Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO un VIDEO: Novada lauksaimnieki gatavi doties arī uz Rīgu

Vairāk nekā 50 zemnieku saimniecības un uzņēmumi ar teju 100 tehnikas vienībām pirmdien pamanāmi, bet miermīlīgi pauda savas prasības protesta akcijā.

Ar saukļiem «Dienai bez zemnieka nav rītdienas», «Pret birokrātiju lauksaimniecībā»,««Nē» «asiņainajiem» graudiem!», «Krauze, beidz bendēt lauksaimniekus!», «Atpakaļ 5% PVN augļiem, ogām dārzeņiem» iespaidīga lauksaimniecības tehnikas kolonna pirmdien, 5. februārī, devās Zemnieku saeimas rīkotajā protesta braucienā cauri Bauskai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Akcijas organizatori lēš, ka uz protestu bija sabraukuši vairāk nekā 50 zemnieku saimniecību un uzņēmumu pārstāvji no visa novada, kas esot ļoti liels atbalsts. Pieteikti bija vairāk nekā 80 transportlīdzekļu, taču protesta norises rītā to pulks bija vēl kuplāks.

Z/s “Eriņi” pārvaldniece Liene Grantiņa. Foto: Ivars Bogdanovs


Akcijas norises organizatore Bauskā, z/s «Eriņi» pārvaldniece Liene Grantiņa, uzrunājot sapulcējušos, atzina, ka šajā dienā tiek rakstīta lauksaimniecības vēsture: «Šodien esam aizmirsuši savstarpējas nesaskaņas. Neesam ne mazie, ne lielie, ne lopkopji, ne bitenieki – mēs esam visi kopā lauksaimnieki.»
Bauska pirmdien bija viena no 16 Latvijas pilsētām, kur lauksaimnieki, izvirzot konkrētas prasības valdībai un atbildīgajai ministrijai, rīkoja protesta braucienu. Tāds norisinājās arī Liepājā, Saldū, Talsos, Tukumā, Kuldīgā, Jelgavā, Dobelē un citās pilsētās.

Pirms brauciena lauksaimniekus uzrunāja arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. Viņš uzsvēra, ka Bauskai kā lauksaimniecības novadam lauksaimnieki ir viens no galvenajiem ekonomikas stūrakmeņiem: «No tā, kā dzīvo, strādā un var pastāvēt lauksaimnieki, ir atkarīgs ļoti daudz – iedzīvotāju ekonomiskais stāvoklis, attīstības iespējas.» Apjomīgā akcija liecinot, ka situācija tiešām ir nopietna. Domes priekšsēdētājs piekrita lauksaimniekiem, ka birokrātiskās prasības esot nesamērīgas un tas valdībai būtu jārisina kā primārais. A. Okmanis minēja piemēru, ka arī tad, lai vietējie ražotāji varētu skolām piedāvāt savus produktus, viņiem jāsaskaras ar lielu birokrātiju. Tāpat viņš pastāstīja, ka pagājušā nedēļā sarunā Ministru prezidente Evika Siliņa paudusi bažas, ka lauksaimnieku prasību termiņi ir ļoti īsi – praktiski tikai nedēļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Lauksaimnieki stingri iestājas pret Krievijas «asiņaino» graudu importu un tranzītu. Foto: Ivars Bogdanovs


Viena no protesta akcijas galvenajām prasībām, ko atspoguļoja arī plakāti uz traktortehnikas, ir tūlītējs Krievijas un Baltkrievijas pārtikas produktu importa un arī tranzīta aizliegums. Z/s «Eriņi» īpašnieks Andris Grantiņš skaidro, ka Latvijas lauksaimniekiem, kas pārstāv sakārtoto Eiropas Savienības tirgu, liek konkurēt ar haotisko Krievijas tirgu.

Minerālmēslu, degvielas cenas nav salīdzināmas, piemēram, Krievijā litrs degvielas maksā 40 centus, valsts tur apmaksā visu loģistiku. Turklāt šajā valstī lauksaimniecībā esot atļauti tādi augu aizsardzības līdzekļi, kādi pie mums aizliegti jau vairākus desmitus gadu. Tajā pašā laikā, kā viņš atzina, investējam NATO budžetā, izskan bažas par Krievijas nodomiem Baltijā, taču joprojām ir pieprasījums pēc Krievijas graudiem. Importa aizliegums, kurš valdībā jau tapis, attieksies tikai uz Latviju, taču lauksaimnieks norūpējies, ka tas caur Spāniju vai kādu citu Eiropas valsti atgriezīsies pie mums jau gatavu produktu veidā.

