams slapjā laikā.

 7. Ar šo balsojumu trīs reizes, noteikti aktīvisti būs vīlušies. Novads aplauž spārnus censties un darīt…

  8
  1
 8. Ārpus pilsētas projektus laikam pat nav vērts iesniegt… ļoti žēl, ka izaugsme nepieciešana tikai pilsētā un lielajos pagastu centros.

  19
 9. ja savulaik vēlētāju piesaistīšanai bija tā saucamās “deputātu kvotas”, kur katram Saeimā ievēlētam deputātam piešķīra zināmu summu, ko tas varēja “ziedot” novadam no kura tika ievēlēts Saeimā, tad tagad kas līdzīgs, bet, vai bērnu laukumu un trenažieru ieguvēji būs tie naskākie vēlētāji par patreiz novadā pie varas esošajiem? Mēģināts taču neesot zaudēts, it sevišķi ja nauda nav jūsu, vai ne valdošie?

  6
  1
 10. Kāpēc uz visiem lielā novada pagastiem ir viens projekts, bet Bauskā un Iecavā ir garantēts pa projektam? Kur godīga konurence? Es ceru, ka skaitot balsis vismaz darbinieki paskatījās balsotāju dzīvesvietas… Pat aunam skaidrs, ka 90% no balsīm sastāda lauku iedzīvotāji, kuriem tiešām tie projekti bija nepieciešami. Pilsētniekiem vienalga, jo viņi zina, ka kāds tāpat par viņiem parūpēsies, un tā arī notika – pagastu iedzīvotāji parūpējās par pilsētniekiem, jo lai nobalsotu par savu pagastu jābalso arī par pilsētām. 🙂 Nožēlojama balsošanas kārtība, nav ievērota ne proporcionalitāte ne kaut kādi godīguma samēri. Pareizi, ka Īslīce vai Brunava varēja pat neiesniegt projektus, jo nekad nesavāktu balsis, jo vienkārši iedzīvotāju nav tik daudz, lai pārspētu Vecumniekus. Gailīši malači, centās, bet atkal atduramies pret godīgumu. Pirms sludināt “līdzdalības” pasākumus, izdomājat godīgus noteikumus. Zemiska ņirgāšanās.

  25
 11. Varbūt domnieki nedaudz paanalizēs un izdarīs secinājumus par iesniegtajiem projektiem? Ir jāsaprot, ka visas iesniegtās idejas ir ļoti akūtas un sasāpējušas jau daudzu gadu garumā. Tas ir pēdējais “Salmiņš”, pie kura ķerās projektu iesniedzēji, ar cerību, ka varbūt, varbūt tiks atbalstīti, vai vismaz iekļauti nākošā gada budžeta prioritātēs vai arī drīkstētu cerēt uz novada rezerves fonda līdzekļiem jau šogad….Tika tērēti lieli resursi, veidoti projekti un gatavotas tāmes,vizualizācijas un nekā….Prieks par tiem, kuru ieejas tiks realizētas, bet žēl par ne_atbalstu citiem.

  13
 12. Neviena bērnu laukuma Vallē starp mājām! Tik daudz bērnu! Pie dīķa laukums tukšs, jo tur neviens nedzīvo un vienus bērnus laist bīstami, ūdens malā. Kam tā ietve atkal jābūvē? Tur ir jau ietve!
  Un kurš te balsos? Pensionāri? Kā var salīdzināt balsotāju skaitu Iecavā, Vecumniekos, vai Vallē?

  8
  1
 13. Par visu šo pašvaldībām būtu jāparūpējas bez nekādiem līdzdalības budžetiem. Tagad tā tikai tāda izrādīšanās un demokrātiskuma ilūzijas radīšana. Un ierēdņiem ir vēl viena stulbība, ar ko nodarboties.

  20
 14. Pilnīgi pareizi! Pašvaldībai visi šie izlozētie darbi ir jāveic kā regulārs un plānveidīgs ikdienas darbs. Kurā darbā jūs varat atļauties bišķi kaut ko darīt un pārējo lielumu nedarīt? Komunikācijai ar iedzīvotājiem ir jābūt , bet izlozes konkrētajā izpildījumā ir tikai mazs ielāps uz lielā cauruma. Kur ir iedzīvotāju referendumi? Kur ir iedzīvotāju iesaiste budžeta dalīšanā? Atkal uzspiedīsiet identitātes un šķīvju mētāšanu?

  13
 15. Hmm, tik tiešām. Kāda jēga ir ciemiem un miestiņiem iesniegt vispār projektus, ja katram ir skaidrs, ka pilsētā dzīvo vairāk cilvēki kā vietās ,kur cilvēki dzīvo mazāk? Loģika bija likt visu kopējā lotē? Loģiskāk būtu bijis pislētām novirzīt nezinu cik, nu teiksim 70% budžeta un tad 30% izsludināt nepilsētu teritorijām. Esošaja kārtībā bez kaut kādas crazy mākslīgas kampaņas nepilsētas nekādus objektus nedabūs. Dažreiz rodas pārdomas – kāda loģika tomēr ir pašvaldības cilvēku prātos, kuri šādas lietas izlaiž cauri visiem balsojumiem un noved pie cilvēkiem. Nu nav tomēr gudri.

  11
 16. Vajag vēlētus pagastvečus un viņiem veto tiesības naudas dalīšanā. Nedrīkst visa novada dzīvi lemt daži Bauskas vai Jelgavas kundziņi.

 17. Kāda jēga maksāt nodokļus, ja tos izlieto izsķērdīgi, neracionāli un priekš uzpūstiem un risināmos jautājumos ne pārāk kompetentiem štatiem ( bez profesionālās izglītības)? Sāksim kaut vai ar pašvaldības policiju, būvniecības izmaksām, nekvalitatīviem projektiem un objektu izvēli, ārpakalpojumiem lietās, kas ir pašvaldibas ierēdņu amata pienākums.

 18. Vallē nav bērnu???!!!! Pilns pagalms ar bērniem! Un tas ir tikai ar tiem, kuri jau vieni ārā dzīvojas. Ja būtu normāls laukums pagalmā, arī mazāko bērnu vecāki pievienotos un mazos laistu laukumiņā. Vecumniekos lielāka gluhota kā Vallē!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.