Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Novadu reformas izvērtēšanas apakškomisijas vadītājs uzsver nepieciešamību pēc pašvaldību sistēmas pilnveidošanas

Gan Iecavā, gan citviet Latvijā 2020. gadā aizvadītas protesta akcijas pret plānoto administratīvi teritoriālo reformu. Iecavā akcija sākās 2020. gada 5. marta rīta agrumā un kopā aktivitātēs piedalījās apmēram simt iedzīvotāju un desmit tehnikas vienības. Foto: Uldis Varnevičs, no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Saeimā nupat izveidotās Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Administratīvi teritoriālās reformas rezultātu izvērtēšanas apakškomisijas vadītājs Juris Viļums (AS) uzsver nepieciešamību pēc pašvaldību sistēmas pilnveidošanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūrai LETA norādīja Viļums, par tādas apakškomisijas vajadzību tika runāts jau iepriekš, bet nezināmu iemeslu dēļ process ieilga. Arī 13.Saeimas laikā bija apakškomisija ar tādu pašu nosaukumu.

Viļuma ieskatā apakškomisijai būtu jāizvērtē ne tikai īstenotās Administratīvi teritoriālās reformas nepilnības, tostarp Satversmes tiesas lēmumi saistībā ar Varakļāniem un novadiem, kas ir bez administratīvā centra. 

Vienlaikus apakškomisijas mērķis ir pievērst uzmanību pašvaldību sistēmas jautājumiem plašākā kontekstā, ko varētu nākotnē uzlabot. Apakškomisijas vadītājs atzīmēja, ka svarīgs jautājums ir plānošanas reģionu liktenis – kādā veidā tas tiek stiprināts, nodrošinot, ka Latvijas reģioni attīstās arī ārpus Rīgas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apakškomisijas sekretāra amatā ievēlēta Viktorija Baire (JV), un tajā strādās arī deputāti Daiga Mieriņa (ZZS), Anna Rancāne (JV) un Edgars Tavars (AS).

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli darbu sagatavošanai vai sevišķu uzdevumu veikšanai komisija var ievēlēt no saviem locekļiem ne vairāk kā divas apakškomisijas. Apakškomisijas sastāvā var iekļaut arī deputātus, kas nav attiecīgās komisijas locekļi, ja viņi tam piekrīt.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

 1. Pagastam vēlēto pagasta vecāko – pilsētai pilsētas birģermeistaru ( vai kaut kāsavādāk saukt) ar reālu teikšanu par pagastu, pilsētu. Šodien patparka soliņu uzstādīšanu risina kaut kas un kaut kur – tur projekti, iepirkumi, sakaņošana = Fedja stundas laikā var uzstādīt – dod komandu….

  11
 2. Jo lielāka saimniecība, jo mazāk pārredz tālākos nostūrus.
  Diemžēl, jau tagad var izjust, ka reforma nenāk par labu. Ir sliktāk. Un, man jau šķiet, nekāda apakškomisija to neizmainīs….

 3. Bauskā ielu bedres kad labos? Gadu desmitu bedrīšu labošanas tradīcija tiks atmesta? Būs sādžas ceļi? Ārzemju tūristi šorīt agri no rīta tieši fotografēja Āfrikas bildes Bauskā.

  3
  0
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.