«Latvijā 2023. gadā kopīgie neieņemtie līdzekļi no lauksaimniecības nozares ir 409 miljoni eiro. Tā nauda neienāca mūsu tautsaimniecībā. Sods, kas valstij būtu jāsamaksā par to, ka neienāk Krievijas graudi, ir 40 miljoni. Kas ir 40 miljoni pret 400 miljoniem?!» retoriski vaicā z/s «Eriņi» pārvaldniece Liene Grantiņa.
Lauksaimnieki pieprasa arī birokrātiskā sloga mazināšanu, piemēram, atteikšanos no atskaitīšanās jaunajā sistēmā, kamēr tā nav pienācīgi pārbaudīta un nav novērstas tehniskās nepilnības. Tāpat lauksaimnieki lūdz atjaunot samazināto PVN likmi 5% apmērā Latvijai raksturīgajiem augļiem, ogām, dārzeņiem, veicinot nozaru konkurētspēju, pieprasa atteikties no nacionāla līmeņa zemes apgrūtinājumiem vai citiem lietošanas ierobežojumiem, kā arī nodrošināt plašāku pieeju apdrošināšanas un apgrozāmo līdzekļu pro-grammām. Prasību izpildes termiņi valdībai doti ļoti saspringti, taču, kā uzsver akcijas organizatori un dalībnieki, daudzas no šīm prasībām netiek risinātas jau ilgstoši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
VIDEO: Aivars Legzdiņš

Aptaujātie protesta akcijas dalībnieki ir vienisprātis, ka birokrātijas slogs lauksaimnieku ikdienu ir pamatīgi sarežģījis. Kā piemēru šim L. Grantiņa min izstrādāto sistēmu, kurā jāreģistrē katra darbība uz lauka un kura reāli ieviešama tikai no 2026. gada, bet Latvija jau ir aizskrējusi trīs gadus pa priekšu.
I/u «Cirītis» īpašnieks Aigars Cirītis no Iecavas, kurš aptuveni 100 ha audzē kartupeļus un graudaugus, atzina, ka viņam aktuālākās no prasībām ir PVN likmes samazināšana un birokrātijas ierobežošana. Viņu uztrauc arī jau ilgstoši nerisinātā nelegālā dārzeņu ievešana valstī. Viņaprāt, ar to jau sen varēja tikt galā, ja visiem tiem pārstrādātājiem un tirgotājiem, kas izmanto kontrabandas dārzeņus, liegtu jebkāda veida iespēju saņemt valsts atbalstu.
Savukārt PVN 5% likmes ļautu samazināt dārzeņu cenu veikalā. Tieši tirgotāju uzcenojums pašlaik esot ievērojamākais.

P/s «Līdums» pārstāvji Raivo Mehine un Juris Poļakovs kā sāpīgākās problēmas pašlaik atzīmē graudu importu no Krievijas un birokrātiju. Kaut pagaidām pašiem ar «papīra darbu» nesanāk saskarties, taču jaunās prasības to paģērēšot. Viņi min piemēru, ka ar lielo tehniku hektāru var apstrādāt vidēji stundas laikā, bet pēc tam pusstunda būšot jāvelta, lai aprakstītu, kas tajā laukā darīts, – cik dziļi arts, kāda sēkla izmantota, cik un kādi minerālmēsli iestrādāti utt. Pa to pusstundu varētu jau krietni daudz padarīt savu tiešo pienākumu. Tad vēl informācija no traktora par noteiktu samaksu ir jānosūta uz biroju, jo tas ir pakalpojums, bet tur kādam tā ir jāapkopo, jo nav jau tikai viena tehnikas vienība.
Jautāti, vai Latvijas zemnieki varētu sekot arī kolēģu piemēram Francijā vai Beļģijā, kur protesti nebūt nav miermīlīgi, abi vīri pauda, ka tādas mežonīgas akcijas tomēr neatbalsta. Juris Poļakovs savā laikā ir piedalījies arī lauksaimnieku protestos Grenctālē. Vienā no tiem konflikts izveidojies ar smago kravas automašīnu vadītājiem. Viņš arī piebilst, ka tiem autovadītājiem, kuriem traucēs šī protesta akcija, jāpadomā – ja lauksaimnieki nekā nedarīs, tad arī viņiem nebūs, ko vest.

