Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Novada vadība tiekas ar iedzīvotājiem pagastos

Bauskas novada pašvaldība šoruden tiekas ar novada iedzīvotājiem pirms 2023. gada budžeta apstiprināšanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šonedēļ notika tikšanās Dimzukalna Ziemeļu bibliotēkā, Saulainē, Dāviņos un Svitenē. Tikšanās turpināsies līdz 8. novembrim. Nākamnedēļ plānotas trīs tikšanās – 26. septembrī Iecavas bibliotēkā Edvarta Virzas ielā, 27. septembrī Viesturu pagasta Bērsteles kultūras namā un 29. septembrī Viesturu pagasta Viesturu kultūras centrā. Ar pilnu sarakstu var iepazīties Bauskas novada domes mājas lapā.

Jāiesaistās pašiem

Uz tikšanos ar Dāviņu iedzīvotājiem kultūras centrā «Dāvis» 21. septembra vakarā ieradās Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks un Bauskas novada apvienības vadītājs Aleksandrs Gurkovskis.

Pirms tikšanās A. Mačeks izbraukāja ciemu, lai iepazītos ar situāciju. Pagasta nodaļas vadītāja Līvija Šarķe norādīja, ka potenciāli nākotnē vēlētos, lai Miera un Bauskas ielā uzklātu jaunu asfaltu, bet A. Mačeks norādīja, ka varbūt jādomā nevis par obligāti asfalta virskārtas atjaunināšanu, bet var izmantot arī citus seguma uzlabošanas veidus. Salīdzinot ar daudziem citiem ciemiem, Dāviņos asfalta segums esot labs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diskusijas bija par dažādām tēmām, un viena no sarunām skāra arī daudzdzīvokļu namus. Tur, kur biedrības tos sākušas apsaimniekot, rezultāti ir labāki, bet vietām ar namiem ir grūtības.

A. Mačeks norādīja, ka galvenais šeit ir efektīvs apsaimniekošanas biedrību darbs. Viņš vērtē pēc redzētā, ka vismaz privātmāju teritorijas ir ļoti koptas. L. Šarķe norādīja, ka pašlaik īpašumi pagastā ir pieprasīti – visas privātmājas, kas bija pārdošanā, ir nopirktas. «Tas, ka daudzdzīvokļu mājas noplukušas, nenozīmē, ka ēkās dzīvo nabadzīgi cilvēki,» norādīja L. Šarķe, atzīstot, ka arī daudzdzīvokļu namu sakārtošanā jāaktivizējas pašiem iedzīvotājiem, turklāt daudziem nemaz nav tā, ka būtu slikta turība.

Izglītība un satiksme

Uz tikšanos bija ieradušies septiņi vietējie iedzīvotāji. Galvenās problēmas gan nebija ar budžeta plānošanu. Uztrauca transports un skolēnu pārvadājumi. Uz skolu izvadāt nav problēmu, bet, ja bērni no Dāviņiem vēlas apmeklēt interešu izglītības pulciņus, viņus jāizvadā ir vecākiem. No Bauskas pēdējais autobuss uz Dāviņiem atiet pēc pieciem, pēc tam vairs sabiedriskās satiksmes nav. A. Mačeks norādīja, ka šo jautājumu var skatīt, bet jābūt arī iedzīvotāju iesaistei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aktuāls ir arī vēl aizvien nenoasfaltētais ceļa posms līdz pašvaldības asfaltētā ceļa sākumam. A. Mačeks pastāstīja, ka dome regulāri atgādina Satiksmes ministrijai par šo problēmu un paslavēja ciema iedzīvotājus, ka viņi ir sūtījuši vēstuli ar vairāk nekā 200 parakstiem uz ministriju.

Aktuālos jautājumus par bērnu rotaļu laukuma papildināšanu A. Mačeks ieteica risināt ar projekta «Iedzīvotāji veido savu vidi» palīdzību. Viņš atzina, ka novada dome šādu pieeju atbalsta arī tāpēc, ka pašu veidotās rotaļu iekārtas iedzīvotāji pieskata daudz uzmanīgāk, jo tur ir ieguldīts darbs un laiks.

Gaida atbalstu

Pagasta nodaļas vadītāja atzīmēja, ka ir vairākas vietas, kur vēlas sagaidīt pašvaldības atbalstu. Pirmais šajā gadījumā ir futbola laukums, kuru nepieciešams iežogot, lai atdalītu no ielas. «Ugunsdzēsības baseins jāatjauno privātmāju māju teritorijā. Pašvaldības garāžai vajag jaunu jumtu,» uzskaitīja L. Šarķe. A. Mačeks solīja jautājumiem pievērst uzmanību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāji sūdzējās par lēnu pašvaldības reakciju satiksmes jomā. Jau divus gadus pieprasot Bauskas ielā uzstādīt zīmi «Dzīvojamā zona», lai nofiksētu, ka tā ir vairāk pastaigu vieta, nevis ceļš, kur transportam ir priekšroka. Saņemta no pašvaldības pat atbilde, ka jautājums ir praktiski atrisināts, bet zīmes kā nav, tā nav. Arī šo jautājumu domes vadības pārstāvji solīja skaidrot.

Iedzīvotāji vēlas, lai pašvaldība remontē ceļu no Dāviņiem uz Bruknu – iepriekšējie remonti bijuši veiksmīgi. Tomēr A. Mačeks norādīja, ka iepriekšējos projektus īstenoja ar Eiropas fondu līdzfinansējumu un arī tad tas dārgi izmaksājis. Tāpēc pašlaik neesot skaidrs, vai tuvākajā laikā atradīsies nauda šādu darbu veikšanai. Tomēr variantu par tehniskā projekta izstrādāšanu, lai varētu startēt projektos, ņemšot vērā.

Katrā tikšanās vietā iedzīvotājiem ir savas problēmas, un nākamgad varēs vērot, ko no tā uzklausīs, ko ņems vērā un kas mainīsies.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

 1. Un šitais ir saimnieks? ! Izsaimniekojis Iecavas zemes pa labi un kreisi,paša saimniekošanas iemaņas mazdārza apsaimniekošanas līmenī,bet citus pamācīt vienmēr gatavs

  11
  3
 2. Papēti kurš no kara iegūst un sapratīsi, ka tā nav tikai Krievija 😉

  8
  5
 3. Pa ko kungs tādu algu saņem ja jāiesaistās pašiem?par braukšanu apkārt un muldēšanu?

  5
  1
 4. Normāls vecis bija kad dzēra un zemi mērija tagat kad tika pie varas vairs nesveicina

  11
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.