Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Novada sporta spēlēs piedalās deviņas pagastu un pilsētu komandas

Jau 14. reizi Bauskas novadā notiek pašvaldību sporta spēles. Bauskas novada sporta un veselības nodaļas galvenā speciāliste Inga Ūbele atzīmēja, ka sporta spēles notiek jau daudz senāk, bet pašvaldību formātu maiņas dēļ šīs ir 14. novada sporta spēles.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensībās, kas norisinājās 19. augustā visas dienas garumā, bija skatāmi ne tikai sporta spēļu kopvērtējuma sporta veidi, bet bija arī virkne individuālo sporta veidu – vieglatlētikas disciplīnas, spēka vingrinājumi, šautriņu mešana un citi. Aktivitātes notika līdz vēlai pēcpusdienai.

Par sacensību īpašo naglu šoreiz kļuva stafetes posms. Iznāca ļoti aizraujošs, bet tai pat laikā viens no bīstamākajiem veidiem, kāds pēdējos gados ir bijis. Komandas dalībniekiem bija jāveļ piepūšamais gumijas kubs, kur četri dalībnieki bija pašā kubā un divi vēla no malas. Ikviens, kurš nespēja turēt ritmu, vēlās pa kuba grīdu, vai nu izkrītot ārā, vai trāpoties visiem pa kājām. Kopumā neviena komanda nespēja noturēt kopējo ritmu visā trases garumā – parasti jau pēc pirmajiem diviem trim apgriezieniem kāds no komandas dalībniekiem bija uz kuba grīdas.

Šajā disciplīnā visātrāk distanci izdevās veikt Mežotnes pagasta komandai, kuru no malas ar uzmundrinājumiem un skaļiem saucieniem vadīja Gvido Kalnmalis. Otrajā vietā – Gailīšu pagasta vienība, trešie bija Īslīces komanda. Kopumā dalībnieki atzina, ka pārbaudījums bija negaidīti fiziski prasīgs – vajadzēja gan spēku, gan koordināciju, gan izturību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
BAUSKAS pilsēta ieguva pirmo vietu svara stieņa spiešanā. FOTO – ULDIS VARNEVIČS

Komandu sporta spēlēs pārliecinoši dominēja Bauskas pilsēta – uzvara volejbolā sievietēm un 3 x 3 basketbolā vīriešiem, pārliecinoši labākie arī florbolā un svaru stieņa spiešanā. Šeit jāpateicas jaunajām meitenēm, kuras aizvadīja lielo stafeti un spēja finišēt, lai arī bija tikai septītās ātrākās starp visām komandām.

Trīs sasniegumi Rundāles apvienības komandai – uzvara vīru volejbolā, panākums 3 x 3 basketbolā sievietēm, ierasti precīzi šaušanā, bet kopvērtējumā – tikai piektā vieta. Šeit galveno lomu nospēlēja stafetes skrējiens – sešām vienībām pa 17 punktiem, bet augstāka vieta ir tai komandai, kura labāk veica stafeti, un Rundāles apvienība šeit bija sestajā vietā.

Vissīvākā cīņa stafetē bija starp Mežotnes pagasta un Gailīšu pagasta komandām, un te veiksmīgāka bija Mežotnes vienība, kas uzvarēja, un tas arī ļāva iegūt trešo vietu – abām vienībām bija pa 17 punktiem, bet stafetes rezultāts bija noteicošais, un Gailīšu pagasts palika ceturtajā vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pavisam maz līdz uzvarai pietrūka Īslīces pagasta komandai, kurai kopā 14 punkti, par punktu vairāk nekā Bauskas pilsētai. Stafetes skrējienā īslīcieši bija trešie, bet individuāli mazāk uzvaru, vairāk otro un trešo vietu. Vienīgā pirmā vieta bija futbola sacensībās.

Īslīces pagasts sfatetē palika trešie, bet kopvērtējumā – otrajā vietā.

Tomēr turnīra tabula liek kārtējo reizi aktualizēt jautājumu par sporta organizatoriem pašvaldībās. Bauskas novada domes deputātu ideja piesaistīt šos amatus pašvaldības iestādēm – pilsētām un pagastu pārvaldēm – pašlaik ir beigusies ar to, ka Vecumnieku apvienība pat nevis kā atsevišķi pagasti, bet kā apvienība ir pazudusi no šādām sacensībām, un šogad nav arī vienas no ierastajām līdervienībām – Vecsaules pagasta. Ļoti lēni iekustas Iecavas apvienība – šogad beidzot iecavnieki bija pārstāvēti pilnvērtīgi, iegūstot astoto vietu kopvērtējumā, bet pagātnes iestrādes sporta jomā nav manāmas, un savu pilsētas statusu sportā pašvaldība pašlaik nedemonstrē, lai arī jāsaka, ka progress ir un tas priecē. Pēc pavasara spēlēm pilnībā atkal pazudis Codes pagasts.

Veidojot novada sporta sistēmu, speciālisti brīdināja, ka sporta organizatorus nepieciešams piesaistīt pie Bauskas novada sporta un veselības nodaļas, nevis pie iestādēm. Rezultātā šogad Bauskas novada futbola čempionātā piedalās četras komandas, bet virkne pašvaldības teritoriju no aktīvās sporta dzīves praktiski pazudušas. Atliek cerēt, ka, topot jaunajam budžetam, novada vadība tomēr meklēs risinājumu sporta dzīves aktivizācijai Bauskas novada teritorijā. Tikmēr pieredzējušākajiem sporta spēļu dalībniekiem šķiet, ka ar katru gadu sportot gribētāju paliek aizvien mazāk un mazāk, lai arī, piemēram, aktīvākie un pieredzējušākie pagastu sporta organizatori uzskatāmi pierāda, ka prot iesaistīt sportā gan jauniešus, gan pieredzējušos sportistus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.