Foto: Ivars Bogdanovs


Z/s «Vaidelotes» saimnieks Mārtiņš Jātnieks-Borkovskis uzsvēra, ka akcijā cīnās par visu lauksaimnieku, ne tikai savas saimniecības interesēm. Svarīgi esot, lai sistēma kopumā būtu sakārtota. Arī, viņaprāt, birokrātija veido daudz problēmu. Pašlaik lauksaimniekiem jācīnās ar nepilnīgi izstrādātu un tehniski pienācīgi nestrādājošu sistēmu, kurā, neskatoties uz to, tomēr ir jāievada dažādi dati. Nav retums, ka dati jāievada atkārtoti vai beigās izrādās, ka tie nemaz nav saglabāti. Tāpat lēna esot arī dažādu lēmumu pieņemšana. Jautājumu atbildīgie novirza cits citam, bet rezultātā tā arī lēmums nav pieņemts. Eiropā lauksaimnieki jau tā strādājot viszaļāk, salīdzinot ar pārējo pasauli. Noteiktas ir vismazākās normas, visprecīzākās tehnoloģijas, taču arvien ir prasības būt vēl «zaļākiem».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visi aptaujātie «Bauskas Dzīvei» atzina, ka nepieciešamības gadījumā ir gatavi doties arī uz Rīgu.
A. Grantiņš sacīja, ka to, visticamākais, vajadzēs darīt, jo nez vai valdība ņems vērā to, kas notika šajā pirmdienā. Valdības vadītājas līdzšinējā attieksme esot tāda, kas parāda, ka lauksaimniecības nozare nav viņas uzmanības vērta. Taču, kā uzsver A. Grantiņš, tieši lauki, lauku sētas, cilvēki, kas tur dzīvo, jau ir Latvija, nevis tikai Rīga.

Foto: Ivars Bogdanovs


Ap pulksten 11 lauksaimnieki iedarbināja savus spēkratus, un Bauskā līdz šim neredzēti gara traktoru kolonna izbrauca uz A7 šosejas vēl pirms pilsētas robežas, lai, šķērsojot divus Bauskas tiltus, pievērstu arī baušķenieku un pilsētas caurbraucēju uzmanību.

Ar laipnu z/s «Eriņi» kombainiera-traktorista Aināra Bērziņa atļauju «Bauskas Dzīve» pievienojās viņam traktorā, lai dotos protesta braucienā vienā no pirmajiem transporta līdzekļiem. Ainārs teic, ka Bauskā cilvēki droši vien pirmo reizi redz tik daudz lauksaimniecības tehnikas vienuviet. Minam, ka kolonnas «asti» satiksim vien tad, kad būsim jau turpat atgriezušies maršruta sākumpunktā. Kaut arī kolonna autovadītāju ikdienā varēja radīt neērtības, pilsētnieki protestētājus sagaidīja miermīlīgi, mājot, filmējot un fotografējot. Arī garāmbraucošie smago kravas automašīnu vadītāji ik pa laikam solidarizējoties signalizēja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Protestētāju kolonnā pārsvarā mana lielāku un mazāku mūsdienīgu lauksaimniecības tehniku, taču bija arī pāris vēstures liecības, tajā skaitā «padzīvojis» T-150, kuru nevarēja nepamanīt arī tāpēc, ka tā priekšā bija Krievijas diktatora Putina ģīmetne.

Kamēr mērojam pirmo protesta apli cauri pilsētai, Ainārs pastāsta, ka ar traktoriem braucot jau vairāk nekā 15 gadu. «Eriņos» viņš strādā pirmo gadu, taču Kurzemē dzimtajā pusē par viņu esot smējuši, ka viņš piedzimis (jo tieši tēvs ierādīja traktora mīlestību) un arī nomirs traktorā. Arī Ainārs gatavs tieši pēc nedēļas, 12. februārī, doties uz galvaspilsētu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (45)

 1. Brīnums kā Grantiņas kundze neizdomāja sportistus iesaistīt zemnieku atbalsta akcijā. Varēja skriet un nest lāpas vai velt siena ruļļus pa priekšu.

