Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Novada kultūras nodaļas vadītājas amatā iecelta Elīna Māla

Bauskas novada pašvaldības izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta kultūras nodaļas vadītājas amatu ieņēmusi Elīna Māla, kura iepriekš strādāja Bauskas kultūras centrā par direktora vietnieci.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Bauskas kultūras centrā (BKC) strādāju jau kopš 2014. gada, un pēdējo sešu gadu laikā, esot direktora vietniece, papildus savam tiešajam darbam BKC jau sanāca pildīt kultūras nodaļas kompetences pienākumus bijušā Bauskas novada mērogā, jo Bauskas novadā kultūras nodaļas nebija», stāsta Elīna Māla, «biju 2018. gada Dziesmu un deju svētku koordinatore, organizēju amatiermākslas kolektīvu skates, apkopoju un analizēju novada amatiermākslas kolektīvu ikgadējās atskaites un vadīju novada amatiermākslas kolektīvu vērtēšanas komisiju. Līdz ar to kultūras nodaļas vadītājas amats šķita piemērots un atbilstošs man – orientējos pārraugāmajā laukā un pienākumos,» portālam atklāj E. Māla.

Viņa skaidro, ka darbus kultūras nodaļā pārņēma no iepriekšējās nodaļas vadītājas Antras Ozoliņas. «Ir iestrādnes un pasākumu projekti, kas jāturpina. Pašlaik notiek gatavošanās 2023. gada Dziesmu un deju svētkiem,» par darbiem stāsta E. Māla, «tomēr svarīgākais uzdevums ir izveidot vienotu darbības modeli Bauskas novada pašvaldības amatiermākslas kolektīviem Bauskā, Iecavā, Rundālē un Vecumniekos. Iepriekšējā Bauskas novada robežās ko līdzīgu izdarījām 2018. gadā, kad izstrādājām vienotu pieeju dažādu žanru amatierkopām, tās savā starpā sagrupējot un nosakot gan prasības, gan pašvaldības finansējuma un atbalsta apmēru atkarībā no kolektīva darbības veida.»

Jaunā nodaļas vadītāja E. Māla informē, ka Bauskas novadā šoruden amatiermākslas sezonu ir uzsākušas 107 pašvaldības finansētas amatierkopas, kuru skaitā ir gan Dziesmu un deju svētku kustības kolektīvi, gan bērnu, senioru un pieaugušo brīvā laika interešu grupas.

«Ir fiksēta situācija uz šo brīdi, un līdz janvārim visi amatiermākslas kolektīvi jāsagrupē savstarpēji līdzīgo kategorijās – ar mērķi mazināt nevienlīdzību kolektīvos strādājošo speciālistu darba samaksā,» tā E. Māla, «par redzējumu – man gribētos, lai mums, kultūras laukā strādājošajiem, kopā izdodas šo novadu veidot kā patīkamu un interesantu dzīves vietu mums pašiem un pievilcīgu galamērķi mūsu viesiem.» E. Māla informē, ka budžeta samazinājums kultūras jomai pašlaik netiek plānots.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Tur tajā novada mājā kabinetu visiem pietiks? Amats amata galā! Bauskas novada Dome – lielākais darba devējs novadā!

    34
    3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.