Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Notāru dienās meklē padomu par nekustamo īpašumu

Zvērināta notāre Aija Biezā. Foto – Ivars Bogdanovs

Pagājušajā nedēļā Notāru dienās Bauskā iedzīvotājus klātienē bez maksas konsultēja zvērinātas notāres Aija Biezā un Zenta Reliņa. Ikvienam bija iespēja saņemt atbildes uz jautājumiem par nekustamo īpašumu, informē Latvijas Zvērinātu notāru padome (LZNP).

Zvērināta notāre Aija Biezā «Bauskas Dzīvei» stāsta, ka katru dienu 8. un 9. martā bijis ap desmit apmeklētāju. «Cilvēki nāca ar tradicionāliem jautājumiem par mantošanu un rīcību ar savu īpašumu, kādas ir tiesības. Daudz bija runas par testamentiem,» teic notāre.

Sieviešu bijis mazliet vairāk, nākuši arī vīrieši, cilvēki bijuši vidējos un pirmspensijas gados. Notāru dienās iedzīvotāji saņem pirmo konsultāciju, daļa pēc tam atgriežas pabeigt lietas.

Arī pie zvērinātas notāres Zentas Reliņas abās dienās atnākuši ap 20 cilvēku. «Jautājumi bija par nekustamo īpašumu darījumiem, mantošanu, testamentu – gan publisku, pie notāra rakstītu, gan privātu,» stāsta Z. Reliņa.

Pasliktinoties ekonomiskajai situācijai, aizvadītā gada laikā palielinājies iedzīvotāju skaits, kuri meklējuši palīdzību pie zvērinātiem notāriem darījumos ar nekustamo īpašumu. Augusi arī krāpnieku aktivitāte. Mudinot iedzīvotājus pirms juridisku lēmumu pieņemšanas konsultēties ar speciālistiem, LZNP ikgadējās Notāru dienās turpināta pērn sāktā tēma par riskiem darījumos ar nekustamo īpašumu. ◆

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.