  35
  6
 2. Vai lemberga-brigmaņa un vienotības kliķi atbalstošiem godmaņļaiku lauku prihvatizātoriem, tagadējiem varas ģenerālsponsoriem atvēlētā sile arī kļuvusi par liesu. Tautā saka, ka lielam veprim vairāk vajag! Tautas muļķošanai jāizvēlas tikai pareizi saukļi Pajautājiet lielgraudnieku saeimas runasvīram Lazdiņam, vai “Latraps” biedri protestē arī pret “asiņaino graudu” ienesīgo pārkraušanu pašiem piederošā terminālī?

  33
  2
 3. Viss ir jauki un skaisti! Bet vai sporta skolas diraktrisei nav jāpilda savi tiešie darba pienākumi? Ka var atļauties darba laikamā atrasties protesta akcijā pašvaldības iestādes darbinieks? Var kāds atbildēt? Rājiens šai neaizstājamai kundzei nebūs?

  33
  6
 4. Tā ir B.Grantiņas meita,cilvēkiem mēdz būt bērni un tā sanācis ka arī šai kundzei tādi ir!

  10
  4
 5. kas tad šiem vēl trūkst mājas ir džipi ir kontts bankā pilns ar naudu ko vēl vajag

  27
  12
 6. Nekas nav tik nestabils kā naudas daudzums kontā brīdī kad tā vairs nenāk klāt!Es domāju,ka ir bažas par nākotni vairāk,jo ja nav tās subsīdijas un ja teiksim sāktu nākt iekšā ue graudi par zemākām cenām līdz ar to uzvarētu zemākās cenas piedāvājums un vies ietu pa inerci uz leju!

  12
 7. esot prasību 6. punkts- atcelt zemniekiem visus ierobežojumus. Tas vien ir ko vērts- visus. Toties zemnieki ir arī padomājuši par savas produkcijas realizētājiem, joprojām savās prasībās iekļaujot vārdus “Latvijai raksturīgo augļu un dārzeņu”, vien tīši vai netīši aizmirstot, ka “Latvijai raksturīgo’ audzē ne vien tepat Lietuvā, bet arī pat tādās valstīs, kā Spānijā, Itālijā, Izraēlā, Ķīnā un pat Āfrikas valstīs, un ne tikai tirgus laukumos to mēdz uzdot par Latvijā audzētu. Tā kā pats esmu novērojis, labi ja kāds no pircējiem spēj pazīt, vai vismaz apzinās, kur prece audzēta un kurš pārdevējs ko tirgo. Tiesa, pēdējā laikā zinošo paliek ar vien vairāk, vien jaunu cilvēku, to mūsu izglītību baudījušos, starp šiem vietējās produkcijas pazinējiem neatrast

  13
  2
 8. Šī lielinieku demonstrācija rada draudus Latvijas drošībai. Ko viņi patiesībā demonstrē? Savu varu un pārākumu… ..

  12
  9
 9. Bet ir jau tikai divas varas kuras kādu padara pārāku-naudas un ietekmīga amata vara,ja nav ne viens ne otrs,tad var vienkārši vērot no malas un iet savās ikdienas gaitās!Gandrīz vienmēr ietekmes vara kuru pavada naudas vara-uzvar,kā vakar kāds komentētājs minēja-kam ir dots,tiek dots vēl vairāk!Vienīgais ka var zust gan nauda,gan amats-tā var būt nepateicīgu apstākļu sakritība un samērā tālredzīgi ir to paredzēt pirms tas ir noticis,jo ja ir par vēlu ir jau par vēlu!

 10. Pārsteigums ir vien par tiem kuri to saprot dzīves nogalē nevis saprot to jau agrīnā jaunībā,tāpēc arī daudzi tiecas pēc finansēm,jo tās dod priekšrocību tiešām izdarīt izvēles pamatojoties uz vēlmi nevis finansiālām iespējām!Arī es beidzot redzu “pilnu aina” un daudz labāk saprotu kāpēc vienā vai otrā siruacijā ur bijis tā vai savādāk!

