Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Noslēgsies Kaucmindes muižas izsole

Šodien noslēgsies SIA “Cvir” piederošās Kaucmindes muižas, izsole, liecina zvērinātās tiesu izpildītājas Zanes Trasūnes paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nekustamais īpašums sastāv no zemesgabala ar kopējo platību 45 900 kvadrātmetri un Kaucmindes pils ar kopējo platību 2905,9 kvadrātmetri. Noslēgts nekustamā īpašuma nomas līgums.

Piedzinēji ir Valsts ieņēmumu dienests (VID) un Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde.

Nekustamā īpašuma novērtējums un izsoles sākumcena ir 25 000 eiro, izsoles solis – 500 eiro. Cena ir apliekama ar pievienotās vērtības nodokli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izsole sākās 23.augustā plkst.13 un noslēgsies 22.septembrī plkst.13.

Portāls “Lsm.lv” pērn vēstīja, ka Kaucmindes muižas saimnieki mainījušies vairākkārt. Sākumā tā bija pašvaldības uzņēmuma SIA “Kaucmindes pils” īpašums, tad tā tika pārdota. Gandrīz 15 gadus muiža atradās SIA “Intelco” rokās. Firmu vadīja kādreizējā iekšlietu ministra Māra Gulbja tēvs, kurš 2011.gadā 45% īpašuma pārdeva uzņēmējam Ervīnam Isajevam. 2016.gadā Gulbja uzņēmums SIA “Dejo ar zvaigzni” no tēva mantoto pili pārdeva juridisko pakalpojumu sniedzējam “Cvir”, kas neilgi pirms tam bija pārpircis arī Isajeva daļas.

Zemesgrāmatas informācija liecina, ka “Cvir” īpašuma 45% daļu no Isajeva iegādājās par 112 500 eiro, bet “Dejo ar zvaigzni” daļas par 83 750 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā vēsta aģentūras LETA arhīvs, Gulbis 2015.gadā bija iecerējis veikt pils sakopšanu ar plānu to atjaunot. “Lsm.lv” ipriekš rakstīja, ka arī “Cvir” bijuši plāni pili sakārtot – “Cvir” īpašnieces Rūtas Ligeres dzīvesbiedrs Roberts Ligers bijis apņēmības pilns sakārtot Kaucmindes pili un 2017.gada pavasarī žurnālistiem solīja, ka drīzumā tiks atjaunota nama fasāde un jumts, bet pēc dažiem gadiem pilī tiks izveidots rehabilitācijas centrs.

Kā liecina Bauskas novada būvvaldes sniegtā informācija, īpašnieka interese par muižu sākusi mazināties 2018.gadā, rakstīja “Lsm.lv”. Kaut arī bija izsniegta būvatļauja, saskaņots projekts un visas ieceres bija atbalstījusi Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde, vērā ņemami darbi nenotika. Tomēr kaut kas labots tika, jo pēc gada Kaucmindes muižā notika nelaimes gadījums, kurā bojā gāja strādnieks. Kopš tā laika objektā noteikts būvniecības liegums un sākts kriminālprocess. Vēl pie dīkstāves iemesliem muižas īpašnieki minējuši Covid-19 radītās jukas un būvmateriālu sadārdzinājumu.

Privātīpašums Kaucmindes pils sastāv no pils ēkas 2887 kvadrātmetru kopplatībā un tam pieguļoša gleznaina parka 4,59 hektāru platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kaucmindes pili ieskauj divi dārzi – viens regulārais dārzs, kuru veidojis dārznieks K.Savickis ap 1780.gadu, bet otrs ir ainavu parks, kas veidots 19.gadsimtā un aptver Kauces upītes gravu. Zemes gabala ziemeļu robežu veido neliela upīte, rietumu robežu – divi sakopti un iztīrīti mākslīgie dīķīši.

Kaucmindes pils atrodas Latvijas “arhitektonisko pērļu trijstūrī”. Līdz baroka stila Latvijas arhitektūras un mākslas šedevram Rundāles pilij ir tikai astoņi kilometri, līdz viduslaiku restaurētajai Bauskas pilij – trīs kilometri, bet līdz Mežotnes pilij – 10 kilometri.

Muiža kopā ar stalli un klēti būvēta ap 1780.gadu agrīnā klasicisma stilā, domājams, pēc arhitekta Severīna Jensena projekta. No 1909.gada līdz 1912.gadam veikta lielākā muižas pārbūve, ko vadīja arhitekts Leo Reinīrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kaucmindes pilij jeb Kaucmindes muižas muižnieka dzīvojamajai ēkai piešķirts valsts nozīmes arhitektūras kultūras pieminekļa statuss ar Kultūras ministrijas 1998.gada 29.oktobra rīkojumu.

“Cvir” reģistrēta 2011.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 2800 eiro. Uzņēmuma īpašniece ir Rūta Ligere. “Firmas.lv” informācija liecina, ka uzņēmums nav publiskojis 2021. un 2020.gada pārskatus, bet 2019.gadā tas strādājis ar 62 860 eiro apgrozījumu un cietis 8087 eiro zaudējumus.

Saskaņā ar “Firmas.lv” informāciju “Cvir” reģistrētais VID administrēto nodokļu parāds 13.septembrī bija 23 480,59 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

  1. Pēc izsoles mēneša laikā jāsamaksā nosolītā cena. Kad samaksā, tad arī jaunais īpašnieks zināms.

  2. agrak Saulaine bija pretiga sporta učene Šekava, atļāvās bļaut un pazemot. tadas debilas no visam skolam jaizmet.

    1
    8
  3. interesanti ko tas jaunais īpašnieks taisās ar to pili darīt, atjaunot tur kaut ko nereāli, viss tur sabrucis, kolonnas, nesošās konstrukcijas, vieglāk nolīdzināt, un no jauna uzcelt, neticu ka tur kāds kaut ko sāks remontēt, kārtējā naudas atmazgāšana, lai varētu piesaistīt eiropas naudu, ko iebāzt savā kabatā…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.