 11. bet, kurš tad valdībā, Saeimā un pat vietējā muižā ir pret? Varbūt, vietējā “kultūras nodaļa”, ar 100% vietējo deputātu atbalstu 5. februāri varētu iekļaut kā “novada svētkus”, ikgadējus, ar lūgtu mākslinieku piedalīšanos, vietējo zemnieku produkcijas tirdziņiem, kā arī jaunākās, ES pieejamās lauksaimniecības tehnikas izstādi, ko līdzīgu “Rāmavai”. Ja kāds vēl atceras PSRS 50. gadadienas Bauskas atbalsta paraugsaimniecībā rīkotās izstādes uz lauka aiz autobusu pieturas. Ārprāts, cik cilvēku tās apmeklēja un bija ko redzēt….

 12. Ir vēl trešā vara gan jāteic-ļoti liela īpatsvara savākšanās vienkopus no tautas,tie var būt tās varas dalībnieki kuriem nav ne naudas ne amatu ietekmes vara,bet ir entuziasms un viena pārliecība!

 13. Lielie zemju īpašnieki varētu izstāstīt, kā tas nākas, ka saimniecības ir iespaidīgas, bet grūtāko darbu veicējiem, garāko dienu strādniekiem algas – minimālās. Lūdzu paskaidrojiet!

  28
  2
 14. Ir arī tā ka ir pelēkas dienas dabīgā apgaismojuma bildes un reti kurš izskatās savā labākajā kondīcijā!Vasarā sanāca “dalīt” mirušu kaķi uz šosejas jeb vienlaikus gan L.Grantiņa no savas mājas gan es apturot mašīnu gājām vētīt nelaiķi,es ar maisu,jo mazliet jo esmu mazliet “silmtumnīcas bērns” bet L.Grantiņa drosmīgi ar roku aiznesa kaķi nolikt zālītē!Šķita simpātiska klātienē,bet ja par mātes kundzi,tad gadi nosaka savu,nedomāju ka būtu jāvērtē tml aspektā bet vien kā sakoptības līmenī un tā!

 15. Zemnieki ir lielie ,vidējie un mazie,lielie zemnieki lielākā daļa ir priekšnieku vai viņu bērnu saimniecības ,kas juka 90.gados,tas ir pagastu vadītāju,kolhozu,sovhozu priekšnieku,agronomu ,inženieru,kas izmantoja iespējas kad bija pie varas,pārējiem vajadzēja pastāvēt pie ratiem kad tie izmantoja situāciju kāda notika valstī,pārējie godīgā ceļā pūlējās arī veidot savu zemnieku saimniecību,kaut gan saskārās ar lielu netaisnību kurā bija jāmāk izdzīvot,tākā visi zemnieki nav pelnījuši komentāros apķēzīšanu.

  23
 16. bezkaunībai nav robežu, NA akcija, lai kārtējo reizi nodemonstrētu, ka lembis, saskaņa un buldozesr ir viņu tuvākie draugi un kompanjoni. Kāds te sakars ar zemniecību? Ja nu vienīgi šo ‘zemnieku” madāmas iepērkas vienos un tajos pašos veikalos Milānā , Londonā un Parīzēkopā ar

  10
  2
 17. Atbalstu saimniecībām vajadzētu vērtēt pēc starta kapitāla,savādāk iznāk tā piemēram tu biji kolhozā vai sovhozā pie treknās siles kur tu vari pasmelties,tehniku minerāmēslus kaltis viņi saņēma tādu pašu atbalstu kātas ,kas sāka klajā laukā,lauku atbalsta dienestā arī entos gadu bija jautri nav blatu nebija atbalsts vienmēr biji aiz strīpas.

  13
 18. pēc redzētā, cik to traktoru vadīja, vai līdzās algotam traktoristam- protestētājam atradās šo saimniecību īpašnieku, faktiskā labuma guvēju? Vai bija arī kāds dānis, vācietis vai krievs, arī lauksaimnieks, pat ļoti lielas zemju platības īpašnieks? Vai protestētāju vidū bija kāds lauksaimnieku kooperatīva valdes loceklis? Kaut kā nemanījām, varbūt aiz citu mugurām? Bet, ja palūkojas, kā šīs lietas risina poļi, kam tiešām interesē viņu zemnieki un Polijas laukos izaudzētais, tad šeit redzētais ir vien parodija par tēmu. Un ne tikai te, pat ES vēl nesen virmoja runas un raksti par ES problēmu ar Ukrainas graudiem. Ne jau par tiem graudiem, ko Ukrainai izdevās izvest caur Dardaneļiem, bet tiem, kas ES ieplūst pār Polijas robežu un kur traci ceļ ES dalībvalsts Polija. Bet, tajā pat laikā ne vārda par Krievijas graudiem, to starp, iespējams, nozagtiem Ukrainā, kas plašā straumē plūda caur Latvijas un citām Baltijas ostām. Divus gadus klusums, pieminēti tika vien Ukrainas graudi, kas radīšot konkurenci arī Latvijas zemniekiem, bet ne vārda par tiem pašiem Latvijas zemniekiem, kuri apvienojušies kooperatīvos vienā “angļu mierā” tos Krievijas graudus gan importēja, gan arī eksportēja, iespējams, jau kā Latvijā audzētus. Protams, te nav pie vainas visi zemnieki, un ne jau sīkzemnieki, bet viņi jau nebrauc ar “dīriem” un “holandiešiem”, kā arī nav lielo kooperatīvu biedri.

  10
  3
 19. Tas domes pajoliņš ir kronis visam, sevišķi starp divām normālām dāmām. Izcili nožēlojams.

  5
  1
 20. Viena no protesta rīkotāju prasībām attiecas uz apdrošināšanu. To, cik tā nekorekta, Agro Tops ļoti precīzi raksturo Jānis Bērtulsons, AS “Jaunpils pienotava” valdes loceklis: “Ja dzīves svarīgākais uzstādījums ir sagaidīt, ka kāds par tavām kļūdām maksās, tad jābūt gatavam, ka tas kaut kad beigsies un būs jāsāk pašam maksāt. Juris Lazdiņš uzstāja, ka valstij ir jāsponsorē visu sējumu apdrošināšana. Kāpēc viena nodokļu maksātāju nauda ir jāpārvirza citiem nodokļu maksātājiem?”

  8
  1
 21. Pret ko protestē? Ka pārāk daudz papīru jāsagatavo, lai saņemtu atbalsta maksājumus? Gribētos, lai nauda tāpat birst no gaisa vien tāpēc, ka zemnieka statuss? Uz ko tagad cer – ka birokrātija nobīsies no dārgajiem traktoriem un saruks? Te nu jāsaka – vai nu te kāds naivs, vai teātrī spēlē!

  7
  4
 22. Nu Bauska kā vienmēr spridzina!Kauns nav?
  Ko Grantiņus ēdat nost??Kāds sakars ar izskatu?
  Kaut visas tā kā Biruta izskatītos!Tiešām nemaz nav kauna ?
  Biruta vispār super.Visu cieņu viņai un labu veselību!

  7
  7
 23. Nezinu kāpēc kāda persona pieķērās zemiskai,izskata vērtēšanai(tas komentārs ir jau dzēsts)!Tā ir skaudība par finansēm,arī pati esmu ar to saskārusies,kad nav nekādu citu vairs argumentu,tad ķeras klāt izskatam,cik katrs sver,cik nesver!Tā jau ir vienīgā lieta uz ko tukši cilvēki balstās,jo tas ir bijis vienīgais ar ko spējuši piesaistīt,pat ne seja(ļoti bieži tieši tas nav),bet kkāds svara standarts!Tāda ir Latvijas toksiskā vide,īpaši mazpilsētu!

  7
  1
 24. Kas ir bijis diskutabli,realizētie pilsētas projekti,visnotaļ iespējams uz tā rēķina ka ir zināma ietekme šeit,līdz ar to protams aizejot citiem priekšā kuri varbūt to bija pelnījuši vairāk,var diskutēt par rakstura būtību,cik tas ir bijis pareizi,bet kaut vienā lietā sevi neizvirzot priekšplānā,kādam citam sava projekta realizācija būtu bijis ne tikai realizēts projekts bet sapņa piepildījums!Esmu par to domājusi un tieši tas aspekts ir tas kas man arī liek ieturēt distanci,jo es visticamāk būtu piekāpusies,ja redzētu ka vienlīdz ambiciozai sievietei tas arī bija svarīgi visdrīzāk svarīgāk!Ja par finansēm,tad katrs piedzimst tādā ģimenē kādā zvaigznes ir “sakritušas” un tas kas būs vienam nebūs otram nekad,jo tā tas vienkārši ir!Bija kādi kuriem bija vecvecāki strādīgāki,apsviedīgāki kuri savus īpašumus nenodzēra,tiem bija ko atstāt saviem bērniem kuri savukārt atstāja saviem jau bērniem,tā tas dzīvē ir!

 25. Apdalītie čīkstuļi! Vienmēr neatbilstoši laika apstākļi, vienmēr nav labi! Apnicīgi!

  7
  3
 26. Uz to bija ļoti sāpīgi noraudzīties un daļa rūgtuma pārgāja manī!Kad Tu redzi cik ļoti cilvēks to vēlas,par to domā,uz to patiešām mērķtiecīgi iet,ar katru šķietamu izdošanos iemirdzās acis un ir pacilāts noskaņojums!Tas viedums,cilvēcīgums un iedzimta inteliģence no savukārt savas mammas kura viņai piemita!Bet visa tā mazpilsētas sistēma kura balstījās uz kkādām ietekmēm viņu iekšēji grauza!Kad Tev jau ir tik daudz,bet Tev vajag visu-viņa teica Tu nesaproti,tagad es saprotu!

 27. Cik simbolisks skats vienā no bildēm , lepni rietumu traktori ( izņēmums , lepns T 150 K ) uz pamestas lopu fermas fona – bija laiki , kad strādāja ar padomju laika tehniku , un visas šādas fermas bija pilnas un uzturētas .

 28. ar rietumu tehniku stradā un brauc, un tagad sūdzas veel…))) ta jau tai teiciena- kam ir ,tam vaig vel vairāk, un nekad nepietiek!,,))0

  7
  2
 29. Birūtes entuziasms ir neizsmelams un apbrinojams, efektiiga-efektīga dāma,! bet tiesam, vareja noorganizeet savus sportistus, lai pa prieksu lielos salmu rullus kaa futbolbumbas ripina, – kalni augsinaa, un no kalnina lejinaa!! butu ltv1 ar ko paradit vairāk, sak, uh ! kaa bauskenieki deva vaļa!!!

 30. Lauku atbalsta dienests ir krāpnieki, negodīga institūcija.
  Un, protests, būtu efektīvāks, ja protestētu Latvijas pārstāvji Briselē.
  Pārējie komentāri par dzipiem un naudām un izskatu, ir pilnigi nevietā, kāds sakars? Skaudība? Latvietis latvieti ēd, gardākais ēdiens!

  6
  3
 31. Bet varbūt Birutai vajag iet politikā un vadīt Bauskas novada domi? Tad gan jūs redzētu vellu!!!

  8
  1
 32. ko dara prasmīgas mātes- novērš uzmanību uz citu tēmu. Un kur paliek tās lauksaimnieku izvirzītās 6 punktu prasības? Labi, ja dažas no tām pieminētas pāris komentāros un arī ne tad, izskatās, laucinieku rakstītas. Izskatās, dažas no laucinieku organizācijām, iespējams, lai pamatotu savu eksistenci un radītu kādu atbalsi šeit sakarā ar savu vecāko māsu- rietumvalstu zemnieku rīkotajiem protestiem. Izskatās, nu neiet tiem zemnieciņiem tik slikti, lai plēstu kreklus uz krūtīm un mestos uz ambrazūrām. Pietiek vien nosūtīt traktoristus pariņķot pa pilsētām, iepriekš saskaņojot un sniegt pāris emocionālu interviju. Bet prasības, izlasot tās, pašiem smiekli nenāk?

 33. Daudzi lielie saimnieki savas saimniecības veido uz strādnieku atalgojuma rēķina – minimālā alga + aploksne. It nemaz nav lielsaimnieku žēl! Draugi, ko sējat, to pļaujat!

 34. Kāpēc cilvēki sevi šķeļ?
  Mazi un Lieli
  Pilsētnieki un Laucinieki
  Nekur nav viens bijis karotājs…
  Pietiek šķelties, pietiek riebt un mēļot…
  Pietiek!

 35. LAD ir lielakie apcakaretaji salidziniet ka ir Lietuva un ka te. Te visu grib iznicinat. LLKC ari nesamerigas naudas prasa par konsultesanu un puse tie specialisti nezinu ka tur tikusi darba galigi nekompetenti nesaprot neko, esmu diezgan sokets par Latvija notiekoso. Atsez un jegas nekadas.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.